Şimdi Ara

Hemşirelik Mesleği Hakkında Sorularınızı Cevaplıyorum (Erkek Olarak) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
6.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BurakYZ

quote:

Orijinalden alıntı: bilinclibiradam

Kardeşim bölüme ygs ile mi girdin lys ile mi? Bide başhemşire mevzusu nedir

Lys yani MF3 ile girdim. Fakülte olduğu için daha çok teorik ve geniş olarak tıbbi konuları alıyoruz. Fakülte mezunu hemşireler yüksek okul hemşirelerden daha önce baş Hemşire veya hastanede üst yönetici olabilir.

ben ticaret meslek mezunuyum. ygs ile girebilir miyim. çoğo hemşirelik ygs ile mesela?
  • quote:

quote:

quote:

Lys yani MF3 ile girdim. Fakülte olduğu için daha çok teorik ve geniş olarak tıbbi konuları alıyoruz. Fakülte mezunu hemşireler yüksek okul hemşirelerden daha önce baş Hemşire veya hastanede üst yönetici olabilir.

ben ticaret meslek mezunuyum. ygs ile girebilir miyim. çoğo hemşirelik ygs ile mesela?

Evet görebilirsin neden olmasın bende endüstri Meslek mezunuyum.

YGS ile alan üniversiteler Yüksekokul yani Fakültenin altı daha çok pratik eğitim sürekli staj gibi ama mezun olunca aynı diplomada lisans yazacak yani sorun yok. Ama eğer ileride yüksek lisans, baş Hemşire veya yönetici olmak isterseniz Fakülte ye girin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

YGS ile alan üniversiteler Yüksekokul yani Fakültenin altı daha çok pratik eğitim sürekli staj gibi ama mezun olunca aynı diplomada lisans yazacak yani sorun yok. Ama eğer ileride yüksek lisans, baş Hemşire veya yönetici olmak isterseniz Fakülte ye girin.

Ygs ile girilen yüksek okullarda başhemşire olamıyoruz yani?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Olabilirsin ama eğer hastanede fakülte mezunu veya yüksek lisans mezunu varsa onlardan sonra seni yaparlar bu yasalarla Son zamanda desteklendi ama özel hastanelerde değişebilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Olabilirsin ama eğer hastanede fakülte mezunu veya yüksek lisans mezunu varsa onlardan sonra seni yaparlar bu yasalarla Son zamanda desteklendi ama özel hastanelerde değişebilir

Saol teşekkür ederim

• Bu bölümün kız populasyonu cok genişmiş ona göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe.1905se

Bu bölümün kız populasyonu cok genişmiş ona göre

Evet hocam istemediğiniz kadar bazen mühendislikten çocuklar geliyor "kanka senle beraber bende sınıfa gireyim" diyorlar izin vermiyoruz

• bende bu bölüme gidicem sanırım iş garantisi için ama kendime yediremiyorum .
    okadar calış cabala hemşire ol
  • maaş nasıl

• quote:

Orijinalden alıntı: QualityDommage

maaş nasıl

Maaş her yerde farklı oluyor. Bizim hemen hemen 15 tane farklı bölüm var; cerrahi, pediatri, yoğun bakım, servis, ortopedi, aile, acil .... Gibi

Devlette normal maaş 2300Tl +Döner Sermaye 600 - 2000 Tl + Performans 200 — 1500 TL bunun ortalamasını alırsak ortalama bir hemşire 3200 - 4500 TL arası alıyor. Nöbet ücretleride çok iyi örneğin ameliyathane ağır olduğu için tek gece nöbet ücreti 100-600 TL arasında

Özelde maaşlar çok farklı dandik bir poliklinikde çalışırsın 2000 TL alırsın ama büyük bir hastahanede yönetici veya baş Hemşire olursun veya yabancı hastalarla ilgilenrisin 10.000 TL bile alabilirsin tabi önce tecrübe lazım bu dediğim direk olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8CA3A7969 -- 9 Aralık 2018; 0:27:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haksjoe

bende bu bölüme gidicem sanırım iş garantisi için ama kendime yediremiyorum .
    okadar calış cabala hemşire ol

O konuda bende ilk başta çok düşündüm ama sonra baktım 5 yıl mühendislik okuyup zor şartlarda çalışıp, işsiz kalma ihtimalim olacağına hemşire olurum daha iyi sonuçta farklı farklıbölümler var iistediğimde çalışırım hem eğer erkeksen hastalar sana doktor bey diye sesleniyor

• Tercih zamanı yaklaştı sorularınız için hazırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8CA3A7969 -- 17 Haziran 2014; 20:43:30 >
  • Kardeş, arkadaşım için birkaç soru sormak istiyorum. Müsait olduğun bir zamanda cevaplarsın..

1- ygs veya mf3'ten 240 ile 260 puan arasında istanbul'da tavsiye edebileceğin özel üniversiteler var mı? (burslu veya burssuz)

2- hemşirelikte hazırlıklık sınıfı var mı? (bunu bende merak ediyorum )

3- mf3 ile alan üniversiteler 4 yıllık mı yoksa meslek yüksek okulları gibi 2 yıllık mı?

4- bölüm 4 yıllık ise ve hazırlık varsa toplam 5 yıl mı okunuyor? ( bu mf3 le alan universitelere çok taktım galiba, bende merak ediyorum wala :)

5- arkadaşım mezun olduğunda ne kadar maaşla işe başlar? veya sen ne kadar maaş la başlayabileceğini düşünüyorsun? (belirtmeyebilirsin)

6- eğer burslu okunursa; hangi durumlarda burs kesilir?

7- son olarak hemşireliği tavsiye ediyor musun? ve kendi üniversitenden biraz bahsedebilir misin? (eğitim, sosyal faliyetler , ücretleri...) tavsiye ediyor musun ?

şimdilik bu kadar kardeş... iyi günler

• tmm, teşkkrler..
  • saglikta hacettepemi iyi acibademmi

• quote:

Orijinalden alıntı: kendiyolunda96

saglikta hacettepemi iyi acibademmi

Tam olarak bilmiyorum, Acıbadem sana iyi imkanlar tanır ama hacettepe eğitim olarak iyi olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ..dream..

ytu kimya müh. kazandım bu sene hazırlıktayım geçen sena marmara hemşirelik bunun bi altındaydı yüzde binbeşyüz tutuyodu ama ne olduysa tutmayan yer geldi baya oynadı sıralama kimya müh. çıktı. bu sene tekrar sınava girmeyi düşünüyorum bende hemşirelik için. bir çok kişi değmez diyor. çok zor meslek hastanın pisliğine kadar sen uğraşıyosun diyorlar. kimya daha iyi diyorlar. iş garantiside 4 seneye sen bitirene kadar geçicek diyolar anlamadım kafam fena karıştı. sen ne diyosun bölüme ? sende mühendisliği bırakmaya değer mi ?

Kimya müh ile ilgili detaylı bilgi >http://forum.donanimhaber.com/m_74390481/tm.htm

mok püsürük diyen kimya'yı biyoloji'yi görmemiş. En azından mok püsürük sağlığa zararlı değil. Yesen bile ölmezsin

Kimyasallar öyle mi? Kanser yapar, kısır bırakır, yanar, yakar...

• BurakYZ Daha önce özel mesaj attığımda ilgilenmiştiniz.Onun için sağolun.Terciler başladı artık.Ben Metalurji ve malzeme müh. ile hemşirelik arasındayım.Aslında hemşirelik güzel ama ailem istemiyor ne yapmalıyım bilmiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GörkemReese

BurakYZ Daha önce özel mesaj attığımda ilgilenmiştiniz.Onun için sağolun.Terciler başladı artık.Ben Metalurji ve malzeme müh. ile hemşirelik arasındayım.Aslında hemşirelik güzel ama ailem istemiyor ne yapmalıyım bilmiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

Aile aslında önemli bu konuda ama senin için çok zor bir durum gerçekten. Ben her zaman sevdiğiniz işi yapın derim. Eğer sevdiğin iş hangisi ise aileni ikna et bence.

• hocam nasıl gidiyor bende bölüm değiştirmey idüşünüyorum hemşireliğe geçeyim diye düşündüm ama iş hayatındaki zorlukları falan çok gibi tatil durum ufalan naısldır benim artadığım meslek kendime çok fazla vakit ayırabileceğim ve parasıda bana rahat yetecek bir meslek olamsı gerekiyor mesela yıllık izinleriniz falan kaç gün tatili bol mudur ? zorluk olarak mesaideyken her türlü zorluk fark etmez onları yapabilirim zihinsel olarak çok yıpratıyor m uinsanı dersleri geçmek zor mu ?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.