Şimdi Ara

Hepsiburada.com TELEFON ve TABLETLERİ iade almıyor. Dikkat edin . Alışveriş yapmadan önce düşünün!! (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
454
Cevap
1
Favori
15.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne güzel , çok sevindim o çocuk adına . Çok güzel bir davranışta bulunmuşsunuz ☺️🍀🙏🏼. Sizde karara bağlandı da mı yazmıyor ?? Bende karara bağlandı ama karar formu daha yok .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bohemian eve

Ne güzel , çok sevindim o çocuk adına . Çok güzel bir davranışta bulunmuşsunuz ☺️🍀🙏🏼. Sizde karara bağlandı da mı yazmıyor ?? Bende karara bağlandı ama karar formu daha yok .

Teşekkür ederim güzel düşünceniz için.

23/02/2021'de savunma heyete gitmiş ama aradan 1 ay geçti ortada karar falan yok. Karar yok henüz, değerlendirmeye alınmamış şu ana kadar.

• Büyük şehirde yada ilçede yaşıyorsanız olabilir . Ben küçük bir yerde yaşamama rağmen daha yeni sonuçlandı ama ben bilmiyorum sonucu . Umarım beni üzmez dkdkkdkd
  • Merhaba iyi akşamlar karar formu açıklanmış ve sonuç benim lehime sonuçlanmıştır . Çok mutluyum . Umarım daha fazla uğraştırmazlar . Benim kararım sizin kararınıza büyük ihtimalle referans olur ve sizinkiside lehinize sonuçlanır diye düşünüyorum .

Hepsiburada.com TELEFON ve TABLETLERİ iade almıyor. Dikkat edin . Alışveriş yapmadan önce düşünün!!
  • Bohemian eve kullanıcısına yanıt

Merhaba mesajı yeni gördüm hayırlısı olsun.

Henüz bir gelişme yok benden. Siz şimdi ne yapacaksınız ? Basvurdunuz mu karar ile?

• surfer kullanıcısına yanıt
    Merhaba 15 gün geçti ama bana hala tebligat gelmedi ve bi action da almadım . Kafama takılan nokta şu 15 gün içinde itiraz etme hakları var ama bu tebligat ulaştıktan sonra mı başlıyor karar açıklandıktan sonra mı emin değilim . Büyük ihtimalle direk icraya başvurucam . Daha önceden güzellikle paramı vermek isteselerdi verirlerdi ztn .

Siz karar ile hepsiburada ya başvuruyorsunuz. Aynı zamanda THH size gönderdiği gibi karar metnini eş zamanlı olarak hepsiburadaya da gönderiyor. Bu aşamadan sonra HB karara uyarak size ücret iadesi gerçekleştirebilir veya itiraz ederek tüketici mahkemesi aracılığı ile sizi dava edebilir.

Sizin icraya başvurma gibi bir durumunuz söz konusu değil.

Eğer HB mahkemeye gider , mahkemeyi siz kazanırsanız ve mahkemeyi kazanmanıza rağmen HB ödeme yapmaz ise o zaman icra devreye gider ve tahsilatı icra dairesi yapar. Ancak mahkeme kararına uyulmaması ve konunun icraya intikal etmesi pek olası değil. Mahkeme zaten ikinci ve son aşama oluyor. Bu karara uyulmak zorunda.

Sonuç olarak; HB, en kötü mahkemeye gidebilir , mahkemede de haklı bulunursanız paranızı alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surfer -- 17 Nisan 2021; 1:52:49 >
    Bu gün ilçe thh aradım 15 gün geçtikten sonra icraya koyabilirsiniz dedi icranında değişik bir ön adı vardı unuttum . Ve araştırmalarıma göre benim söylediğim şekilde oluyor gibi . Dediğim gibi güzellikle vericek olsalar çoktan verirlerdi ben muhattap dahi olmak istemiyorum o yüzden icraya başvuracağım .

Onların demek istediği şu, THH kararı sonrasında 15 iş günü içerisinde herhangi bir şey yapmazlarsa o zaman THH kararı kesin karar sayılır. O zaman tabi ki icraya başvurabilirsiniz. Ama 15 gün içerisinde HB size parayı iade edebilir veya THH kararına itiraz edip mahkeme süreci başlatabilir. O zaman icraya vermeniz söz konusu olmaz. Ben bunu demek istemiştim.

Hımm anladım bakalım ne olucak umarım itiraz etmezler .
  • quote:

Hımm anladım bakalım ne olucak umarım itiraz etmezler .

Eğer sürpriz bir hareket yapmazlarda paranızı iade ederler.

Umarım
  • Tüketici hakem heyetinden halen yanıt gelmedi. Bilgilerinize. Artık umudu kesmeye başladım THH'den.

Son durum nedir ?
  • quote:

Son durum nedir ?

aynı :)

Hepsiburada.com TELEFON ve TABLETLERİ iade almıyor. Dikkat edin . Alışveriş yapmadan önce düşünün!!
    Pandemiden dolayı gecikmiş olabilir benzer zamanlar benimkisiyle açıkçası . Dün hepsiburadayla görüştüm aynın 10 nunda hepsi jetle ile ürünü alacaklar . Gelen tebligatın kopyasını vericem tabletle beraber
  • İnternet üzerinden satılan üründe satıcı sözleşmede bu durumu zaten kabul ediyor.Fiziksel bir hasar verilmemesi halinde açıp kullanıp beğenilmezse iade edilebilir.Mağaza'dan alındığında maalesef böyle bir hakkımız olmuyor.Amazon gibi hak hukuku bilen firmalar yokuş yapmıyor ve Hepsiburada gibi can sıkmıyorlar.Olayın lehinize sonuçlanmasına sevindim.

5 ay mı geçti ve iade olmadı ?

5 ay'da amazona kusurlu gelen 1 monitör 1 tencere iade ettim.

8 ay kullandığım ve kırılan kulaklığı iade ettim tekrar satın aldım gelen ürün kusurluydu yine iade ettim daha sonra tekrar eski fiyatından aldım. Arada 790 tl fark vardı.

Allah'a şükür hiç problem çıkmadı. Hepsiburadanın 5-6 ay yokuşa sürmesi rezillik.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.