Şimdi Ara

... hiç sınava girmeden ehliyet alan varmı ??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31
Cevap
0
Favori
75.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • parayı bastırıp ehliyet alan tanıdıklarım var ve bunlardan birinin tek gözünün görme özelliği yok iş paraya bakıyor herhalde bu işlerde bir kılıfına uyduruluyor
  • Bence ehliyet sınavına sınav demek mümkün değil. Vasat bir zekaya sahip olan herkes o sınavı geçer. Ancak bu iş bu kadar kolay olmamalı. Hele bir de direksiyon sınavı denen bir şey var ki o da ayrı bir olay.
  • yan komşumuz vardı sanırsam 2001 yılında aldı ozamanlar 45 yaşında bir bayandı sürüşlerde testlerde yardım eden çok olmuştu ama her allahın günü kaza yapardı.allaha şükür büyük kazaya mahal vermedi ama arabın her tarafı çizik içinde
  • Eskiden direksiyon sınavına polisler gelirmiş. Park etmeden, manevralara kadar her şey varmış. En azından komisyonda bir tane polis olması iyi olur. Kökten çözüm olursa tekrar sınava girerim.
  • sınava girmenin hiç bir önemi yok mesela ben evraklarımı gönderdim 1 ay sonra imzayı atıp ehliyetimi aldım bugüne kadar kendi hatam nedeni ile hiç bir kazaya karışmadım elimden geldiği kadar trafik kurallarına uyarım işaretlerin tamamına yakınını bilirim

içimizde kaçımız sürücü kursunun verdiği ilk yardım dersinin faydasını gördük veya ne kadar yeterli

benim kuzenim ki aynı zamanlarda aldık ehliyeti o adam dirsek çürüttü kursa gitti ama adam kazma epey bi zaman oldu bi muhabbet geçti aga dedim trafik işaretlerinden kaçını biliyorsun veya sürücü kursunda ne öğrendin sana ne kadar faydası oldu dedim adam boş

bide sürücü kursuna dünyanın parasını verdin dedim ben kursa bile gitmedim ama senden bilgiliyim dedim kuzen valla ne desen haklısın dedi
  • Ben ehliyetimi 99 yılında aldım.Yazılı sınavda 10-15 soru cevapladıktan sonra farkettim ki optik formda işaretleme yapılmış.Ama direkt formun üstüne değil,sa nırım üstünden yapılmış.her bölümden 10'ar sorunun cevabını kontrol ettim,baktım doğru hiç beklemeden işaretleyip geçtim.Sınav sonuçları 98-96-98.Yalnız ben ehliyet almadan öncede motor ve trafik konusunda bilgiliydim,araç kullanıyordum.2 dönemde Ankara Gençlik ve Spor Federasyonunda ilk yardım kursu almıştım.
    Sınav ösym ye geçmeden önce sınava girmeden ehliyet alanı hem gördüm,hem duydum.Hatta bir arkadaşımn yakını tek gözü olmamasına rağmen parayı bastırıp ehliyet aldı.
  • Ben ehliyetimi bu yaz aldım.Yazılı sınavda kopya çekmek zaten imkansız.Sınıfta millet birbirine bakamıyo walla.Direksiyona girdim.E sınıfı alacam.Ama pratik az.Kursun sahibine dedim nolcak ben kullanamıcam bu takayı bi halletme yolu yok mu? O zaman bi dahaki sefere kalırsın dedi.Kızdım.O kızgınlıkla o takayı sürebilmişim.Midibüs çok külüstürdü yoksa otomobil olsa sorun değil.İnanın Kırklarelinden aldım ehliyeti ve hiç torpil yok.En fazla direksiyonda yardım ederler o da hoca tanıdık olursa belki.Ayrıca ehliyeti hakederek almak bence önemli değil.Kişinin kendi karakteri araba kullanmayı belirler.Bi arkadaşımda 5 yıldır ehliyet ve Renault Broadway araba var.Walla geçen siste kaldık.Dörtlülerin düğmesinin nerde olduğunu bilmiyor.Sağdaki uyarı lambalarının bile ne anlama geldiğini bilmiyor.İnanın böle.Ama torpilsiz almıştı ehliyeti.Bence herşey kişide bitiyorr.Ehliyet ve direksiyon sınavı bunlar sadece lafta diyorummmmm..

• quote:

Orjinalden alıntı: ercan_wrc

Valla arkadaşlar sınav falan hikaye şu araçları kullananlar birazcık insan olsalar biraz saygılı olsalar olay çözülecek valla şimdi başıma gelen olayı anlatayım sokakta gidiyorum sokağın ortasında 4 yol var ve ben geldiğim sokaktan dört yola yaklaşınca yavaşladım (direk karşıya devam edeceğim) benim yavaşlamamı fırsat bilen servis şöförü o kocamam yeni çıkan vw miydi neydi uzun aracıyla dönmeye çalışıyo tabi önü kurtardı arkası benim aracın burnunda bende dönemesin diye iyice girdim bilerek sonra geri geri geldim camı açtım

-Abi 2 dk bekleseydinde ben geçseydim dedim
    -Sen bekleseydinde ben geçseydim dedi
    -ben hala gülümseyelerek benim bildiğim yol düz gidenindir dedim
    -sen kuralları iyi biliyosun dedi
    -evet iyi bilirim ama sen hiç kural bilmiyosun dedim

sinirli bi şekilde kafasını salladı sen görürsün gibisinden bende defol ş..siz dedim ve gitti arabada annem olmasaydı ben yapacağımı bilirdim ama hangi birisini napacan toplam geldiğim yol 5-6km 3 tane kaza atlattım ya 2 kişi ana caddede trafik sıkışık diye benim yolumdan son surat basmış geliyor üstüme biriside bu dangalak bide adam can taşıyo içerde ya servis sürüyo parası var en güzel arabayı almış ama insalığı yok tam bir öküz ne saygı var ne insanlık

Dörtyolda ışık, tabela yoksa yol hakkı her zaman sağdan gelenindir, düz gidenin değil...

• quote:

Orijinalden alıntı: salatan

Ne yazılı sınav,ne de direksiyon sınavı...
    Arkadaşım hiç birine girmeden eline hazır geldi ehliyet,bundan 1,5 yıl önce...
    Oysa ben 87 yılında (o zaman emniyet verirdi ehliyetleri) 2. dosyada zor almıştım C sınıfı ehliyetimi.Yazılı sınavdan 1. seferde 90 küsür almama rağmen,direksiyonda kesinlikle vermezlerdi,hele ilk sferde imkansız..
    Ama şimdi mutluyum ki o sıkıntıları çektiğime,özellikle de etrafımdaki şoförleri görünce...

Nasıl oluyor o ayıptır sorması ösym de bug mu var?

• babamın bir arkadaşı vardı mahmutbey taraflarında oturan. mahmutbey'in arsa zenginlerinden. 80'lerin sonlarında bu arkadaşlarının arsasını bir ehliyet kursu parkur olarak kullanmak istemiş. karşılığında evdeki 18 yaş üzeri 3 kişiye sınavsız ehliyeti vermişler. ehliyet direk evlerine gelmiş yani. adam yolda öğrenmiş araba kullanmayı.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.