Şimdi Ara

her dersten bildiginiz püf noktalar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
649
Cevap
257
Favori
145.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya dhde bu konuyu ele alan eski topicler vardı diye hatırlıyorum.
    Hatta alaca yanlıs hatırlamıyorsam senin o konuda " kök 5 = su degere denk gelir , kök 3 = su degere denk gelir , bu degerleri zorda kalınca kullanın" diye bi yorumun vardı diye hatırlıyorum ya da baskası da olabilir AnotherDie falan
    O konuyu biri bulsun ya.
  • @:AlacaKaranlık:

Arkadaşım gerçekten çok güzel yerlere değinmişsin tebrik ederim.

Bende coğrafyadan biraz bilgi vereyim. Malum sayısalcılara coğrafya şart.

** Yengeç dönencesi Kuzey Yarım kürede bulunur. Yengeç=Yukarı diye aklınızda tutabilirsiniz.

** Horstlar yüksekte kalan kısımlardır. Grabenler ise çukurlardır. ( Horst=hours at gibi olmak ) Saçma belki ama hep aklımda kalmıştır.

NOT : Arkadaşlar harika olmuş böyle giderse sınava kadar çok güzel tekrar etmiş oluruz. Bence bütün püf noktalar 1 başlık altında değilde topic topic olsa daha faydalı olur diye düşünüyorum.
  • At=Horse
  • bu ne şimdi anlamadım
    quote:

Orijinalden alıntı: holyjohn

At=Horse
  • Bir üstteki arkadaşın miniminnacık hatası :)
  • benzetmiş o da zaten anladığım kadarıyla
    quote:

Orijinalden alıntı: holyjohn

Bir üstteki arkadaşın miniminnacık hatası :)
  • Bende kimydaki gazlardan bir bilgi veriyim en baba knudur çünkü. P.V=n.R.T bu formülü aklında tutamayanlar için [P]aran[V]arsa[n]e[R]aha[T]
  • alacakaranlık teşekkürler(= mat1 den başka bildigin pratik yollar var mı

benden de size üçgende alan soruyorsa muhakkat 2 kenarı vermiştir o iki kenardaki sayıları çaarpın ve 2ye bölün sonuç hep doğru oluyor(=
  • Coğrafyada ortalama yükselti özel konumla ilgilidir karıştırılan bir bilgi
  • matematikteki denklem sorularında sonucu sorduğunda x yerine 2 ve -2 verince cevap çıkıyor ama -1 ve 1 verme çünkü ozaman yanlış çıkma olasılığı daha yüksek...coğrafyadada yükseltide azalan sıcaklık sorularında her 100mde 0,5 C yerine 200de 1 C alırsan daha kolay oluyo işlemler...
  • anlatım bozukluğuyla ilgili püf nokta bilen var mı
  • Konuyu uplayalım gerçekten çok güzel bilgiler var. Daha da çıkacaktır eminim.

Geometrinin püf noktaları lazım bana da çok zorlanıyorum :S
  • "|x+a| + |x+b| ifadesi kaç farklı değer alır?" gibi sorular var.

Kısa yol: 2|a-b| + 1
  • arkadaşlar "ki" ekinin yazımı ile ilgili karıştırılıyorsa -ler eki getirilerek ayrı mı bitişik mi olduğunu anlayabiliyoruz mesela;

Sen Kİ unutmuşsun... SENKİLER olmuyor ayrı yazılıcak

BEnimKİ gelmiş. BENİMKİLER oluyor bitişik

tarihte genelge ve kongre sıralaması akılda kalması için kodlama;
    On dokuz mayıs samsuna çıkış
    Havza genelgesi
    Amasya genelgesi
    Erzurum kongresi
    Sivas kongresi

herkes bildiği pratik bilgileri açıklarsa birbirimize daha çok yardımcı oluruz özellikle matematikteki pratik yolları bilen arkadaşlar varsa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: düşler perisi

arkadaşlar "ki" ekinin yazımı ile ilgili karıştırılıyorsa -ler eki getirilerek ayrı mı bitişik mi olduğunu anlayabiliyoruz mesela;

Havza genelgesi
    Amasya genelgesi
    Erzurum kongresi
    Sivas kongresi

herkes bildiği pratik bilgileri açıklarsa birbirimize daha çok yardımcı oluruz özellikle matematikteki pratik yolları bilen arkadaşlar varsa?

+Geometri..

• geometride kök 3 veya kök 2 varsa orada biyerlerde %95 ihtimalle 30 60 90 üçgeni veya 45 45 90 üçgeni vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: badboy39

quote:

Orijinalden alıntı: düşler perisi

arkadaşlar "ki" ekinin yazımı ile ilgili karıştırılıyorsa -ler eki getirilerek ayrı mı bitişik mi olduğunu anlayabiliyoruz mesela;

Havza genelgesi
    Amasya genelgesi
    Erzurum kongresi
    Sivas kongresi

+Geometri..

Hocam yukarıdaki mesajların hepsini oku

• geometride soruda iki çember verilirse ve arasındaki açı yada kenarın uzunluğu vs. sorulursa soru büyük ihtimalle merkezleri birleştirerek çıkar.
  • anlatım bozuklukları ile ilgili bir iki püf nokta var ama kesin şeyler değil soruların genelinde;
    genelde bugüne kadar en çok çıkan anlamca çelişen sözcüklerin kullanılması yani kesinlik-tahmin cümle içinde bir arada veriliyor baştan göze batmıyor ama cümle yavaş yavaş kelimeler tek tek okununca farkedilebilir.

Ek yanlıkşlıklarında da çoğunlukla gereklilik ve sürerlilik kipleri kullanılıyor onların olduğu cümlelerde ek yanlışlığı olan anlatım bozukluğu

En önemli dikkat edilmesi gereken cümlenin en sade şekilde yazılmasıymış anlatım bozukluklarında mesela;
    Benim mutsuz olmamım nedeni senin beni ANLAMADIĞINDANDIR. bU kadar uzun yapılı yüklem kullanılmamalıdır.ek yanlışlığı oluyor bu durumda.

ÇATI UYUMSUZLUĞu olan anlatım bozukluklarındada tek dikkat edilmesi gereken etken edilgen özne ve yüklem ya etken olur yada ikiside edilgen öyle değilse kesin bozukluk vardır

• Güncel.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.