Şimdi Ara

Hepsiburada da çay fırsatı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
4
Favori
10.733
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bi çay keyfimiz vardı onunda içine ettiler.burdan çok önemli bir tesbiti paylaşmak istiyorum, bilin istedim, naçizane yazdıklarımı muhakkak okuyun arkadaşlar.

Kendimi bildim bileli belki 30 senedir ailecek çaykur tiryaki kullanırız.Kalabalık olduğumuz içinde ayıptır söylemesi çokta tüketiyoruz.En son avansastan 12 paket aldığım 2017 üretimli tiryakilerin tadı ve rengi güzeldi.

Onların tükenmesine 3 paket kala gittigidiyor sitesinde satış yapan onlinemarket06 ve favorimavm satıcılarından ayrı ayrı olmak üzere 6+6=12 paket tiryaki satın aldım.üretim tarihleri 2018 yazıyor.

Neyse efendim avansastan aldığım çaylar tamamen tükenince yeni aldığım çaylardan 1 paketini açtım ama oda ne, paketin içindeki çayların yarısı toz halinde, rengi tam siyah değil grimsi, demleyip içince tadında otumsu ve suyla karışık iğrenç bir tat var sanki çayı demleyip içmişler ve geriye kalan çöpü kurutup tekrar paketlemişler.rengide çamur gibi.merak edip 4 paketi de açıp denedim onlarda aynıydı.

Velhasıl kelam sözün özü eğer çaylar sahte değilse çayın kalitesini inanılmaz düşürmüşler.
    Şikayetvar sitesine göz gezdirdiğimde bir çok kullanıcının aynı şikayetlerden müzdarip olduğunu gördüm.
    Şikayetvar linki:https://www.sikayetvar.com/caykur/tiryaki

• Hatay simge market lipton filiz ve extra dem 9:50 tl,500 gr lık paketler. Skt 2021.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • economist52 kullanıcısına yanıt
    Hile hurda bıktırdı aynısı filiz siyah pakette başıma geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Bundan 1 ay önce altınbaş siyah paket aldık.belki iyiyse tireboludan daha rahat ulaşımı olduğundan diye. Bergamotlular içinde kimyasal aromalı olduğundan kullanmam zaten
    İkisi arasında uçurum var çayın uzun süreli demlemede tadı olarak. Tirebolu 42 mayıs çayı olan linkini verdiğim ürünün içimi yumuşak tadı bizim ağız tadımıza çok uygun

Ama sakın marketlerde kg su 20-25 tl olan çaylarıdnan almayın o tam tersi rezil
    Karadenizden mayıs çayı almıştım.Of un Çamlıhemşin çıkışından fabrikanın adını hatırlamıyorum onu beğenmişlerdi. Mayis çayıyla öyle tanıştık. Altınbaş ı seviyoruz hemen acıma yapmıyor tadıyla içiyoruz. Tirebolu mayıs çayını da mutlaka deneyeceğim ama yeni sezon ne zaman çıkar acaba . Elimizde altınbaş var o bitince yeni mayis çayı çıkarsa onu alayım diyorum.

Bir de bergomatta kimyasal var dediniz çaykur tomurcukta var mıdır acaba? Onunla karıştırıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: economist52

Bi çay keyfimiz vardı onunda içine ettiler.burdan çok önemli bir tesbiti paylaşmak istiyorum, bilin istedim, naçizane yazdıklarımı muhakkak okuyun arkadaşlar.

Kendimi bildim bileli belki 30 senedir ailecek çaykur tiryaki kullanırız.Kalabalık olduğumuz içinde ayıptır söylemesi çokta tüketiyoruz.En son avansastan 12 paket aldığım 2017 üretimli tiryakilerin tadı ve rengi güzeldi.

Onların tükenmesine 3 paket kala gittigidiyor sitesinde satış yapan onlinemarket06 ve favorimavm satıcılarından ayrı ayrı olmak üzere 6+6=12 paket tiryaki satın aldım.üretim tarihleri 2018 yazıyor.

Neyse efendim avansastan aldığım çaylar tamamen tükenince yeni aldığım çaylardan 1 paketini açtım ama oda ne, paketin içindeki çayların yarısı toz halinde, rengi tam siyah değil grimsi, demleyip içince tadında otumsu ve suyla karışık iğrenç bir tat var sanki çayı demleyip içmişler ve geriye kalan çöpü kurutup tekrar paketlemişler.rengide çamur gibi.merak edip 4 paketi de açıp denedim onlarda aynıydı.

Velhasıl kelam sözün özü eğer çaylar sahte değilse çayın kalitesini inanılmaz düşürmüşler.
    Şikayetvar sitesine göz gezdirdiğimde bir çok kullanıcının aynı şikayetlerden müzdarip olduğunu gördüm.
    Şikayetvar linki:https://www.sikayetvar.com/caykur/tiryaki
    son dönemde maliyet azaltma projeleri diye alkışlarla bu tür çalışmalar yapılıyor.Reçetelerle oynana oynana
    kalite,lezzet kayboluyor. standartların daha ciddi uygulanması lazım. Çikolatalı bisküvilerin de üstündeki katı azaltmışlar. Arge yeni lezzetten çok çakallığa yöneliyor. Daha ne çingenelikler göreceğiz.

• kml_77 K kullanıcısına yanıt
    Ben aldığım her gıda ürününde içindekiler kısmını incelerim
    Bergamot aromalı yazanların alayı içinde bergamot esansı var yani kimyasal
    Çaykur un o tomurcuk paketleri ama hakiki bergamot

Hocam, Altınbaş gibi kaliteli bir çaya tomurcuk eklemeye nasıl kıyıyorsunuz, çayın doğal aromasını alıp götürür tomurcuk.
    Çok iddialı olmamakla birlikte Çaykur tadını kokusunu diğer markalardan direkt ayırırım kendi aralarında bile ayırma noktasına geldim.
    İçine tomurcuk eklenince anlayamam mesela..

• quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Ben aldığım her gıda ürününde içindekiler kısmını incelerim
    Bergamot aromalı yazanların alayı içinde bergamot esansı var yani kimyasal
    Çaykur un o tomurcuk paketleri ama hakiki bergamot
    Onda da varmış maalesef hocam bergomat aroması yazıyor.

Ben onu kullanmıyorum ama en son bergamot tomurcuğu yazıyor dıye hatırlıyorum.
    Aroma dediğiniz herşey kimyasal. Boşuna zehirlemeyin kendinizi

• thall kullanıcısına yanıt
    Aslında öyle alışkanlık oldu. Altınbaşin pakete göre farklı olduğunu iddia edenler olmuştu. Bilginiz var mı bu konuda.

Altınbaş olarak farklı çeşitleri var mı anlamında sorduysanız; yok farklı çeşidi.

Dönemsel olarak aynı lezzeti aromayı alamadıklarını iddiası için, yorumum yok.
    Önceliklerim olarak kampanyaya göre hangisinde iyi bir fiyat yakalarsam onu alıyorum. Altınbaş, Filiz, Turist, Tiryaki tercih ediyorum.

Hatta, Altınbaşı kahvaltıda içmiyorum, o özel, Onu sade içerim yanında bisküvi, kurabiye bile yemem:) Kahvaltı da genelde turist içiyorum.

• ALIN SİZE FIRSAT BEYLER
    ONURMARKETTE İKİNCİSİ 1 TL KAPSAMINDA LİPTON EXTRA DEM,EARL GREY ÇAYLARIN KİLOSI 17.95 GELİYOR KAÇIRMAYIN KAMPANYA DÜN BAŞLADI.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.