Şimdi Ara

HERKESİN İSTEDİĞİ SORUNSUZ +5 +7 YAPMA OLAYI NASIL OLUYOR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
7.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazdigimi iyi okursan diyorum ki zati basmiyorsun basmis gibi gozukuyorsun bir nevi bug diyelim buna yani aslinda cok buyuk mu bug degil ama mesela soyle izah edeyim
    iki kisisiniz bir arkdasin var ve +++ basmak icin tum itemlerin hazir tum herseyin hazir
    lagsiz bir ortama girdin ve arkadasin sana trade atti tradeyi kabul edip silahi trade menusune koydun sonra arkadasin da sende trade menusu acikken bekliyorsunuz
    sen Y tusuna basip alcemy menusunu aciyorsun trade menusunu kapatmadan invertoyundaki (cantandaki) silahin siyah bir sekilde yani aktif olmayacak sekilde duruyor alcemy menusune silahini elixirini ve luckyni koyup basiyorsun istersen +8 olsun silahin ne yaniyor ne tutuyor ekran bir sure donuyor
    o donma ekranindaki isik eger yukaridan asagi parlamk bir sekilde gelirse o silahin sansi yuksek ama eger morumsu bir isik yani failed oldugundaki isik gelirse o silahin anca sansini astralla sifirlaman gerekiyor bildigim bu dene ve yorumlarini yaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PersA -- 14 Mayıs 2007; 9:26:59 >
  • @3XY
    Güzel açıklama olmuş.Her itemin şans katsayısı olduğu kesin.Bu konu üstüne geçmiş zamanlarda bir topikte küçük çaplı bir fikir alış verişi olmuştu.Oradaki arkadaş bana yurtdışı forumlarda itemin şans katsayı olduğu iyi huylu kötü huylu itemler olduğunu beyan etmişti.İyi bir oyuncu iyi huylu itemi tecrübesiyle tanıyabilir.Mesela bir iteme 10'a yakın tablet bastım fakat ortada bir şey yok.İtem kendini belli etti ama bendede inat var.
    Ayrıca yine yukarıda belirtilmiş.Serverin yoğunluğu item düşme şansı arasında ilişki olduğunu tahmin ediyorum.Gerçekten hafta içi item çıkma şansı daha yüksek.Bu bir şahsi gözlemimdir.
    Ayrıca her Y tuşuna basınaca ekrana gelen Alchemy ekranının da bir şans katsayısı olabilir.Bu aklınıza geldimi bilemiyorum.Çok kritik bir pano bu.
    Faydalı bir topik günler sonra.Bir beyin fırtınası.Çok hoş katkı sağlayanlara teşekkürler.

• ben bir sos bow almistim
    35 weapon elixirle 3 e gecirememistim
    32 lvl sos bowdu sozde kazikladik diye ucuza aldik 35 weapon harcadim
    sonra dayanamadim sahibine pm attim buna hic elixir bastinmi basladi silaha kufur etmeye 30 tane weapon harcamis +2 den yukari cikmamis
    artik gina geldi saticaktim 4 m e silah aldim bana 9m patladi
    satarken ya dedim bi kez daha basayim tutar belki bastim durability reduce oldu :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: PersA

Yazdigimi iyi okursan diyorum ki zati basmiyorsun basmis gibi gozukuyorsun bir nevi bug diyelim buna yani aslinda cok buyuk mu bug degil ama mesela soyle izah edeyim
    iki kisisiniz bir arkdasin var ve +++ basmak icin tum itemlerin hazir tum herseyin hazir
    lagsiz bir ortama girdin ve arkadasin sana trade atti tradeyi kabul edip silahi trade menusune koydun sonra arkadasin da sende trade menusu acikken bekliyorsunuz
    sen Y tusuna basip alcemy menusunu aciyorsun trade menusunu kapatmadan invertoyundaki (cantandaki) silahin siyah bir sekilde yani aktif olmayacak sekilde duruyor alcemy menusune silahini elixirini ve luckyni koyup basiyorsun istersen +8 olsun silahin ne yaniyor ne tutuyor ekran bir sure donuyor
    o donma ekranindaki isik eger yukaridan asagi parlamk bir sekilde gelirse o silahin sansi yuksek ama eger morumsu bir isik yani failed oldugundaki isik gelirse o silahin anca sansini astralla sifirlaman gerekiyor bildigim bu dene ve yorumlarini yaz

Çok Teşekkür Ederim, Deniycem
    72 Spearımda Denicem, Parlak Işık Olurda Gene De Yanarsa, Forumda Gözüme Gözükme :P

Bu Konu İyi Geldi Aklımda Artı Basma Konusunda Değişik Fikirler De Belirdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _aNaToLia_ -- 14 Mayıs 2007; 11:08:21 >

• @QeLeBeQ
    Faydalı bilgilere ulaşacağız anlaşılan.Sağol kardeş.Yüksek levelde çok işe yarayacak bu bilgi.En azından item basma olayında önümüzü görebileceğiz.
  • geç bunları şans ne kadar patlar ne kadar patlamaz belli olmaz
  • Konu kaybolmasın Ben Çok Faydalı Buldum, Akşam Denedim 10 Adet Veapon Elixirle 3 Kez +3 Yaptım, Arkadaşa İnatlaşma +4 Olmaz dedim sede silahı her verişimde yaktı Ewet başkalarının taktiklerini bildiklerini bekliyoruz (extra bi noop vardı sitede o hariç)
  • ben +4 lük somumun +larını yaktım
  • 3 tane silahta denedim hepsinde ışık parlaktı ama hiç biri +2 den yukarı çıkmadı 6 tane stone bastım hiç biri işe yaramadı niye acaba
  • Ama şu bi hakikat ki janganda manyangların içinde lag yoksa kolay artı basıyos
  • Beyler şunu anlayınn. Bende de aynısı oluyooo. Ben bir silaha ve ya bir iteme aynı gün içinde 2 kere şans veriyorum. Sonra ya onu satıyorum NPC ye ya da silah güzel ise kıyamıyorsam, daha sonra ki bir gün bir kere daha deneme şansı veriyorum.

Şimdi şöyle bişey yapalım. Ben burda kazandığım tecrübeleri açıklayayım. Yaşadığım olayları anlatayım. Sizde kendi yaşadıklarınızla yan yana getirin. Olmadı sizde kazandığınız tecrübelri yazın. Mutlaka bunu çözeriz ve hepimiz rahat rahat +5 ve +7 yaparızz diyorum.

Bakın o zamanlar lvl 56 57 olmuşum. Yeti kesiyorum. ve bir kolye düştü kutudan. ve yetiler benim levelimin üstü yaratıklar. o kolye ye baktığımda tek bir blue özellik vardı. onu da yazayım. Frozen frosbite özelliği var. Ben bu kolyeyei+4 +5 yapayım dedim. Şimdi ister inanın ister inanmayın. Bu yüzğü 25 ve ya 30 tane elixir acc bastım.

Ama bu lanet kolye +2 nin üstüne çıkmadı bile. tek bir kere +3 oldu. ve ben +4 olsun derken yine patladı.

Yanlız. mujigi keserken dünya kutu çıktı. içlerinden bir tane +2 spear düştü o zamanda yeti görevini yapıyordum galiba. ve mujigilerden 3 tane de elixir weapon toplamıştım. Bunları alım. bir bir basmaya başladım. Tek seferde +5 oldu. Bu örneği okudunuz diymi. Şimdi sıra ikinci örnekte.

Burası bir kafe bunu söyleyeyim de. O yüzden de sıksık böyle artı ve benzeri olaylar burda oluyor sürekli.

Grecee de bir çar var. Oynayanlar biilir o serverda "kartalbey" adında bir nick ile oynayan bir kanka var.

lvl 65 olmuş o zamanlar bir bow düşürdü. 64 level bow mağradan. şimdi o bowda 2 tane blue özelikk vardı. ve tuttu bu bovu zafer ard arda +5 yaptı. ve bunu yaparken silahın artı basımına uygun olup olmadığını gözlemlerimizle inceliyoruz. ve bu silahı bir kere bile patlatmadan +5 yaptık. o bow da +2 düşmüştü yanılmıyorsam. benim yaptığım 48 +5 bu olaydan 2 3 gün sonra oldu diye hatırlıyorum.

şimdi bakın çok olmuştur böyle +5 olur deyip te +2 den yukarı çıkmayan itemim. Beyler +5 yapmak istediğiimiz silahları iyi inceleyin. ve bakın patır patır parlayıp +1 - +2 - +3 - +4 oluyorsa,
    +5 olabileceğini gözlemliyorsanız basın. Zira ben öyle yapıyorum artık. şu an her halde 50 ve ya 60 tane elixir weapon toplamışımdır. bunları 72 +5 için yada 72 +7 yapmak için kullanıcam. taa ki 71 72 lvl olana kadar da biriktiricem bu elixirleri.

silahta ki o artı basma eğrisi silahtan silaha elbette değişiyor. bunu hepimiz gözlemliyoruz. Fakat silah birazda artı basımı sırasında kenidini belli etmiyormu. inanın ben bir ara işin cılkını çıkarmıştım. stalldan ucuza silah satın alıp. hep +3 yapıp satıyordum. ve şu an benim üzerimdeki bütün itemler hep +3 ve +4 türr. Sakın bana demeyin silahın niye +5. artı 5 olmaya değer bir silah bulursam hemen yapmayı denerdim. Ama madem masraflı bu işşş.
    Bende en değecek silah olan en üst seviye bir silaha basmaya karar verdim. 72 lvl silahıma yani. Bu elimdeki silah ta yine aynı serverdan bir arkadaşın. "ByAsK" eski silahı. beyler inanın bu topic altında yazacağıımız görüşler ve olaylar hepimize yardımcı olur. Ben buna inanıyorum. Bu kafede artı basımı sırasında oynayan herkes fikir alışverişi
    ve analizlerini birlikte yapıp karar veriyor. genelde de başarılı oluyor.. tekrar tekarr katkıda bulunanlara teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercanteke -- 15 Mayıs 2007; 11:21:06 >

• Ben Bi arkadaşımdan 72 Spear Aldım(Düz), 72+2 Hali 72+5 Bir Spearla Aynı 72+4 Den 100 Küsür Fazla Atack Var(Joymaxın Hikmeti) Gel Gelelim +4 Olmuyor +4 Olsa astral dı imortaldı +5 Yapacaz, +5 Hali +8+9 Gibi Vuracağına Eminim, Kendinden +3 Gibi Bi Silah Çok İlginçtir Mag atack Felan + %80 O Derece Güzel Bir Silah En Kısa Zamanda +5 Olur İnsallah
  • evet kesinlike şans ve hort
  • Abi çok sağol ben bi deneyim dedim lvl 45 benimki gittim black robber-bowman larla kastım 38 lv spear çıktı bende sevindim spear kullandığım için ama elimde 45+3 vardı senin yazını daha önce okuduğum için hemen deneyim dedim kasanın bi sayfası zaten full elix. bende zaten 21 tane eli. wea. vardı. Ben gittim yüzükçüye şanş tüpü aldım 10 tane 5 tanesini kasaya attım elixir aldım 6 tane
    WEAPONLARI YANİ BİSMİLLAH dedim bastım (sadece steady2 ınt3 özellikleri vardı spear ın) +1 basmak çok kolay zaten hiç şans tüpü koymadım
    +1 oldu bi şans tüpü 1 eli. wea. derken +2 oldu gözlerimi kapattım bastım bi baktım +3 o kadar çok sevindimki ikinci parlayan silahım oldu kardeşimi çağırdım ben odadan çıktım bi girdim +4 sonra sana güvenerk biraz da cesaret ederek bastım +5 mor parlayan ilk silahım oldu artık korku denen şey kalmadı bende +6 yı hemen yaptım şimdi +7 yapma çalışmalarındayım özellik basarak tabii ki ben kullanmıcam satcam elimdekinin mag.att. iyi +12 olursa haber veririmm ayrıcada kullanırıM

• Bende 68 lv da Niya hunter kesiyordum haladır onları kesiyorum dogrusu 68 lv da bana niya hunterdan glavie düştü bluesuz crt 8 phy atk +22 felan dandik yani bluesuz ama onu ben 5 elixır ile +5 yaptım bana koyu kırmızı yaratıkdan 8 lwl fark ile kestigim yaratıkdan düşen itemi +5 yaptım ama astarlsız sade elixır we lucky bluesuz olarak +5 oldu bu işin şans yanı çok bence senin sölediklerinide tabi dogru yanı wardır elbette katılıyorum sanada ama işte ben böle yaptım
    Bu arada Bi arkadaşımızda kolyesine 20 30 elixır ile +3 yapamamış bende geçen gün str 5 int 5 72 lwl yüzügüme en az 90 ile 120 arası elixır bastım piyasada elixır bitti yani bulmakta zorluk çektim ama +3 den yukarı çıkmadı lanet yüzük ama bakın her bastımda 3 elixır ile +3 oldu yane 30 40 kere +3 yaptım :D ama +4 olmadı lanet şey başka bi yüzük aldım 72 lwl str 5 int 5 o 5 elixır ile +4 oldu bu gösteriyor bütün itemlerin kendine ait bir şansı war konuyu açan arkadaşımızı söledigi gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zulh92 -- 12 Ağustos 2007; 14:11:36 >

• Kimsenin aklına gelmeyen birşeyi yazayım. Konu gaymax olunca tabi insan herşeyi düşünmek istiyor. Nasılki kırmızı moblardan düşen itemlara + basmak zor diye düşünüyorsak ve bunlara başarı katsayısı yakıştırıyorsak ya da tam tersi alt level moblardan düşen itemlara kolay + basarız diyorsak. Hiç düşündünüzmü acaba düşen weapon elixirlerde yada protector vs . elixirlerinde böyle bir katsayı olabilir . Yani onlarda moblardan düşüyor sonuç olarak. Mavi moblardan düşürdüğünüz elixirler kırmızı olandan çok daha yüksek bir katsayıya sahip olabilir mesela.

Server katsayısı vb. diğer düşüncelere katılıyorum. Yani bir item düşerken (ki bu yaratılma olayıdır bence . Item mobun üzerinde değildir kesinlikle) veya + basılırken kesinlikle itemin ne olacağı,o serverda o itemdan kaç tane olduğu,özellikleri,o itemdan stallarda kaç tane satıldığı vb realtime olarak databaseden alınarak oluşuyor bence. Kırmızı mobdan item zor düşer . Sebebiyse bence oyundaki stall sistemini desteklemektir. Alt level oyuncuların üst level oyuncuların itemlarını gold ile almalarını sağlamaktır. Bu iş kolay olsaydı stall sistemi sekteye uğrardı. Gaymax herşeyi düşünmüş vesselam :) Tabi bence :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknowar -- 12 Ağustos 2007; 18:52:20 >

• quote:

Orjinalden alıntı: BaListiK

quote:

Orjinalden alıntı: Uniqe_Master

Bna Mantıksız Geldi Ama Doğruluk Payı Olabilir...

ama yinede emeğe saygı diyebilirdin.

Ellerine sağlık kardesim

ewt aydınlatıcı oldu
    inanrım cunku bi iteme 7 elixir bastım +1 bile olmadı
    bazıları direk +4 oluyo
    +5 ic denemedim

• quote:

Orjinalden alıntı: 1a93a7

quote:

Bencede... Ama ben bir keresinde tam serverlar yeni geldi.. Boş bir yere gittim. Orda 4 tane +3 bastım. Hiç yanmadı...

serverın en kalabalık yerinde en laglı zamandada basabilirsin. şansın warsa tabi.

tamam sansta belli bir yere kadar yanlıs hatırlamıyorsam joymax in kendisi bile acıklama yapmastı kendinizden dusuk lwl itemlara + basma olasılıı ha yuksek yukseklere daha dusuk diye

ama yinede sans en buyuk rolu oynuyor tabiki

• ellerıne sağlık kardesım sonuna kadar haklısın şans olayının da çok yardımı var onuda göz ardı etmemeli çünkü % lik oran diyelim % 10+ basma oranı bu % 10 içine girebilmekte senın şanşına bağlı oluyor
  • Teşekkürler güzel paylaşımm...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.