Şimdi Ara

Hi Media Q10 Pro 4K vs Dune HD Solo Lite

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, yeni 4k tv aldım, eski wd media player'ı emekli etme vakti geldi.

Bütçeme uygun 2 model var;
    1-Hi Media Q10 Pro 4K (1.100 TL)
    2-Dune HD Solo Lite (1.500 TL)

Sizce hangisini almalıyım?

Not: 4k amfi ve surround sistemim var.

• bence ikisinide almayın Dune pro yu bekleyin veya Nvidia yada Zidoo alın.
  • Dostum selamlar,iyisindir umarım görüşmeyeli.

İkisini de sakın alma bence. Nvidia Shield veya Zidoo X9S en doğru seçimler olur.

Neyi nasıl izlemeyeyi planlıyosun, kısaca bahsedersen daha doğru tavsiyeler gelir. Mesela Netflixim var, 4K izliycem ordan dersen adres Nvidia Shield olacak. 3D çok önemli bana dersen, Nvidia'yı elemen gerekecek mesela
  • @müslüm66
    Tavsiyeni değerlendiricem dostum, tşk ederim.

@charnel
    Oooo Samet naber ya, ne var ne yok, uzun zaman oldu görüşmeyeli. Bizim taraftan sıkıntı yok umarım sizin tarafta da durumlar iyidir

Dostum, amacım şimdilik alacağım player'ı doğrudan tv'ye takıp katıksız saf 4k br ile 4k mkv medya izlemek.
    Önümüzde ki aylarda hali hazırda ki ses sistemimi değiştirip marantz 4k amfi ile thx sertifikalı surrond alıp 7+1'e dönmek gibi planlarım var.
    Netflix 4k var, onu direkt akıllı tv'nin aplikasyonu üzerinden seyrediyorum.
    3D izlemiyorum ve izlemicem.

Yarım yamalak edindiğim bilgilere göre yeni ses formatlarını hdmi 1.4 desteklemiyormuş o yüzden hdmi 2.0 almak istiyorum ama şu an piyasada olan medya playerlarda bu özellik yok, zapitti diye bir markada var ama y.dışında övende çok sövende.

• Abi iyi valla, yok sıkıntı çok şükür. Fırsat bulursak filmdi, oyundu olduğu kadar işte

Şimdi kendim de uzun süredir kullandığım için Nvida Shield'ı ben direkt olarak öneririm. Bunu alınca Kodi üzerinden devam edeceksin zaten. Nvidia'nın kendi video oynatıcısı yok ama Kodiyi donanım olarak destekliyo. Yani diğer aletlerdeki Kodi'den farklı bunun Kodisi. Bence gayet te güzel, afişi düzenlemesi zaten malum 10 numara, filmleri de bunun üstünden sıkıntısız izleyeceksin işte. Şimdilik TV ye bağlarsın, diğer ekipmanlar tamamlanınca AVR+7.1 li sisteme geçersin. Kodiyle her türlü ses formatını sorunsuz halledersin, problem yok burda.

HDMI 1.4, 2.0 falan bunlara hiç takılma. Bu kısmın mediaplayerın desteklemesi vs. bir derdi yok. Bu bahsettiğimiz yeni mediaplayerlar zaten 4K-60hz di, HDR dı destekliyor her türlü formatı. TV kullandığın için çok uzun mesafelerle de uğraşmayacaksın diye düşünüyorum. İhtiyacın kadar şu alttaki ayarda HDMI kablo alınca bağlantı işi de bitmiş olacak.

https://www.hepsiburada.com/paugge-v2-0-premium-sertifikali-4k-ultra-hd-4096x2160-60hz-18gbps-bandwith-hdr-destekli-hdmi-kablo-2-metre-p-HBV000002M9YOhttps://www.hepsiburada.com/paugge-v2-0-premium-sertifikali-4k-ultra-hd-4096x2160-60hz-18gbps-bandwith-hdr-destekli-hdmi-kablo-2-metre-p-HBV000002M9YO

Bu Zidoo da baya revaçta, onu da değerlendir istersen ama ben kullanmadım şahsen. Ses formatlarında biraz daha problemli olabilir o.

Merak ettiklerin olursa konuşuruz bi ara.

• İsterseniz egreat a10 var satılık. Her iki cihazdan da çok üstündür. Dükkanıma bakabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • egreat a10 ne istiyorsunuz fiyat olarak
  • Ted Skjellum kullanıcısına yanıt
    Fiyat nedir Egreat A10

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.