Şimdi Ara

Hiçbir şeyi tam olarak dikkate alamamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
2
Favori
289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tam olarak yaşadığım şey bu, mesela dizi izliyorum, sıkılmıyorum aslında izlerken fakat dikkate de almıyorum, öylesine akıyor önümde dizi, bazı çok önemli olaylarda biraz odaklanıyorum böyle ama bir şey hissetmiyorum. Yani dizinin baş karakteri ölse "hı hı" diyip kapatırım diziyi.

Tabii böyle olunca diziyi boşuna izlemişim gibi oluyor, aslında zevk almak istiyorum ve dizinin işlenişi hoşuma gidiyor ama dikkatimi hiçbir zaman tam olarak veremiyorum. Sürekli kaç dakika kaldığını merak ediyorum böyle, sanki bir an önce bitmesini istiyorum, ama bir yandan da zevk almak istiyorum. İki arada bir deredeyim? Sıkılıp kapatmak da istemiyorum her seferinde çünkü o zaman da ne yapacağım diziyi izlemeyip diyorum.

Yani dizi ve film izlemek bile zor geliyor, sürekli kendimle mücadele içerisine giriyorum. "Hadi odaklan, bak neler oluyor" filan diyorum ama yok, beynimde bir şeyler ateşlenmiyor. Benim gibi olan var mı?

• Anahtar kelimeyi veriyorum
    "akışa geçmek"
    Araştır bunu, sorununa cevap bulacaksın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TRI CLICK 0.7 kullanıcısına yanıt
    Mihaly'nin akış kitabından bahsediyorsun biliyorum okuyorum onu hatta şu an.

Çok kahve içiyorum onunla da alakası olabilir, sonuç olarak kafein dopamin salınımını arttırıyor. Bir ara kahveyi bırakmıştım ama dikkat eksikliğim çok daha fazla arttı, yoksunluktan dolayı olabilir.

Yarından itibaren kahveyi 2 bardağa çekiyorum. Akış kitabına devam ediyorum. Ayrıyetten Cal Newport'un "Pürdikkat" kitabına da göz atıyorum. Tamamdır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barryallenn

Mihaly'nin akış kitabından bahsediyorsun biliyorum okuyorum onu hatta şu an.

Çok kahve içiyorum onunla da alakası olabilir, sonuç olarak kafein dopamin salınımını arttırıyor. Bir ara kahveyi bırakmıştım ama dikkat eksikliğim çok daha fazla arttı, yoksunluktan dolayı olabilir.

Yarından itibaren kahveyi 2 bardağa çekiyorum. Akış kitabına devam ediyorum. Ayrıyetten Cal Newport'un "Pürdikkat" kitabına da göz atıyorum. Tamamdır.

kahveden konu açılmışken şunu atayım ben de.

• BloodyMonday kullanıcısına yanıt
    Hangi kitap bu?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barryallenn

Hangi kitap bu?
  • Bende bu tarz bir durumdaydım izlediğim filmlerden zevk alamıyordum sonrada Kore Sinemasına geçtim. Saçma olabilir ama sonuçta ekrana bakmadan anlayamayınca mecbur dikkat etmen gerekiyor. Bir de isimleri çok karışık 3 isimli olanlar var , olayın akışını ve karakterlerin motivasyonunu rahatça anlamak için dikkatle takip etmek gerekiyor. Bilmiyorum belki işinize yarar. Forumda çok güzel bir Kore Filmleri konusu var , benim ilk önerim The New World olur gayet güzel bir filmdi. Tabi dili ingilizce olmayan herhangi bir sinemada işinize yarayabilir ben Kore sinemasıyla denedim işe yaradı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.