Şimdi Ara

Hepsiburada.com TELEFON ve TABLETLERİ iade almıyor. Dikkat edin . Alışveriş yapmadan önce düşünün!! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
454
Cevap
1
Favori
15.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Eeee ? yani ? Nolmuş ? Abi gerçekten okudugunu anlamıyorsun sen, internetten yapılan alışverişler için tüketici ve satıcımın hakları diye kanun sayılan mevzuat yayınlanıyor, sen hala orda yazanları boşver bak bu yasada böyle yazıyor diyorsun. Anlamak güç.

• Dostum parçaları birleştirirken zorluk mu yaşıyorsun? Zorluk yaşıyorsan basit bir şekilde anlatayım.

6502 sayılı kanunda cayma hakkı olağan bir gözden geçirme sözkonusu ise mevcuttur. Mesafeli satış sözleşmeleri ise 6502 sayılı kanuna tabidir.

Yani internet üzerinden yapacağın her alışveriş 6502 sayılı kanuna ve bunun her bir maddesine tabidir.

• Katiller de Ağlar kullanıcısına yanıt

Hocam ben bittim, tamam sensin hocam. Bizim iade hakkımız da yok aslında, bunlar hep hayal gücümüz ile alakalı.

• EZERGEÇER1877 E kullanıcısına yanıt

Hocam rehabilitasyon merkezlerimiz var çok etkili, bence bir ara başvurun. Durumunuz hiç iyi değil.

• smalsrol S kullanıcısına yanıt
  • smalsrol S kullanıcısına yanıt

Durumu kendilerine açıklayarak linki gönderdim.

Yanıt gelince sizleri haberdar ederim mutlaka.

• Katiller de Ağlar kullanıcısına yanıt

Sorma ya, senin gibi bilgili birisi ile konuşunca cok tırstım. Meğerse bugüne kadar firmalar salakmış benim kullandıgım ürünleri hep iade almış mallar :d adsaadsasd Bundan sonra senin adını vereceğim aynı duruma bir daha düşmesinler olur mu?

• surfer kullanıcısına yanıt

Yanıt gelince konuyu güncellemeyi unutma.

Yaa ben de keyfi iade etmem ama sonucta böyle bir hakkımız var. Beğenmemek keyfiyet sayılmıyor ama ,ürün belki adamın beklediği gibi çıkmadı bilemezsin ki. Sana göre keyfi olan adama göre cok büyük bir caydırıcı öge olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ANTİ BUG

Ayıplı ürünü iade edebilirsin, ürünün içeriğini beğenmemeyi iade sebebi olarak kabul edeceklerini sanmıyorum.

Defalarca elektronik ürün iade ettim hepsinde de geçerli sebep ayıplı ürün olmasaydı

Ayıplı olmak zorunda değil.

14 gün içinde üründe hiç bir sorun olmasa bile koşulsuz iade edebiliyorsun.

Konu sahibi KANUNEN haklı, lamı cimi yok bu işin. Kanun iade edebilirsin diyor.

Amaaaaaaaa

Yıllardır internetten alışveriş yapan birisi olarak ve son bir senedir de internet üzerinden satış yapan birisi olarak bu koşulsuz iade mevzusuna açıkcası karşıyım.

Bu fikrim son bir senede değişmedi, hep böyle düşünüyordum.

İnternetten bir ürün mü alacağım? Gider gözümle bir mağazada ya da var ise bir arkadaşımda tanıdığımda incelerim, hakkındaki olumlu olumsuz tüm yorumları okurum, ürünü ona göre alırım.

Hani telefonu aldım ekranı büyük geldi geri gönderdim diye bir şey açıkcası bana çok etik gelmiyor.

Git mağazada incele, bak, beğenirsen al. Beğenmezsen alma.

Ha ürün AYIPlıdır, bir sorunu vardır onu zaten hiç söylemiyorum.

Bir arkadaşım internetten satış yapıyor telefon aksesuar yedek parça vs.

Gözümün önünde sapa sağlam EKRAN ı sardı kargoya verdi, 2 gün sonra ekran kırık geldi diye iade talebi oluşturdular.

Hiç bir hak iddia edemiyorsunuz satıcı olarak. 800 TL küllüm zarar.

Belki kargoda kırıldı belki takarken kırdılar.

Zaten bu ve bunun gibi bir çok sıkıntı oluyor,bir de keyfi iadeler satıcıları gerçekten zor durumda bırakıyor.

Benim tüm arkadaşlardan ricam, bir ürün alırken empati yapıp kendilerini satıcının da yerine koysunlar, para gerçekten çok zor kazanılıyor bu zamanda.Bunu çalışan arkadaşlar gayet iyi bilirler.Kimsenin ekmeği ile gereksiz yere oynamayın.

İyi forumlar

• Tröl herhalde
    Cayma hakkı için ürünü açıp kullanmaman lazım.kutusunu açtın mı bitti
    Ama cesaretine hayran kalmamak elde değil yiğidim hepsiburadadan tablet alıp açıp iade için geri yolluyorsun valla helal olsun.paranı alamazsın da baklım tablet sana sağlam geri gelir mi :)
    Cayma hakkı istisnalası madde 1 herşeye girer.sonuçta ipale dolarla satılıyor.altın gibi fiyatımdeğişken benim elimde değil der satıcı.etik olarak da uygun değil zaten.malı aç kullan iade et.bu malıniade edince paketlenip başkasına satıldığını düşün.kendinden başkasını düşünmeye çalış şimdi.olmadı mk o zaman o malım sana satıldığını düşün.kimse kurcalanmış malı sıfır diye almak istemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dracarys41 -- 12 Aralık 2020; 22:45:54 >

Ya malesef öyle, satıcılar bu durumu nasıl kompanse ediyor bilemiyorum. Bence ürünü tedarik eden firmaların bu tarz 3.parti satış yerlerine iade ürünler hakkında destek vermesi gerekiyor. ( Kim bilir, belki veriyorlardır ). Diyorum ya ben daha geçen ay galaxy s10 plus iade ettim ama benim birkaç problemim vardı, iade ettim tekrar Samsung türkiye mağazasından aynı ürünü aldım. Şimdi n11 de satıcı telefoncu ahmet abi olsa o ürünü ne yapardı bilemiyorum. Alıp samsunga mı gönderirdi yoksa kullanılmış telefon diye ucuza mı satardı orası muamma. Ama ben bunları bu kadar ince düşünemem çünkü tüm detaylara hakim değilim.

• İnternetten alınan ürünler, ürün size teslim edildikten 14 gün içinde hiçbir neden göstermeden iade edilebilir.

Konu altında o kadar gereksiz yorum var ki... Yok keyfi iadeymiş, yok herkes senin gibi yapsa ne olacakmış... İsterse zor durumda kaldığından iade eder isterse de keyfinden iade eder. Ürün geldikten 1 gün sonra da iade eder, 13 gün sonra da... Kanun bu şekilde, sizin fikrinize göre işlemiyor hukuk.

Kraldan çok kralcı olmak bu olsa gerek. Yazık diyorum sadece...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.