DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Helyum nerede bulunur
36
Cevap
1
Favori
46.957
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Helyum nerede bulunur
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3295 Mesaj
      29 Aralık 2010 14:08:02 Konu Sahibi
      Arkadaşlar, uçan balon içine notlar yazıp bi süpriz yapıcaz,
      lakin balonları uçar hale getirmemiz için notları koyduktan sonra içine helyum basmamız lazım,
      neteicede bu gazı nerede bulabiliriz arkadaşlar, yardımcı olabilirseniz sevinirim, Ankaradayız bu arada..

|
      |

........ (-_-) Satılık Ürünlerim İçin Dükkanıma Tıklayınız (-_-) ........

• Çavuş
      56 Mesaj
      29 Aralık 2010 14:44:38
      Ben de merak ediyorum. Umarım bilen biri çıkar.
      |
      |

• Yarbay
      3295 Mesaj
      29 Aralık 2010 14:55:46 Konu Sahibi
      haydi donanımhaber ailesi nerelerdesiniz yahu?
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      29 Aralık 2010 14:57:56
      İstanbuldaysanız karaköy taraflarında kimya malzemeleri satan yerler var. Ama oradan alışveriş yapmak için özel izin gerek. :)
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |
      29 Aralık 2010 14:59:58
      Soluduğumuz havada %0.3 civarı helyum vardır.Şaka bi yana mavi marmara gemisini karşılamaya gittim adamlar orda balonları sanayi tüpü gibi tüplerle şişiriyorlardı.
      |
      |

• Binbaşı
      1466 Mesaj
      29 Aralık 2010 15:12:59
      Bende helyum gazı bulsam bir iki fırt çekip ince bir ses tonuyla konuşmak istiyorum

|
      |

www.playerpanda.com
    • Yarbay
      2872 Mesaj
      29 Aralık 2010 15:14:16

www.balon.com.tr

ana sayfada "helyum gazı alımlarınızı sitemizden gerçekleştirebilirsiniz" diye bir bildirim vardı
      |
      |
      29 Aralık 2010 15:34:43
      kardeş yanlış bilmiyorsam o balonlar patlayinca alev alma ihtimali oluyordu hatta öyle haberler çıkmışti google den bi bak istersen , notları balonun içine koyacam dedin ya onu okumak için balonun patlatilmasi lazım bi sakatlık olmasın diye dedim
      |
      |

29 Aralık 2010 15:38:04
      quote:

Orijinalden alıntı: biyologg

kardeş yanlış bilmiyorsam o balonlar patlayinca alev alma ihtimali oluyordu hatta öyle haberler çıkmışti google den bi bak istersen , notları balonun içine koyacam dedin ya onu okumak için balonun patlatilmasi lazım bi sakatlık olmasın diye dedim

Eğer hidrojen doldurulursa yanar evet. Helyum hakkında bilgim yok fakat Hidrojen akdar yanıcı olmadığını biliyorum.
      |
      |

• Yüzbaşı
      606 Mesaj
      29 Aralık 2010 15:38:45
      Ankaradaysan, ankara kecisi al bi tane arkasina poset bagla yaklasik 10 dakikada 1 balon doldurur. helyum kadar olmasada metan gazi da isini gorecektir.
      |
      |
      29 Aralık 2010 15:40:37
      havada 1/200000 oranında var
      |
      |

Intel Core i5 2500K//Gigabyte Z68P-DS3//Kingston 2*4 gb 1333 mhz cl9//Gigabyte GTX 660 WF//Seagate Barracuda 7200.12 500 gb 16 mb//Gigabyte Setto II 142 550 watt//Samsung S22B150 21.5" Full HD
      29 Aralık 2010 15:44:11
      quote:

Orijinalden alıntı: Buff R+

Alıntıları Göster

Eğer hidrojen doldurulursa yanar evet. Helyum hakkında bilgim yok fakat Hidrojen akdar yanıcı olmadığını biliyorum.

doğru bak helyum soygaz olduğundan yanmaz o hiç aklıma gelmedi
      |
      |

• Binbaşı
      1135 Mesaj

Android Beta Tester
      29 Aralık 2010 15:57:47
      yıldız sanayiden ostime girerken 250 m. ileride sağda gaz cı(medikalci türü) var bu tür gazlar bulunuyor, dedeme oksijen tüpü dolduruyoruz ordan
      kartı olacakdı bulursam buraya yazarım tel.i hocam 322 22 42 bi ara hocam tüpün üstünde yazan no. bu yanlışsa kusuruma bakma
      |
      |

Ölüm en büyük uyarıcıdır.
        Nasihat isteyene ölüm yeter.
    • Yarbay
      3139 Mesaj
      29 Aralık 2010 16:27:15
      güneşte vardı yanılmıyorsam ama hidrojen-helyum tepkimeleri yüzünden kullanılamaz durumda
      |
      |

29 Aralık 2010 16:41:20
      Düğün organizasyonlarıdan anlayan iş yerlerinden rahatlıkla bulabilirsin... Edirne 'de isen yardımcı olabilirim .
      |
      |

Muhteşem beyinler daima sıradan beyinlerin şiddetli muhalefetiyle karşılanmışlardır.

• Yarbay
      3295 Mesaj
      29 Aralık 2010 17:12:46 Konu Sahibi
      Ciddi şekilde cevaplayan arkadaşlara teşekkürler, ciddi bir şey sorduk adamlar keçi meçi demişler.. insan da biraz akıl izan olur yahu..
      |
      |

29 Aralık 2010 17:17:29
      Hocam lçinko parçaları üstüne Bildiğimiz tuz ruhunu dök ama tabiki çinko parçalarını önce bir şişeye at ondan sonra dök.

şişenin ucuna balonu geçir ve 15 dk içinde uçan bir balonunuz olacak , not işini nasıl yaparsınız bilemem.
      |
      |

• Yarbay
      21597 Mesaj
      29 Aralık 2010 18:10:20
      Foruma sorarsan gelecek cevaplara razı olmalısın.
      Ayrıca internet sitesi bile varken neden biraz araştırmıyorsun?

http://helyumgaz.com/
      |
      |

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...
    • Yarbay
      4297 Mesaj
      29 Aralık 2010 18:21:49
      Ben aynısını google'dan araştırmıştım, tüple satıyorlar sonra tüpü geri teslim etmen gerekiyormuş.. Sadece araştırmıştım, almışlığım yok. Hatta internet sitelerinde hangi tüp boyunun ne kadar balon şişirebileceği yazıyordu.. Tabi balonlarda boy boy.. 7" 9" 11" vs. gibi..
      6-7 sene önce hatırlıyorum, bir mitingdemiydi neydi, açık alanda toplanmış bir kalabalığın olduğu yerde balonlar alev almıştı millet biraz yanmıştı, ucuz olsun diye hidrojen kullanmışlar ondan dolayı yanmış balonlar.. Helyum daha güvenli ve bu iş için en doğru gaz.. Hidrojen yangına yol açabilir alev alabilir.

Küçük tüplerde satılsa alınması vs. kolay olurda koca tüpler ile alıp onları taşımak geri iade etmek bayağı bir işi büyütüyor.. Bir arada gerçek ismini unuttum (güldüren gaz olarak geçiyordu, kahkaha gazı) bunu bulmak istemiştim ama öyle her gazı herkese vermiyorlar, koca tüplerle taşınması ulaşılmasıda bayağı meşakkatli..
      |
      |

29 Aralık 2010 18:32:46
      quote:

Orijinalden alıntı: KanzleR

Hocam lçinko parçaları üstüne Bildiğimiz tuz ruhunu dök ama tabiki çinko parçalarını önce bir şişeye at ondan sonra dök.

şişenin ucuna balonu geçir ve 15 dk içinde uçan bir balonunuz olacak , not işini nasıl yaparsınız bilemem.

helyum değil hidrojen çıkar o yolla
      |
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.