Şimdi Ara

Hemşirelik, uzman hemşirelik, yüksek lisans, maaş, her şey (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
82
Cevap
3
Favori
33.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan şunu merak ediyorum. Servis kısmında çalışan bir yeni atanmış hemşire aylık ne kadar alıyor? Yoğun bakımda çalışırsa ne kadar üstüne eklenir maaşın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mezuniyet durumuna ve hastaneye bağlıdır. Herkesin bet maaşını bilmem mümkün değil değişkenlik gösterir. Ancak tahmini istersen fark şu şekilde yaklaşık;

Serviste çalışan ile acil veya yoğun bakımda çalışanın farkı özellikli birim farkı diye geçer. Ancak bunu kimi hastaneler hiç vermezken kimileri çok az verir 50 tl gibi. Bazı hastaneler ise 500-600 tl arası verir. Bu aydan aya düşerde çıkarda.

Yoğun bakım sınıfı da alacağın artıyı etkiler. Basamak yoğun bakımlar vardır bunların üst seviye olanlarında çalışan gene fark alır buda gene hastaneye göre değişir.

Ben bildiklerimden sayısal örnek vereyim.

acil servis; lisans hemşire maaşı kademe derecene göre değişir tabiki ama 3400 , sabit ödeme 1300 , acil farkı 500

Burada servisten tek farkın acil farkı 500 ama bu bazı hastanelerde 50-100 bazılarında yok bile dikkat et

Sorunu anladım başlayınca ne kadar alacagım dıyorsun , eğer buysa 4000 üzeri alırsın

Eğer sorun başlarken acili veya yoğun bakımı seçmezsem zararım ne ise; değişir hastanen iyi fark veriyorasa 500 üzeri zararın olur. Vermiyorsa zararın yok.

Sevgiyle kal

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• darkwatch123 D kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Bir yakınım patoloji teknikeri ,, hemşirelerin maaş durumunu sorduğumda 4500 devlet verir ort 400 lira dönerden gelir dedi. Yoğun bakımda maaşın 5,5 olabileceğini söylemişti.
    Size bir sorum daha olacak

1-Ben el becerisi çok yüksek birisi değilim ama emek verdiğimde zamanla başarıyorum. Hemşirelik çok el becerisi isteyen bir meslekmi?

2- hemşireler insanların gözünde serum tak çıkar görevlisi konumunda . Ayrıca benim aklıma da hemen servislerde çalışan hastayı takip eden çok koşuşturmayan görevli geliyor. Sizce servis hemşireliğinde ve yoğun bakım hemşireliğinde çok koşuşturmaca bir işleyiş mi var yoksa işler ufak hasta takipleri ile mi yürüyor??

3- çok absürt olacak ama sizce 2024 te devlet alımları düşer mi . İstihdamdan dolayı tercihimde hemşirelik

• Hocam ayrıntılı yazamıyorum sıtemde bunlar var ancak sana özet geceyım.

Hemşirelik yoğun aşırı yoğun ve statüsüz meslek buna emin ol

Kosusturmayan var dedıklerın adamı olan hemşireler bizim yok koşuyoruz zaten sorun burda hep beraber koşşak hastada bizde daha memnun oluruz.

Ancak bir kısmımız koşuyor.

• Maaş durumunu endişe etme.

Bir örnek de şu maaşla ilgili

3700 maaş+ 1400 sabit + 350 acil farkı. 5450

Bunun yanına 1000 lira ek mesai koy 6450 maaş alan hemşire oldukça fazla.

Yani maaş olayı sana kalmış.

Max maaş dersen. 3 kere kadar kademesi ilerlemiş 7 yıllık uzman hemşire olsan

3700 maaş 1400 sabıt 400 acil farkı en yukardan ek mesai 2400

Toplam 7900 maaş alabilirsin.

Hastalar seni serum tak çıkar olarak görüyor evet ama o çalıştığın yere göre değişirir. Hem ne görürse görsün hasta seni boşver. İsterse temizlikçi desin.

İşi güzel yaparsan, hiçbir sorun çıkmaz ve saygısızlık olmaz. Ha insanlar saygısızları varmı var. Bunlar işte karşına çıkmasa yolda çıkar avukat olsan gene çıkar polis olsan gene çıkar yani çıkacaksa çıkar.

Rahat ol; işini öğren; elinden gelenin en iyisini yap. Bu kadar.

Maaşını al aileni geçindir. Meslek meslektir. Şekillendirmek senin elinde.

Size çok çok teşekkür ediyorum iyi akşamlar

• Hocam verdiğiniz bilgiler altın niteliğinde üşenmeyip böyle bir konu açtığınız için çok teşekkürler. Benim sorum şu sevmediğim bir bölümü okudum ve mezun oldum şimdi hemşirelik okuyup bu alanda çalışmak istiyorum. Muhtemelen 27 28 yaşında mezun olacağım. Yaşım benim için büyük bir dezavantaj olur mu? Sizce okumalı mıyım?

@darkwatch123

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arawnn47 -- 25 Ekim 2019; 14:59:38 >
  • Arawnn47 kullanıcısına yanıt
    Okumalısın, bence yaşın hiçbir dezavantajı olmaz. Bana kalırsa avantajı olur. Olaylara daha olgun yaklaşırsın.

Sağlık konusu ciddi bir konu. Dolayısı ile yaş ilerledikçe daha ciddi bir yaklaşım ile eğitim alacağını düşünüyorum.

Ayrıca geç yaşta eğitim alıp gelen meslektaşlarım oldu. Bence avantajın olur özetle.

Bu meslek zor ; mesela bir çocuk Allah rahmet eylesin kimsenin başına vermesin ancak vefat ediyor.

Yani vefat olayı yaşa bakılmaksızın olacak, ben bunu yazarken de oluyor şu an değil mi.

Ancak aile bir suçlu arayacak, bu benim başıma neden geldi diyecek. Hata doktorda hemşirede hastanede diyecek.

Ancak elinden geleni yapsanda bazen hayat elinde son bulacak ve aileler seni suçladığı zamanlar olacak.

Geçen gün okuduğum bir haberde yüksek riskli ilaç verildi ve çocuğum öldü denilmiş.

Şimdi ben çocuka çalıştım elimde 30 kalem en az yüksek riskli ilaç var ve üzerlerinde bu yazar.

Bu ilaçlar neden riskli, kalbi etkiler dolaşımı etkiler, solunumu baskılar vesaire.

Peki neden kullanıyoruz; mevcut durum karşısında risk alınıyor, yani kullanılmak zorunda kalınıyor, yan etkileri göz ardı edilerek.

Bu firma diyorki 1000 de bir bu olur hasta kaybedilir. Ben bu ilacı yapanım iş hayatım boyunca binlerce kişiye yapcağım. Firmanın dediği risk olursa ne olacak. ???

İşte bu riskle çalışıyorsun.

Anlaman için bu örneği verdim.

Elbette kimsenin ölümüne neden olmak istemezsin. Olmadında ama sana bunu diyecekler, iş hayatın boyunca bir gün o an gelecek korkusu ile çalışacaksın.

Velhasıl, bu işi yapacaksan herşey kayıt altında olacak. Her hastana bu ilacın yan etkileri var kabul edersen takarım diyecek gerekirse imza alacaksın.

Ama ülkemizde hemşire başına düşen hasta sayısı çok fazla buna zamanın olmayacak ve kimse yanında olmayacak.

Konu bu değildi ama uzattım k bakma.

• hemşirelik anı yarışması

• 4B Sözleşmeli Sağlık Personeli Fazla Mesai Hesaplamahttps://www.memurhaberci.net/4-b-sozlesmeli-nobet-ucreti-hesaplama

4B Sözleşmeli Sağlık Personel Maaşı Hesaplamahttps://www.memurhaberci.net/4b-sozlesmeli-personel-maasi-hesaplama

2019 Temmuz 4B Sözleşmeli Sağlık Personeli İcap Nöbeti https://www.memurhaberci.net/4-b-sozlesmeli-icap-nobet-ucreti-hesaplama

• Merak ettiklerinizi daha rahat sorabilmeniz için

mediforum.net açıldı

• Atama olacak tavsiye edebileceğiniz hastane var mı ?

• evindelisimi kullanıcısına yanıt
    Hocam konu acsanız forumda mediforum da güzel olur şu yönden başka insanlarda cevap verir.

Benim cevabım ise;

Muhtemelen şehir hastaneleri çok alacak yani bu atama alım yeri genelde covid vakası bakan yerler olacak.

Şu dönemde her yerde size ihtiyaç var hastane tavsiyesi vermeyi doğru bulmuyorum şahsım adına.

Şura rahat bura şöyle derdim ama diyemem malesef.

Ayrıca artık döner sermaye olayı standarta bindi.

Tek tavsiyem ailene yakın ol olabilir.

Ayrıca konu hakkında blogda bir yazı yazmıştım uzun bulabilirsem atayım

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-97D83CB43 -- 30 Kasım 2020; 5:45:15 >
  • Üniversite önemli değil fazla hemşirelikte. Sen önemlisin. Derslere gelince online olması farketmez. Blogumu takip etsen gene yeter.

• Özel mesaj olarak yolladım. Burada bilen varsa görüp cevap vermesini beklediğim için tekrar yazıyorum.

Selamlar hocam. Ortaöğretim Hemşirelik bölümü son mezunlarındanım. (2017'den sonra Ortaöğretim için Hemşirelik bölümü kapatıldı) Sınava hazırlanıyorum.

2018 KPSS son atamasında (2020/5) 81 puan ile kapatmış. Sizce 2020 KPSS sınavı sonrası bu puanlar bölümün kapanmasından dolayı düşer mi? Ayrıca o döneme kıyasla son zamanlarda atama sayısını ciddi oranla artıracak hastaneler açıldı mı? 2020-2022 arası hizmete açılmasını beklediğiniz hastaneler var mı?  

• berbatine kullanıcısına yanıt
    Puanlar yeni mezun verilmediğinden düşer diye düşünüyorsunuz sanırım. Ancak alımlar da mezun verildiği zamanlara göre oldukça düşük ve düşmeye devam ediyor. Bakanlık hemşire alıyor ama ortaöğretime az kadro açıyor.

Hafif bir düşüş beklenir belki ama çok olacağını sanmam.

Hastane açılıyor özellikle şehir hastanleri elbette zaten haberlerden duyuyorsunuz arka arkaya açmaya devam ediyorlar. İhtiyaç doğuracaktır bu.

İzmir şehir hastanesini gördüm en son inşaat baya tamamlanmıştı.

Elinizde meslek var bu mesleği yapmayı düşünüyorsanız bir şekilde kpss ye yoğunlaşıp işe girin. Sonrasında bakarsınız duruma meslek değiştirme ünvan değiştirme vesaire. Ama bana iş lazım diyorsanız her şeyi kenara itin ve kpss çalışın.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkwatch123

Puanlar yeni mezun verilmediğinden düşer diye düşünüyorsunuz sanırım. Ancak alımlar da mezun verildiği zamanlara göre oldukça düşük ve düşmeye devam ediyor. Bakanlık hemşire alıyor ama ortaöğretime az kadro açıyor.

Hafif bir düşüş beklenir belki ama çok olacağını sanmam.

Hastane açılıyor özellikle şehir hastanleri elbette zaten haberlerden duyuyorsunuz arka arkaya açmaya devam ediyorlar. İhtiyaç doğuracaktır bu.

İzmir şehir hastanesini gördüm en son inşaat baya tamamlanmıştı.

Elinizde meslek var bu mesleği yapmayı düşünüyorsanız bir şekilde kpss ye yoğunlaşıp işe girin. Sonrasında bakarsınız duruma meslek değiştirme ünvan değiştirme vesaire. Ama bana iş lazım diyorsanız her şeyi kenara itin ve kpss çalışın.

Öncelikle teşekkürler hocam.

Ayrıca bizim diplomada Ebelik (sadece kadınlar için), Hemşirelik, Sağlık memurluğu yazıyor. Acaba bu branşlardan da atanabiliyor muyuz?

2 yıl hastanede staj yaptım ama eskiden olduğu gibi sağlık memuruna rastlamadım.

Sağlık memuru dediğimiz görev, pansuman odasındaki görevliler miydi?

• berbatine kullanıcısına yanıt
    Atanırsın ama almıyorkı artık. Erkek hemşire yerıne saglık memuru vardı. Evet pansuman vesaıre yaparlardı. Ayrıca sağlık ocaklarında istatistik işlerine bakarlardı. Aslında güzeldi yani meslek olarak ama kalktı bitti gitti.

Hocam geçenlerde ÖSYM'nin sistesindeki atanma listesine göz atarken görmüştüm. 77 puanla atanmış 2020 yılında biri. Benim için masa başı, istatistik vs daha iyi olur. Maaş konusunda hemşirelik ile arasında bir fark var mı?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.