Şimdi Ara

HI-LEVEL TB 9.7 T9701 (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
444
Cevap
5
Favori
49.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arenasss

hdmi girişi 1 aydır kullanıyorum film oyun vs. hiçbir sıkıntı yok taktığım gibi görüntü geliyor. Aldığım kabloda dandik bişi halbuki :))
    yinede çalışmayanlar kabloyu kontrol etsin.
    Arkadaşlar teknoloji şans işi birazda. Durduk yere kapanıp açılmayan s3 ler var. :)))

Arkadaşım bende HDMI girişini kullanabilmek için internetten mini hdmi to hdmi dönüştürücü ve ayrıca HDMI kablo aldım. Ancak TV'den görüntü alamadım.
    Niye dönüştürücü kullandın dersen HDMI kablo uzun olsun istiyordum. Bir ucu mini HDMI bir ucu normal HDMI olan kablolarda istediğim uzunluğu bulamadım. Bana 5 mt.'lik kablo lazımdı. Aleti TV'ye bağladım TV'den ilgili HDMI girişini seçiyorum ama sinyal yok mesajı çıkıyor. Kablo uzun bu yüzden mi yapıyor acaba diye evde DVD de kullandığım kısa HDMI ile de bağladım ama tık yok. Ya dönüştürücü arızalıydı ya tablette bir sıkıntı var yada TV ile uyumsuzluk var bilemiyorum.
    Senden ricam tablette ayarlar kısmında HDMI ı seçtiğinde altta seçeneklerde herhangi bir şey yapıyor musun. Farklı çözünürlükler var mesela. Ben mevcut işaretli olandan başka bir çözünürlük seçtiğimde durduruldu gibi bir mesaj çıkıp ekrandan atıyor. TV ye nasıl bağlıyorsun direk bağladığında ve tabletten HDMI ı seçtiğinde mi görüntü geliyor yoksa TV den ilgili HDMI çıkışını seçtiğinde direk mi görüntü geliyor.

• kesinlikle düşündüğün gibi karmaşık birşey yok bu işte hiçbir ayar yapmadım. taktığın gibi hdmi yi tv den seçtiğin an görüntüyü alman lazım. ben tv yada dönüştürücüden şüpe ettim. tablette bi sıkıntı olsa sadece hdmi girişinde olmaz heralde.
  • quote:

Bir sorum olacak
    3G dongle kullanıyormusunuz cihazla veyahut hiç denediniz mi ?
  • evet. çalışıyor 3g modemler. geçmiş mesajlarda video koyan arkadaşta vardı hatta bağlanırken.
  • quote:

HI-LEVEL TB 9.7 T9701
    Yorum.? İnceleme? Tavsiye.?

Hocam tablete uyan bir ekran koruyucu bulabildiniz mi acaba
  • 2-3 haftaya güncelleme geliyor beyler bugün çizgi-rma'yı aradım
  • benim sormak istediğim uygulama ve oyunlardaki kayıt yeri secimi. bazı uygulamaları indirmedi. indiriyor gibi gozukuyordu fakat tamamlanınca baıyorum uygulama yok. sonra bazı uygulamaları sildim yeniden denedim ve indirip kurdu. sd de 13gb bos gozukuyor sd yerine kendi hafızasına mı atıyor? ayrıca indirdiğim tum uygulama ve oyunları sdkarta taşı diyorum tamamı sd kartta olmasına ragmen sanki hafıza dolu gibi sorun cıkartıyor. tam incelemedim de henuz tablet yeni once sormak istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: InglorNenha

benim sormak istediğim uygulama ve oyunlardaki kayıt yeri secimi. bazı uygulamaları indirmedi. indiriyor gibi gozukuyordu fakat tamamlanınca baıyorum uygulama yok. sonra bazı uygulamaları sildim yeniden denedim ve indirip kurdu. sd de 13gb bos gozukuyor sd yerine kendi hafızasına mı atıyor? ayrıca indirdiğim tum uygulama ve oyunları sdkarta taşı diyorum tamamı sd kartta olmasına ragmen sanki hafıza dolu gibi sorun cıkartıyor. tam incelemedim de henuz tablet yeni once sormak istedim.

saçma sapan 512mb lik Dahili Hafıza Sorunu :) Bende aynı dertten müzdariptim, bu dert yüzünden işi çözdüm :) Cihaz her ne kadar 16 gb hafızaya sahip olsada Dahili Depolama Alanı dediği bir yer var orası doluyor hocam 512 mb yapmışlar orayı, ve oyun program falan kurdukça burası şişiyor, sd karta taşınanı var taşınamayanı var sinir ediyor. Ama ben bu olayı çözdüm araştıra araştıra şimdi çok rahatım

• quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

saçma sapan 512mb lik Dahili Hafıza Sorunu :) Bende aynı dertten müzdariptim, bu dert yüzünden işi çözdüm :) Cihaz her ne kadar 16 gb hafızaya sahip olsada Dahili Depolama Alanı dediği bir yer var orası doluyor hocam 512 mb yapmışlar orayı, ve oyun program falan kurdukça burası şişiyor, sd karta taşınanı var taşınamayanı var sinir ediyor. Ama ben bu olayı çözdüm araştıra araştıra şimdi çok rahatım

Hocam hiç usb flash bellek taktınızmı tablete ?
    Ayarlar depolamada görüyorum usb'yi ancak bir türlü giremedim içine

• quote:

Orijinalden alıntı: YasinCC
    Hocam hiç usb flash bellek taktınızmı tablete ?
    Ayarlar depolamada görüyorum usb'yi ancak bir türlü giremedim içine

Taktım taktım ama bende içine giripte ne var ne yok bakmadım :) Sadece OTG kablosu çalışıyormu ki deyipte baktım. Herhalde ES Explorer gibi programlarla görülebilir içöerisi ama hiç denemedim. Aynı dediğiniz yerde gördüm bende , çok fazla cihazı kullanmıyorum zaten, anca program ve oyun kurup kızıma veriyorum
  • quote:

Hocam o programlarlada göremedim ben içini eğer mümkün ise deneye bilirmisiniz ?
    Sinir krizi geçirtecek bu tablet
  • quote:

quote:

Hocam o programlarlada göremedim ben içini eğer mümkün ise deneye bilirmisiniz ?

tamam nasipse eve gidince bakayım, HDMI kabloda aldım demin birde onu deniyeceğim bakalım bir sıkıntısı varmı, inşallah yoktur :)
  • quote:

quote:

Şimdi eve geldim ve ilk işim denemek oldu hem HDMI hemde USB Flash bllek bağlantısını. HDMI gaytet çok çok güzel hem ses hemde görüntü süper.

USB flash bellek olayınıda çözdüm, ES file explorer da Yıldızlı yer var oraya basınca Favoriler kısmında USB Bellek şeklinde görünüyor vede içerisindeki dosyalara bakılabiliyor.Word dosyasını açtım gayet güzel. Favorilerde yoksa MNT diye klasöre basınca orada usb storage olan klasöre basıncada geldi ama benim cihaz ROOT lanmış bir cihaz ondanmı bilemedim...

Not Bu arada benim cihaz Stormax SMX9701

• quote:

Şimdi eve geldim ve ilk işim denemek oldu hem HDMI hemde USB Flash bllek bağlantısını. HDMI gaytet çok çok güzel hem ses hemde görüntü süper.

USB flash bellek olayınıda çözdüm, ES file explorer da Yıldızlı yer var oraya basınca Favoriler kısmında USB Bellek şeklinde görünüyor vede içerisindeki dosyalara bakılabiliyor.Word dosyasını açtım gayet güzel. Favorilerde yoksa MNT diye klasöre basınca orada usb storage olan klasöre basıncada geldi ama benim cihaz ROOT lanmış bir cihaz ondanmı bilemedim...

Not Bu arada benim cihaz Stormax SMX9701

Hocam çok teşekkür ederim. Sanırım bu 9701'lerin hepsi aynı. Geçen çizgi ile görüştüğümde 2-3 haftaya 4.1 gelecek dediler bugün aradım yok dediler

Volar tabletlerde 4,1 var rom'unu denemeyi düşünmüyor değilim

• quote:

Volar tabletlerde 4,1 var rom'unu denemeyi düşünmüyor değilim

şeytan ortaya karışık bir ROM yap diyor ama sonra boşver diyorum :) 4.1 olunca ne fark edecek? iyi bişiler olacaksa azmü cezmü kast edip 4.1. li rom yapalım bari :) bilginiz varmı?
  • Hocam bu cihazlar yeni 3G modemler ile çalışmıyor 21mb olanlar ile eskiler ile çalışıyor ve cihazda apn ayarlarını yapamıyorsun kaydetmiyor.
    Ama performans olarak cihaz çok güzel daha bir kez donma felan yapmadı ama işte vın sıkıntı
  • quote:

Hocam bu cihazlar yeni 3G modemler ile çalışmıyor 21mb olanlar ile eskiler ile çalışıyor ve cihazda apn ayarlarını yapamıyorsun kaydetmiyor.
    Ama performans olarak cihaz çok güzel daha bir kez donma felan yapmadı ama işte vın sıkıntı

Peki bu sıkıntı Android 4.1. sürümü ile giderilebiliyormu? yoksa başka eklentiler falanmı yapmak lazım geliyor?
  • Çizgi'deki hanfendi 2-3 haftaya gelecek yeni sürüm ile bu hatalar gidecek demişti ancak. Dün aradığımda ise beyefendinin birisi öyle birşey yok Turkcell 3G wifi cihazını alıp kullan dedi. O cihazın fiyatı ise 230 tl
    Hadi onu geçtim 178 tl'lik hi-level T702'de böyle bir sorun yok
  • quote:

Çizgi'deki hanfendi 2-3 haftaya gelecek yeni sürüm ile bu hatalar gidecek demişti ancak. Dün aradığımda ise beyefendinin birisi öyle birşey yok Turkcell 3G wifi cihazını alıp kullan dedi. O cihazın fiyatı ise 230 tl
    Hadi onu geçtim 178 tl'lik hi-level T702'de böyle bir sorun yok

T702 de 4.1 sürümmü var?
  • quote:

T702 de 4.1 sürümmü var?

T702W'da 4,1 gördüm hocam benim kafam almıyor bunların çalışma prensibini hi-level diğerlerine göre daha bilindik büyük diye bu markayı seçtim meğer çan çin çonlarun kıralıymış
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.