Şimdi Ara

Hemşirelik (YüksekOkul) Herkesin Merak Ettiği Soru ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
8.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • fırat üniversitesine gidip te kendini yakma canlı örneği burada.
  • niye kötümü ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: qualif

quote:

Orijinalden alıntı: Ömer Fidanboy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ömer Fidanboy

quote:

öncelikle şöyle açıkliyim. Öncelik felan yok hemşirelik için meslek lisesi önceliği yok.Öncelikler 2 senelikler için geçerli. Hemşireliklerin hepsi 4 senelik ve öncelik yok.puan tutarsa girersin. geçen sene bende hemşirelik yazdım, puanım 290 dı 54 puan okuldan geldi 344 puanım oldu fakat tutmadı.Malatya ikinci öğretime kadar yazdım en son o da 350 puanla kapadı ve bende 2.seneme kaldım.Puanına göre gelebilcek yerler uşak hemşirelik ve altındaki yerler olur.Çünkü okul puanın az ve o da seni 126binde tutmayabilir. 130binlere düşebilirsin.Hemşirelikte puanlar sıralamalar düşmez.Yok bu sene sınav çok zordu hemşirelik puanıda düşer gibi düşünceye kapılma hemşireliğin puanları düşmüyor herkes tercih ettiği için(kız erkek herkes) gittikçe artıyor.Örneğin uşak hemşirelik geçen sene 135binle kapattı bu sene 130binlere inebilir

Hocam sıralamam 100 bin diploma notum:85 Okulda ilk 10 dayım umraım gelir bir yerlerde ?

Bir kaç soru sormak istiyorum .

Hemşirelik mesleğinin geleceği var mıdır ?
    Sağlık alanında başka alternatif bölümler var mı ?

Hemşireliğe gittiğinde işin garanti diyebilirim.Sağlık alanları için genel olarak öyle.4 sene okuyosun kpss giriyosun kpssden 70de alsan direk atanıyosun ve 1,600TL normal maaşla işe başlıyosun bunun nöbeti + dönersermayesiyle birlikte bu 2000-2500 tl gibi bi maaş yapıyor.Hemşireliğe önceden erkekler gitmezdi fakat şimdi gayet normal hatta erkek hemşirlerin olması dahada iyi çünkü kızlar bazı şeyleri kaldıramaybiliyor.(kan olsun ağır işler olsun vs).Hemşirelik dışında başka alternatif olarak 2 senelik bölümler var.Tıbbi sekreterlik,anestezi,fizyoterapi,diyaliz vs.Ama bu bölümler sağlık meslek lisesi çıkışlılar öncelikli oluyor.Puanın tutsa bile büyük olasılıkla giremiyorsun çünkü sağlık meslek liseleri oraları hemen dolduruyor.Hemşirelikte üniversitenin fazla bi önemi yok aslında yani hacettepe hemşirelik okumuşun yada uşak hemşirelik okumuşsun pek bir fark yok eğer devlette calısıcaksan ikisindede kpss giriceksin zaten.O yüzden normal bi üniversitenin hemşireliğine gidebilirsin

Çok teşekkür ederim hocam. Çok sağolun.
    Bir de hemşirelikte mevki açısından yükselebilme var mıdır ?
    Ayrıca mezun olduktan sonra ameliyathane hemşiresi, acil servis hemşiresi, hasta bakım hemşiresi... gibi bölümler var. Bunlardan hangisi daha iyi.

evet üniversite 3.sınıfta dediğin bölümlere ayrılıyor.Ek olarakta cocuk hemşireliği,ameliyathane hemşireliği,narkoz hemşireliği,halk sağlıgı hemşireliği vb bölümler var.Bunlardan kendine yakın olanı hangisini yapmak istiyorsan eğer onu seçiceksin.Yükselme mevzusuna gelince baş hemşireliğe kadar yükselirsin onunda maaşı baya bi iyi yani

Çok tesekkur ederim çok sağol

•  Hemşirelik (YüksekOkul) Herkesin Merak Ettiği Soru ?

arkadaşlar puanım ve sıralamam bu şekilde

şimdi hangi hemşirelikler gelebilir?
  • upppppppppppppppppp
  • lololooooooooooooooooooo
  • hangi il gelebilir arkadaşlar ?
  • Patoloji labaratuvar teknikeri.
  • bu tablo hangi sitede var merve kardeş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

bu tablo hangi sitede var merve kardeş?

http://www.dogrutercih.com/program2012/tablo4/goster
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.