Şimdi Ara

Heroic Tavern Brawl [Çıktı] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Giriş ücreti cok yüksek. En kötü 4-5 win yapmalısın ki verdigin altını çıkarsın. Aksi halde büyük zarardasin. Ödüller daha dengeli olup giriş ücreti daha az olabilirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Noxious durumu iyi açıklıyor. SubReddit ve diğer kullanıcı istatistikleri de gösteriyor ki sakın ha Heroic Brawl'a bulaşmayın. Arenaya girin daha iyi.

• Kendine güvenen çıksın meydana.

Aslında ikili heroic yapabilirler çok daha güzel olur 2 kişi 500-500 verip girecek, kişi başına en fazla 6 win toplam 12 win alındığında ödül pay edilecek hem daha eğlenceli olur hem win oranı yükselir vs.. ödül 12 win olmak şartıyla pay edilecek.11 win ve altları için ödül pay edilmeden dağıtılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXios -- 27 Ekim 2016; 11:55:15 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXios

Kendine güvenen çıksın meydana.

Aslında ikili heroic yapabilirler çok daha güzel olur 2 kişi 500-500 verip girecek, kişi başına en fazla 6 win toplam 12 win alındığında ödül pay edilecek hem daha eğlenceli olur hem win oranı yükselir vs.. ödül 12 win olmak şartıyla pay edilecek.11 win ve altları için ödül pay edilmeden dağıtılacak.

blizzarda sizin gibi scoutlar lazım hocam.çok mantıklı.koskoca hearthstone ekibi şöyle farklılıklar düşünemiyormu? oyun zaten iyice p2w oldu bence,onu bırakın para vermeyip oynayan insanlar için bile gittikçe oyun zorlaşıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Tal.

quote:

Orijinalden alıntı: EXios

Kendine güvenen çıksın meydana.

blizzarda sizin gibi scoutlar lazım hocam.çok mantıklı.koskoca hearthstone ekibi şöyle farklılıklar düşünemiyormu? oyun zaten iyice p2w oldu bence,onu bırakın para vermeyip oynayan insanlar için bile gittikçe oyun zorlaşıyor

Teşekkür ederim.Hep tek başına nereye kadar. Ticket atmayı düşündüm ama dinleyeceklerini sanmıyorum.

• HEROIC TAVERN BRAWL NEDİR?

Bildiğiniz gibi her Çarşamba günü farklı kurallarla oynanan ve ilk kazandığınızda bir classic pack hediyesi olan bir Tavern Brawl oyun modumuz var. Heroic Tavern Brawl ise Tavern Brawl'ın yerine aktif olacak ve 1 hafta boyunca sürecek bir etkinlik olacak. Heroic Tavern Brawl açıkken Regular Tavern Brawl atamayacağız.

HEROIC TAVERN BRAWL GİRİŞ ÜCRETİ NE KADAR?
    Tavern Brawl'a katılmak ücretsizken ve herhangi bir sınır yokken, Heroic Tavern Brawl'a katılmak 9,99 USD veya 1000 Gold olacak ve bir hafta boyunca maksimum 5 kere giriş yapabileceğiz.

HEROIC TAVERN BRAWL KURALLARI NEDİR?
    Kuralları gayet basit aslında. Koleksiyonunuzdan Standard formata uygun olacak bir deste hazırlıyorsunuz ve bu desteyi değiştiremiyorsunuz. Aynı şekilde rakipleriniz tarafından oluşturulmuş destelere karşı Arena formatındaki gibi maçlar yapmaya başlıyorsunuz. 12 win aldığınızda veya 3 maç kaybettiğiniz zaman heroic tavern brawl bitmiş oluyor ve kazandığınız maç sayısına uygun olarak ödülünüzü alıyorsunuz.

HEROIC TAVERN BRAWL ÖDÜLLERİ NELER?
    Giriş ücreti yüksek olmasına rağmen oyuncuya verdiği ödüllerde de cömert (!) gözüken bir ödül sistemi var. Hiç oyun kazanamadığınızda 1 paketle başlayan ödüller 12 maç kazandığınızda 50 paket + 3 golden legendary + 1000'in üzerinde altın + 1000'in üzerinde dust'a kadar çıkıyor. Paketler en son eklenti paketine ait olmuş olacak (şu an için WotoG). Legendaryler ise paketten bağımsız olarak her tip legendary olabiliyor olacak. Vermiş olduğunuz 1000 altını kurtarmak için 5 win ve üzerinde galibiyet almanız gerekiyor.

KİŞİSEL YORUMLARIM
    1. Blizzard başlı başına yeni bir oyun deneyimi için bu tavern brawl tipi ile nabız yokluyor. İleride yepyeni kendine has bir oyun modu için temel oluşturuluyor diyebiliriz. Daha çok turnuva modu üzerinde yoğunlaşacağını düşündüğüm yeni oyun modunun bir başlangıcı olarak tavern brawl'da bu konsept denenmiş olacak ve dengeli bir oyun modu olup olmadığı analiz edilecek.

2. Bu oyun modunda başarı olmak Arena'da başarılı olmaktan çok ama çok daha zor olacak. 12 win'de ağız sulandırıcı hediyeler olduğunu görüyoruz ama 12 win'i almak için neredeyse gezegenlerin aynı hizada olması lazım. :) Nedenine gelince tüm pro hearthstone oyuncularının constructed win rate'leri ortalama kabaca %60-70 winrate üzerinde seyreder. Bu da zaten yüzlerce oyun sonrasında kendilerinin legendary olmasına yeterlidir. Hatta %51 win rate ile çok sayıda maç oynamanız sizi matematiksel olarak legendary yapmaya yetecektir. Arena oyuncularında ise iyi bir arena oyuncusunun win ratei %80'in üzerine çıkamaz. Fakat 12 win kazanmak için bu brawl'da 14 maç üzerinden hesap edersek %85 win rate'i olan bir deck gerekir. Tahmin edersiniz ki %85 win rate aşırı yüksek bir rakam. Hearthpwn gibi sitelerde top 10'a girmiş destelere göz atarsanız başarılı bulunan destelerin bile winrate'i %70'lerde yani ilk haftasında hiç 12 win alamayan oyuncu olma ihtimali çok yüksek.

3. Heroic Brawl bu anlamda biraz da pahalı. Arena'da paranızı çıkarabilmek için 3 win yeterli olabiliyorken (150 gold giriş ücreti 1 paket kesin kazanıldığı için geriye alınması gereken fayda 50 gold = ortalama 3 win) heroic brawl'da 5 win gerekiyor olması bir çok oyuncunun zarara girmesi anlamına gelecek. Üstelik 1000 goldun ortalama 50 gold olan bir daily quest kazancı ile 20 günde yapılabileceğini düşünürsek oyuncular bu riski almak isterler mi bilemedim. Matematiksel simülasyon modellerinde de başarılı oyuncu sayısının artması diğer oyuncuların kazanma sayısının azalmasına neden olduğu için 3 ün altında ortalama çıkıyor. (Kaynak: Reddit)

4. Net Decking (internetten hazır deste alarak oynama) bu heroic tavern Brawl'u başlı başına baltalayan bir etken olacak. Şimdi diyelim bir oyuncu/yayıncı oluşturduğu deste ile 12 win aldı. Bunu hearthpwn gibi bir sitede yayınladı diyelim. Net Decking yapıp o deck ile heroic tavern Brawl'a giren oyuncular o deck'in win rate'ini %50'ye çekecekler, çünkü deckler birbirleriyle karşılaştığında biri yenerken diğeri yenilecek. Böylece yine win ortalaması 5'in altına gelecek ve çoğu kişi zarar edecek. O yüzden Midrange Shaman ile fırtınalar estiririm diye düşünenler bir daha düşünsün. :)

• Beyler bu normal arena gibi degilki. Tavern brawl diyo. Yani degisik özellikler olur tavern brawldaki gibi. Mesela sadece düz sayili mana kartlari kullanabilirsiniz (2,4,6,8,10). Bunun gibi degisik olur.

• valla 12 win değilde o 50 packi açmak beni bayar arenalardan kalan packleri bile açmaya üşeniyorum artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: [A]narchy

valla 12 win değilde o 50 packi açmak beni bayar arenalardan kalan packleri bile açmaya üşeniyorum artık

Tüm kartlar olunca böyle oluyor tabii
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANDREI

quote:

Orijinalden alıntı: [A]narchy

valla 12 win değilde o 50 packi açmak beni bayar arenalardan kalan packleri bile açmaya üşeniyorum artık

Tüm kartlar olunca böyle oluyor tabii

hepsini golden yapan işsizlerde var öyle deme

• Bu mod iptal mi edildi?
  • DarkEternal kullanıcısına yanıt
    Hayır, iptal durumu yok.
  • amaz oynuyor şuanda

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • shaman fiesta olacak demiştim. 1000g ile oynanan moda başka kural falan koyamazlardı.
  • Heroic Tavern Brawl [Çıktı]
    Heroic Tavern Brawl [Çıktı]
    Heroic Tavern Brawl [Çıktı]

• Firebat 8-0 ile gidiyor N'Zoth Warrior ile ilk 12 win belki gelir.

• 620 normal 6 arena galibiyeti olan bana hitap etmese de izlemekten zevk alacağım bir mod olmuş. Tabii ki parası olan ortalama üstü bir oyuncu gayet iyi şeyler yapabilir.
  • Evil Dead kullanıcısına yanıt
    Tam da Expansion öncesi, modun çıkış tarihi de manidar ki şişirilmiş yayınlarla böyle özendiriyorlar işte bizi de gaza getirip ne var yok harcatacaklar. Gadgetzan'da "3 pack anca açtım, Legendary de çıkmadı" diye konu açarız topluca

Her Patch öncesi muhakkak bir şey oluyor 3 senedir; hiçbir şey olmasa forumda birbirimizi gaza getirip Classic Pack açıyoruz ki artık bu sefer sakin durmaya kararlıyım lakin bir ihtimal yine de bu gece 0/3 skorumu da paylaşabilirim
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • oley be cimrizzard haftada 1 pack veriyordu artık o bile bazı haftalarda gelicek, çok mu zor tavern i heroic ve normal diye 2 ye bölmek ilerde elimizdeki kartları alıp geri vermek için para isterlerse şaşırmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lalale -- 17 Kasım 2016; 0:15:48 >
  • Her yer Shaman kaynıyorsa Freeze Mage ile girmek daha mantıklı.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.