Şimdi Ara

Hiç bir oyun açılmıyor...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben yeni bilgisayar aldım bayağı bir zaman önce ve bilgisayarın özellikleri P4 3.0c HT + 1024 MB ram + Asus P4P800 VM + Fx 5200.. Bilgisayarı aldığımda oyunlar falan hep açılıyordu ve oldukça da iyi çalışıyordu ancak bir süre sonra bazı oyunlar dışındaki tüm oyunlar açıldığında windows'a dönüyor ama altta halen çalışıyor. Hızlı bir biçimde (o sırada başka bir program açık değilse) alt+tab yaptığımda bazen bir kaç tanesi açık halde kalmayı başarıyor ve ben kapatana kadar hiçbir sorun çıkarmadan çalışıyor ama geri kalanlardan açılmayanlar hiç bir şekilde açılmıyor... Başta driver lardan şüpheleniyordum ama nvidia'nın son 6 driver'ıyla tüm oyunları teker teker denedim ve hep aynı sonuç. Aynı oyunlar çalışıyor, diğerleri çalışmıyor. Format attım bir kaç defa bilgisayara uzun aralıklarla ve hepsinde başlarda çalışıyor ama bir süre sonra aynı hale geliyor... Directx 9.0c var şu an ve tüm 9.0 serisiyle denedim. Çalışan oyunları yazayım, belki ortak özelliklerini bulup şu tip oyunlar çalışır dersiniz, böylece sorunu daha çabuk çözeriz. Bilgisayarda antivirüs var ve de ad-aware professional var... Düzenli taramalar yapıyorum.

Çalışan oyunlar:

World of Warcraft(işte buna şükrettim çünkü bilgisayarı geliştirmemin sebebi olan oyun)
    Half Life 2
    Jedi Academy
    Lego Star Wars

--------------------------------

Republic Commando'da başlarda çok güzel çalışıyor ama bir süre sonra bu da bozuluyor ama diğerleri gibi değil. Aynı zamanda bozuluyorlar gerçi... Bu oyunun .exe dosyası hata veriyor ve oyun kapanıyor.... Hem bendeki cd'de hem arkadaşın cd'sinde bu oluyor. Arkadaşta da denedik republic commando'yu ve ikimizinde bilg. aynı sayılır ama onunki P4 1.7... ve onda çalıştı... ne yapacağımı bilmiyorum... lütfen yardım edin...

Ayrıca Windows Xp Professional kullanıyorum ve tüm service packler le denedim... Ayrıca Power Supply durumuna baktığımda Asus Probe u ekteki resimdeki gibi görüyorum ama bu konuda pek bir bilgim olmadığı için monitor paussed olanların durumu ne oluyor bilmiyorum... Ayrıca bu sorun donanımla ilgili bir şey olabilir mi ? Yani mesela ekran kartını değiştirsen düzelir gibi bir şey diyebilir miyiz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crasah -- 26 Haziran 2005, 7:03:26 >

• dostum problemin yazılımsal gibi sanki cunku halflife 2 nin calıstıgı bir pcde diger oyunların donanımsal problem cıkarması kucuk bir ihtimal ama yinede ramlerini ve ekran kartını arkadasınıkiyle degistirip bir dene hic bir oyun calışmasa ram derdim sıcaklık ve voltaj degerleride ii ama sen yinede power suplyin iyi bir marka degilse guvenme
  • yine klasik türk kullanıcısı özelliği o bilgisayara fx5200 alıcağana hiç alma daha iyi bilgisayar... bak ne güzel 1024 ram işlemci güzelde ekran kartına niye para vermeye kıyamıyosunuz da gidiyosuunuz piyasadaki en dandik ekran kartına para veriyosunuz... ondan sonra 2 bilemedin 3 ay geçiyo ben bu oyunu açamıyom....
  • Yahu bu forumlar neden başkaları üzerinden egolarını tatmin etmek isteyen kişilerle doldu ? Bilip bilmeden sen ne hakla beni aşağılıyorsun ? Çok merak ediyorsan anlatayım... Çok ucuz bir fiyata buldum bu bilg. ve ekran kartını en kısa zamanda değiştiriyorum. Merak etme bu konularda senin kadar olmasa da bilgim var...

Ayrıca üşenmeyip de yazıyı okursan bendeki oyunların çalışmama sebebi bilg. kaldırmaması değil... o zaman hiç çalışmazdı... ama dikkat edersen oyunlar bir süre sonra çalışmamaya başlıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crasah -- 26 Haziran 2005, 12:54:00 >
  • Sorun yazılımsal olarak görünüyor..İşetim sisteminin yamaları ile ilgili oalbilir sp1 genelde oyunlarda bu tip halar veriyor..En kısa zamanda sp2 ve + güncellemerini yüklerseniz..Sorun düzelecek sanıyorum.Sp1 üzerine yeni sürüm ekran kartı sürücüsü yüklemek sorunu çözmek yerine arttıra bilir..Yada spr 1 siz bir windows xp kurun
  • quote:

Orjinalden alıntı: crasah

Yahu bu forumlar neden başkaları üzerinden egolarını tatmin etmek isteyen kişilerle doldu ? Bilip bilmeden sen ne hakla beni aşağılıyorsun ? Çok merak ediyorsan anlatayım... Çok ucuz bir fiyata buldum bu bilg. ve ekran kartını en kısa zamanda değiştiriyorum. Merak etme bu konularda senin kadar olmasa da bilgim var...

Ayrıca üşenmeyip de yazıyı okursan bendeki oyunların çalışmama sebebi bilg. kaldırmaması değil... o zaman hiç çalışmazdı... ama dikkat edersen oyunlar bir süre sonra çalışmamaya başlıyor...

Sevgili dostum, Header bir yerde haklı. Nereden bilsin ekran kartının emaneten durduğunu (Yanına yazmamışsın ki). Konfigürasyonu okurken benim de hemen gözüme çarpan şey FX 5200 oldu.

Sorunun ile ilgili benim tavsiyem şu olabilir. Ekran kartın hangi modda çalışıyor? Çoklu görüntü modunda ise muhakkak tekli görüntü birimine çevir, yani TV-out'a ayrıca sinyal gönderip ekran kartını kasma. Şundan diyorum. Ekran kartının TV-out özelliğini çok kullandım ve çoklu görüntü modunda kullandığım için kart biraz fazla ısınmış, bu yüzden bir adet fx5200 yaktık.

• Yardımlar için teşekkür ederim... Header arkadaşımızdan da özür dilerim o kadar sert çıkıştığım için ama bu sorun yüzünden sinirlerim çok bozuk... Bayağıdır beklediğim Battlefield 2'de çalışmadı... Peki ekran kartını zaten değiştireceğim için bu sorun düzelir mi yoksa başka bir donanımımı da değiştirmem gerekir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crasah -- 28 Haziran 2005, 10:19:36 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.