Şimdi Ara

HI-LEVEL 48UHL950 UHD 3D SMART TV A101'DE 1799 TL! (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.273
Cevap
26
Favori
83.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    PM açtım ...

@mertaydin96
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Gönderdim abi.
  • merhaba bu tv den tamir gormemis ikinci el yada sifir satmak isteyen arkadaslar gorusebiliriz tesekkurler iyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,
    Bu televizyondan almak istiyorum elinde olan satan varsa görüşebiliriz.
    Sıfır veya sıfır ayarında olabilir.
    Saygılarımla..
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    HDMI ARC HDMİ KABLOSU İLE BAĞLANIYOR VE TV KUMANDASI İLE SES YÜKSELTME ALÇALTMA YAPILABİLİYOR HOCAM ANCAK BAZEN SES KENDİLİĞİNDEN YÜKSELME YAPABİLİYOR SORUN NEDİR ANLAMADIM .
  • rüzgar26 R kullanıcısına yanıt
    Vallahi hiç kullanmadım hocam o bağlantıyı bilemeyeceğim :D
  • Arkadaşlar Bilğisayar üzrinden TV bağlanarak oynadığınız tavsiye edeceğiniz güzel oyunlar varmı ?
    Araba yarışı gibi
    3 D HDMI KABLO DİYE BİR ŞEY YOK HOCAM YADA 3 D LNB HEPSİ İLETİR
  • quote:

Orijinalden alıntı: isnuerog

Ben Pvr yi sure kisitlamasi diye anladim..e tabi teknoloji ozurlu olunca haliyle boyle oluyor..dediginiz pvr ozelligi guzel ozellikmis, ama genede ben kullanmazdim onu, anlik yayin akisini ben daha cok seviyorum.

Ips ekran olmamasi cok buyuk eksiklikmi yoksa atiyorum yandan, yada yariyandan bakinca goruntude negatiflesme oluyormu..

gerci yan tarafina gecip kim tv izler oda varda.

4k bu tvde anlasilan verimli degil..bunu 4k siz olarak degerlendirip almak lazim..halihazir 4k yayinli trt yi acmamasi bu ozellik var diye satilmasi yanlis bence..tum kanallar yakinda 4 k ya gecerler.eskiden antenli zamanlarda tv sektorunun bu asamaya gelecegini kestirebiliyormuyduk hayir, hatta 3 4 yil evveliyatinda HD kanallar sadece dijiturkte vardi, simdi normal Hd uydu alicisinda bile bircok populer kanal yayin yapiyor.
    Yakindada 4 k yayinlar yapilmaya baslanir.oyuzden uydudan 4k yi acacak tv almak daha akillica.

Ne demek şimdi 4 k verimli değil demişsiniz hiç dediğiniz gibi değil HI LEVEL 48 4 TRT açılıyor Yazılımcı Onlıne resim bile koymuş okumadan mı yazıyorsunuz bu yorumu yoksa başka bir Tv'denmi bahsediyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: esref_erdogan

quote:

Orijinalden alıntı: dansman

gencler 3d on numara avatar seyredin hak vereceksiniz hele orman goruntuleri super...

avatarıda seyrettim 3d si iyi değil benim televizyondamı sorunvar anlamadım dışarı çıkma efektini 3d de seyreden varmı?

(blurayini seyrediyorum)

tohumcukların uçuştukları sahne ki avatarda en iyi 3d orda var hiç bi şekilde ekrandan dışarı çıkma yok

Avatar evet uçuşan ruhlar bahçesindeki ağaç falan varya çiçek gibi olan şeyler ekrandan çıkıyor o sahnesini 3 d ile izleyin göreceksiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: rüzgar26

quote:

Orijinalden alıntı: isnuerog

Ben Pvr yi sure kisitlamasi diye anladim..e tabi teknoloji ozurlu olunca haliyle boyle oluyor..dediginiz pvr ozelligi guzel ozellikmis, ama genede ben kullanmazdim onu, anlik yayin akisini ben daha cok seviyorum.

Ips ekran olmamasi cok buyuk eksiklikmi yoksa atiyorum yandan, yada yariyandan bakinca goruntude negatiflesme oluyormu..

gerci yan tarafina gecip kim tv izler oda varda.

4k bu tvde anlasilan verimli degil..bunu 4k siz olarak degerlendirip almak lazim..halihazir 4k yayinli trt yi acmamasi bu ozellik var diye satilmasi yanlis bence..tum kanallar yakinda 4 k ya gecerler.eskiden antenli zamanlarda tv sektorunun bu asamaya gelecegini kestirebiliyormuyduk hayir, hatta 3 4 yil evveliyatinda HD kanallar sadece dijiturkte vardi, simdi normal Hd uydu alicisinda bile bircok populer kanal yayin yapiyor.
    Yakindada 4 k yayinlar yapilmaya baslanir.oyuzden uydudan 4k yi acacak tv almak daha akillica.

Ne demek şimdi 4 k verimli değil demişsiniz hiç dediğiniz gibi değil HI LEVEL 48 4 TRT açılıyor Yazılımcı Onlıne resim bile koymuş okumadan mı yazıyorsunuz bu yorumu yoksa başka bir Tv'denmi bahsediyorsunuz

Basliktaki tv den bahsetmiyorum..o donemde 1 ay arayla 55 ekran olani satilmisti, ben ondan bahsetmisim..55 inch olanda 4k ibaresi kutu uzerinde yaziyordu ama trt 4 k yi tv cozemiyordu..yani icindeki uydu 4k ya uygun degilmisti..sadece 4k fotograflari goruntuleyebiliyormus..video bile goruntuleyemiyormus..

Birde ben 48 uhl950 den cok memnunum,,yani parasina gore bulunmaz bir tv..simdi bakiyorumda fullhd bile alinamiyor bu paraya..2 sene bitti..hala ayni performansinda..umarim sorunsuz uzun yillar kulaniriz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• isnuerog İ kullanıcısına yanıt
    Tamam şimdi oldu aynı Tv'den bahsetmiyormuşsunuz 4 k ibaresi ile satıyorsa tüketici mahkemesine gidiniz ve kesinlikle davayı kazanıyorsunuz ben evkurdan aldığım Phlipsi 4 değil diye değiştirdim

• alpalp84 kullanıcısına yanıt
    Necip Fazıl KISAKÜREK'ten ne anladın çok merak ediyorum dönek kaypak kumarbaz özgürlüğü abd askerlerinin bacakları arasında arayan biridir .
  • 1500 tl iyi fiyat

• isnuerog İ kullanıcısına yanıt
    Kolay siyah bir bant çekin hepsi bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

1599a bulduk aldık + olarak media player almak mantıklı geliyordu fakat şu dts işi de çözülürse optic çıkıştan tamamdır ya daha ne olsun bu paraya...

Ayrıca, Arkadaşlar bu Tv nin 55" olanını İzmir de bir mağaza da gördüm 1799a. İsteyene adres verebilirim. Yalnız 55" olanın uydu alıcısı 4k desteklemiyor, hdmi ve usb den destek var yani panel destekliyor bilginize.

DTS işi tamamdır. Çatır çatır izliyoruz yukarda linkini verdiğim konudan inceleyebilirsiniz.

Şimdiye kadar bu tv de aktif ettiklerim;

PVR
    Bluetooth cihazı ekleme
    DTS

Film modu standart çıkıyor bizde bunun kademelerini de aktif edebilirsek belki 800hz daha doğrusu 800fps özelliğini daha iyi kullanabiliriz. Bu ayar da var Giray hocamın programında ama çalışma prensibini tam bilmediğinden kurcalamadım henüz. Test edince yazarım.

Pixellence maalesef aktif olmuyor. Yazılımsal olarak kısıtlı sanırım profil ile değişecek gibi gözükmüyor. Full yazılım şart galiba buna belki o zaman açılabilir.

Hocam IPS panel mi Oled panel mi ? Hangisi daha iyi bana göre İPS
    Bir önceki yazımda sizlere IPS ekranlardan bahsetmiştim. Şimdi yine size bir ekran teknolojisinden yani AMOLED’den bahsetmek istiyorum. Ayrıca yazımızın sonuna doğru da IPS ve AMOLED teknolojileri arasındaki farklara elimden geldiğince değinmek istiyorum.
    Sizlere OLED teknolojisinden daha önceki yazılarımda bahsetmiştim. Tekrarlayacak olursak: OLED yani Organik LED (Işık yayan diyot) "Organic Light Emitting Diode" teknolojisi üzerine kurulmuş durumdalar. OLED yapısı kısaca bir LED’in etrafındaki organik katmanı sayesinde elektrik akımına karşı ışığı yayması olarak açıklanabilir.
    AMOLED teknolojisi OLED üzerine kurulmuştur. AMOLED “Active-Matrix Organic Light-Emitting Diode” aktif matrisli Organik LED (Işık yayan diyot) anlamına gelmektedir.
    AMOLED ekranların piyasada birçok türü bulunan ekranlar i
    Ancak, zaman içerisinde gelişmesi sebebiyle AMOLED ekran teknolojisi başına ve sonuna bazı ekler alarak türetilmiştir. Kısaca bazı AMOLED ekran çeşitleri şunlardır:
    - Super AMOLED - Super AMOLED Advanced - Super AMOLED Plus - HD Super AMOLED - HD Super AMOLED Plus - Full HD Super AMOLED Plus
    Bunlar her ne kadar AMOLED teknolojisi üzerine inşa edilmiş olsalar da aralarında bazı farklılıklar mevcuttur.
    AMOLED ekranlar yukarıda da belirttiğim gibi, organik LED’lerden yapılmaktadır. Bu konudaki en büyük kayıpları, organik LED’lerin zaman içerisinde bazı renkleri kaybetmeleri ve daha soluk göstermeleridir. Ancak maliyeti düşük ve üretimi kolay olduğu için başta Samsung olmak üzere birçok cep telefonu üreticisi bunları tercih etmektedir.
    Peki, AMOLED’ler nasıl çalışırlar. OLED kendi kendine ışık saçan, organik ve yarı iletken maddelerden oluşan çok ince bir yapıtaşıdır.
    AMOLED'lerde her piksel aktif bir matris tarafından yönetilir. Bunun anlamı ise şudur: Her piksel kendine has bir elektrik bağlantısına sahiptir ve bu sayede ışıldar. AMOLED'lerin kendisi ışık gönderebildiği için LCD-TV ve monitörlerde olduğu gibi arka aydınlatmaya gerek kalmaz. Bu da enerji tasarrufu sağlar. Arka aydınlatmaya gerek kalmamasının faydası sadece bu değildir. Ekran bu sayede birkaç milimetre kalınlığında olabilir. Siyah renk de çok daha doygun ve daha bir biçimde canlandırılır.
    Güncel LCD ekranlarda sadece piksellerin önü kapatılır. AMOLED'ler neredeyse her maddeye basılabildiği için bükülebilir ekranlar yapmak veya bunları kıyafetlere bütünleştirmek de mümkündür- ki bunun örnekleri vardır.
    Peki, AMOLED’mi yoksa IPS’mi tercih etmeliyiz. Şimdi sırasıyla sizlere IPS ve AMOLED ekranların iyi ve kötü taraflarını aktarmak istiyorum.
    IPS ekranların iyi tarafları,
    Bu ekranların tepki verme zamanı normal LCD ekranlara göre daha hızlıdır,
    Renkler daha canlıdır, Görüş açıları daha iyidir ve resimler daha keskin ve güzeldir
    Kötü tarafları ise, Arka plan ışığına ihtiyaçları vardır o yüzden de ekranlar kalındır, Güç tüketimleri fazladır
    AMOLED ekranların iyi tarafları ise
    Arka plan ışığına ihtiyaçları yoktur dolayısıyla daha ince ekranlar tasarlanabilir,
    Enerji ihtiyaçları azdır ve zıtlıkları (kontrastları) çok güzeldir
    Kötü tarafları ise, IPS’ten daha pahalı bir teknolojidir,
    Görüntüler IPS’lerdeki kadar keskin ve parlak değildir, o yüzden gün ışığında kullanım zorlaşmaktadır ayrıca renkler gün geçtikçe solmaktadır.
    Şimdi bu durumda hangisini almalıyız sorusuna cevap veremiyorum, lakin genel kanı beyaz seven IPS siyah seven ise AMOLED alsındır. Ya da iPhone sevenler zaten IPS, Samsung sevenler ise zaten AMOLED ekranları tercih ediyorlardır.

Hocam Eskişehirlimisiniz bende Eskişehirliyimde konu dışı olsun buda ne yapalım
  • rüzgar26 R kullanıcısına yanıt
    eskişehirli olduk sayılır :D Pek uğramıyorum foruma artık. Sıkıldım ya, sıcak fırsatlara bakıp çıkıyorum :)
    Herşey gönlünüzce olsun hocam foruma uğrayın sizlerle sizin bilgileriniz görüş ve çözümlerinizden mahrum bırakmayın bizleri saygılar sevgiler
  • Merhaba Arkadaşlar benim çocuk paneli kırmış. Olmaz ya paneli sağlam olup kartlarında sorun olan arkadaşlar varsa kenara kaldırdıkları panele talibim.
  • 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.