Şimdi Ara

Hiç İran Sineması izlediniz mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
2
Favori
1.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam. Foruma ilk mesajım, bağımlısı olduğum Asya sineması, özelde ise sade ve naif İran sineması üzerine olsun istedim.

Ve merak ediyorum arkadaşlar, siz hiç İran sineması izlediniz mi? İzlediyseniz beğendiklerinizi söyler misiniz?

Benim favori filmlerim sırayla şunlar:

Baran [2001]

Cennetin Çocukları [1997]

Söğüt Ağacı [2005]

Serçelerin Şarkısı [2008]

Cennetin Rengi [1999]

ve yönetmen Majid Majidi (Mecit Mecidi)'nin diğer tüm filmleri. Ayrıca şunları da çok beğendim:

Davul Dengi Dengine [2010]

Altın ve Bakır [2011]

Bir Ayrılık [2011]

Elma ve Selma [2011]

Rüzgar Bizi Sürükleyecek [1999]

Mim Misli Mader (A Anne Demek) [2006]

Son Bekâr [2010]

Sükût [1998]

ve daha nicesi..

İran'dan dizi de çok izledim. Favori dizilerim:

Hz Meryem, Ashab-ı Kehf, Hz Yusuf, İbn-i Sina, Elçi, Filistinli Zehra'nın Gözleri, ve en son izlediğim 'Cennet'e 5 KM' dizisi.

Bilmiyorum neden ama bağımlısı oldum. Gerçek dığı ve yapmacık, bazen de aşırı ahlaksız Hollywood filmlerinden ve Hollywood-zede sinemalardan daha çok gerçeklerle dolu, kültürel ve ahlaki geliyor bana İran Sineması. Arada bir Kore Film ve Dizisi de izlemiyor değilim. Sinemada bu iki ülkeye yöneldim tamamen.

Her ne ise. Peki siz? Hiç İran sineması izlediniz mi? İzlediyseniz, hangileri belirtir misiniz? Ve ne düşünüyorsunuz? Teşekkür ederim.

• Serçelerin Şarkısı'na TV de dek gelmiştim ama yarısını izledim, güzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Detective W. -- 4 Şubat 2015; 2:11:43 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok hakim olduğumu söyleyemem ama izlediklerimden yola çıkarak İran sineması farklı bir tadı olan, özgün bir sinema diyebilirim. Güzel filmler yazmışsın, yazdıklarına ek olarak Bahman Ghobadi, Asgar Ferhadi ve Abbas Kiyarüstemi gibi yönetmenleri de öneririm(listende bazi filmleri var gerci). Özellikle Bahman Ghobadi'nin Lakpostha Pervaz Mikonand(Kaplumbağalar da Uçabilir) filmi favorimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Pacino -- 4 Şubat 2015; 3:03:20 >
  • Serçelerin Şarkısını kısmen izlemenize sevindim, Detective. Keşke tamamını görebilseydiniz. Aynı yönetmen Majid Majidi (Macit Mecidi)nin tüm filmleri güzeldir. :)

Mr Pacino, ben Abbas Kiarostami'nin filmlerinin çoğunu da izledim. Güzeller. Gerçi Japonya'da yaptığı son filmini izleyemedim henüz. Kaplumbağalar da Uçar filmini görmüştüm ama ben genelde bu tür yoğun ve gerçek dramları kaldıramıyorum. O yüzden çoğunlukla bunlardan kaçınıyorum.

Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. İyi günler.
  • Gecen hafta 'Soraya'yi taşlamak' filmini izledim uç gün kendime gelemedim.
    Tavsiye ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bir hafta önce cennetin çocuklarını izledim sade ama etkileyiciydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Serçelerin şarkısı
  • A Seperation'ı uzun müddet önce edindim de izlemeye zamanım olmadı.
  • Kirazın tadı, söğüt ağacı, beyaz balon,

• Bir ara internetten tekrar baştan sona izleyebilirim, ayrıca hocam mesajdan birini haberdar etmek için cevapla butonuna basın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Detective W. -- 7 Şubat 2015; 20:40:35 >
  • Yazdıklarınızdan faydalanıcam hocam ben de bir göz atayım

• İzlemedim.

• ben de cennetin çocuklarını izledim çok başarılı bir filmd, bence konu güzel olmuş artık takipteyim
  • A Seperation çok iyi filmdi cidden.
  • ömer muhtar :D
  • Az önce bitirdim. Ve neden daha önce izlemedim diyeceğim film

FİLİSTİNE VEDA

kesinlikle tavsiye ederim. Piyanist filmi gozumuze sokulurken boyle bir film hakettiği değeri görmemiştir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mecid mecidinin iki filmini izledim

allahın rengi ve cennetin cocukları

tüm insanlıgın izlemesi gereken bir film bence allahın rengi
  • ayrılık ve kertenkele yi izledim.güzeldi.
  • Ayrılık filmi iyiydi bir diğer Cenaze İçin Birkaç Hurma ya da Kilo Hurma vardı. 2. Söylediğimin altyazısı sadece tek bir sürümle uyumluydu bulunması zor olabilir.

• FİLİSTİNE VEDA

Yahudilerin 1948'den bugüne Filistinlilere kendi topraklarında gerçekleştirdikleri zulmün başlangıc hikayesi...Yıl 1948. Yer, Filistin'in önemli sahil kenti Hayfa. Kendini halka adamış bir doktor, eşi ve küçük çocukları Ferhan. Dr.Said ve eşi, birgün tren istasyonunda bir bombalama eylemine şahit olurlar. Eylemi gerçekleştiren, Said'in çocukluk arkadaşı ve İsrail devletinin kuruluşunda etkin rol oynayacak olan Şimon'dur. Artık Filistinlilerin, öz vatanlarında parya muamelesine uğrayacakları dönem başlamıştır...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.