Şimdi Ara

Heider CF1 profesyonel fener (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
12
Favori
97.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birşey dikkatimi çekti yorum yazmak istedim. Benim de işim gereği fenere ihtiyacım var bu aralar almayı düşündüm o yüzden facedeki reklam dikkatimi çekti.Konudaki bütün yorumları okudum yanlız @turusan arkadaşın yorumları dikkatimi çekti.
    İlki malzeme kalitesini nasıl test ettin de anladın. 2.si hem bu kadar fenerler hakkında bilgilisin hem de alelade bi facebook reklamından görüp anında satın alabiliyosun ve ayrıca ürünün sorunlu çıkmasına rağmen o sırada bile metihler düzüyosun çok ilginç geldi :D
    Bi insan bu kadar savunmayı 2 sebepten yapar. Ya kazık yediğini anlayıp yediremiyodur ya da ürünü kendi satıyodur.
    Benim resimlerden gördüğüm kadarıyla diğer gösterilen ürünlerden hiçbi farkı yok. Ayrıca ürünü satan arkadaşın; zaten Çinin CE işaretini taklit etmesi gibi bi de üstüne grafik hatası (!) yapıldı deyip CE amblenin aynısını basmaları ( bunu çinliler bile yapamaz heralde ) takdire şayan

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanak

Vay be .. Ben de Facebook da görüp bu acaba ne diye bakayım dedim Google dan arattim donanimhaber de herzaman olduğu gibi konu ile bilgi olduğunu görünce forumuma girip okudum bu konuyu.. Okudukça kafam karıştı ben de geçenlerde ebay dan evde elektrikler kesilirse filan diyerek elle şarj edilebilen basit ledli bir fener aldım (linki aşağıda)geldi denedim 1.78$ fiyat için gayet tatmin edici iş görecek bir fener olduğunu gördüm.

http://www.ebay.com/itm/230771252612?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_3447wt_922

Heider CF1 profesyonel fener

Konuyla bu kadar ilgim olduğundan okuyup işe yarar birşey ise alayım hazır ebay tecrübem de epey var dedim ama konu baya atışmaya dönmüş..uygun fiyatlı ebay ürünlerinden alıp denemek taraftarıyım konuyu takip ediyorum tavsiyelere göre karar vereyim artık..

Arkadaşım bu fener eline ulaştı mı bilmiyorum. Tecrübelerini yazarsın. ama bende bu tip bir fener var.
    Özelliklerini karşılaştırmadım ama yakın olduklarını tahmin ediyorum.
    Pil gerektirmiyor ve kilidini kaldırdığında elle şarj edebileceğin bir kol çıkıyor.
    Buraya kadar iyi. Ortam aydınlatması da fena değil. yalnız uzak için çok yeterli değil. Çadırın içinde batak oynatır kimse rahatsız olmaz ama 20-30 m ilerisini iyi aydınlatmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cruel.turk

Birşey dikkatimi çekti yorum yazmak istedim. Benim de işim gereği fenere ihtiyacım var bu aralar almayı düşündüm o yüzden facedeki reklam dikkatimi çekti.Konudaki bütün yorumları okudum yanlız @turusan arkadaşın yorumları dikkatimi çekti.
    İlki malzeme kalitesini nasıl test ettin de anladın. 2.si hem bu kadar fenerler hakkında bilgilisin hem de alelade bi facebook reklamından görüp anında satın alabiliyosun ve ayrıca ürünün sorunlu çıkmasına rağmen o sırada bile metihler düzüyosun çok ilginç geldi :D
    Bi insan bu kadar savunmayı 2 sebepten yapar. Ya kazık yediğini anlayıp yediremiyodur ya da ürünü kendi satıyodur.
    Benim resimlerden gördüğüm kadarıyla diğer gösterilen ürünlerden hiçbi farkı yok. Ayrıca ürünü satan arkadaşın; zaten Çinin CE işaretini taklit etmesi gibi bi de üstüne grafik hatası (!) yapıldı deyip CE amblenin aynısını basmaları ( bunu çinliler bile yapamaz heralde ) takdire şayan

1-ben facedeki reklamından almadım yaban tv deki reklamından aldım ve tabi ki de reklamdaki gibi aydınlatmıyor sonuç olarak o reklam biraz abartı olacak.ürünü kapıda ödemeyle aldım kapıma geldi açtım kutusunu taktım pilini denedim aldım beğenmeseydim almayıp daha kapıda iade edecektim. senin daha bunlardan haberin yok kalkıp ürüne güvenip alışveriş yapmaktan bahsediyorsun.bilmediğim ürüne neden güveneyim alışveriş tekniklerine güvenip ürün alıyorum ben.

2-sen aldığın bir ürünün malzeme kalitesini anlayamayacak düzeyde olabilirsin herkesi kendin gibi zannetme.

3-ben ürün arızı çıkınca attığım maile aynı gün üstelik geç bir saat olmasına rağmen telefonla bana geri dönülmesini övdüm (anlamayabilirsin diye parantez içinde açıklayayım. müşteri hizmetlerinin çalışma prensibini övdüm yani.) ürününe sahip çıkan bir firma olduğunu söyledim.

4-bu ebattaki bir fenere verilebilecek maksimum mebla 220 tl garantili olarak markada ledlancer o fenerle benim aldığım fener arasında ışık kuvveti veya şiddeti nasıl adlandırılırsa adlandırılsın hiç bir fark yok bizzat yan yana test ettim.

5-ben ne kazık yedim nede bu üründen maddi manevi bir gelir elde ediyorum benim amacım bu ürünü kullanan biri olarak faiş fiyatlara satılan ürünler yerine aynı işi gören bu ürünü tavsiye ederek insanlara yardımcı olmak.

6-bu fiyata bu performansta garantili başka bir ürün yok ben çok araştırdım sonunda da mennun kalacağım bir ürün sahibi oldum bu forumun amacıda insanlara tecrübelerimizle faydalı olabilmek benim sayemde işi görülen arkadaşlarımız oluyorsa ne mutlu bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

quote:

Vay be .. Ben de Facebook da görüp bu acaba ne diye bakayım dedim Google dan arattim donanimhaber de herzaman olduğu gibi konu ile bilgi olduğunu görünce forumuma girip okudum bu konuyu.. Okudukça kafam karıştı ben de geçenlerde ebay dan evde elektrikler kesilirse filan diyerek elle şarj edilebilen basit ledli bir fener aldım (linki aşağıda)geldi denedim 1.78$ fiyat için gayet tatmin edici iş görecek bir fener olduğunu gördüm.

http://www.ebay.com/itm/230771252612?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_3447wt_922

Heider CF1 profesyonel fener

Konuyla bu kadar ilgim olduğundan okuyup işe yarar birşey ise alayım hazır ebay tecrübem de epey var dedim ama konu baya atışmaya dönmüş..uygun fiyatlı ebay ürünlerinden alıp denemek taraftarıyım konuyu takip ediyorum tavsiyelere göre karar vereyim artık..

Arkadaşım bu fener eline ulaştı mı bilmiyorum. Tecrübelerini yazarsın. ama bende bu tip bir fener var.
    Özelliklerini karşılaştırmadım ama yakın olduklarını tahmin ediyorum.
    Pil gerektirmiyor ve kilidini kaldırdığında elle şarj edebileceğin bir kol çıkıyor.
    Buraya kadar iyi. Ortam aydınlatması da fena değil. yalnız uzak için çok yeterli değil. Çadırın içinde batak oynatır kimse rahatsız olmaz ama 20-30 m ilerisini iyi aydınlatmıyor.

Ürün elime ulaştı. Denedim dediğiniz gibi uzak mesafeyi aydinlatabilecek bir fener değil. Ev ortamında, dışarıda kısa mesafeli alanlar için iş görür bu fiata ancak bu kadar olur. Pilli olmaması büyük bir avantaj tabii ki..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: turusan

quote:

Birşey dikkatimi çekti yorum yazmak istedim. Benim de işim gereği fenere ihtiyacım var bu aralar almayı düşündüm o yüzden facedeki reklam dikkatimi çekti.Konudaki bütün yorumları okudum yanlız @turusan arkadaşın yorumları dikkatimi çekti.

1-ben facedeki reklamından almadım yaban tv deki reklamından aldım ve tabi ki de reklamdaki gibi aydınlatmıyor sonuç olarak o reklam biraz abartı olacak.ürünü kapıda ödemeyle aldım kapıma geldi açtım kutusunu taktım pilini denedim aldım beğenmeseydim almayıp daha kapıda iade edecektim. senin daha bunlardan haberin yok kalkıp ürüne güvenip alışveriş yapmaktan bahsediyorsun.bilmediğim ürüne neden güveneyim alışveriş tekniklerine güvenip ürün alıyorum ben.

2-sen aldığın bir ürünün malzeme kalitesini anlayamayacak düzeyde olabilirsin herkesi kendin gibi zannetme.

3-ben ürün arızı çıkınca attığım maile aynı gün üstelik geç bir saat olmasına rağmen telefonla bana geri dönülmesini övdüm (anlamayabilirsin diye parantez içinde açıklayayım. müşteri hizmetlerinin çalışma prensibini övdüm yani.) ürününe sahip çıkan bir firma olduğunu söyledim.

4-bu ebattaki bir fenere verilebilecek maksimum mebla 220 tl garantili olarak markada ledlancer o fenerle benim aldığım fener arasında ışık kuvveti veya şiddeti nasıl adlandırılırsa adlandırılsın hiç bir fark yok bizzat yan yana test ettim.

5-ben ne kazık yedim nede bu üründen maddi manevi bir gelir elde ediyorum benim amacım bu ürünü kullanan biri olarak faiş fiyatlara satılan ürünler yerine aynı işi gören bu ürünü tavsiye ederek insanlara yardımcı olmak.

6-bu fiyata bu performansta garantili başka bir ürün yok ben çok araştırdım sonunda da mennun kalacağım bir ürün sahibi oldum bu forumun amacıda insanlara tecrübelerimizle faydalı olabilmek benim sayemde işi görülen arkadaşlarımız oluyorsa ne mutlu bana.

Forumda artık "kral çıplak değil" diyen eleştiriliyor. "çıplak" demelisin bunlar üçkağitçi demelisin demezsen sen de onlardansın deriz deniyor bu tarz çok da doğru değil. Herkesin aynı fikirde olmak zorunluluğu ortaya çıkar ki buda akla mantığa zıt olduğu malum.. "Turusan" arkadasımız 1100 mesajı olan 2004 den beri forum üyesi birisi.. Firmanın elemanı olarak yakıştırdığınız bir kişi olacağını düşünmüyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: turusan

quote:

Forumda artık "kral çıplak değil" diyen eleştiriliyor. "çıplak" demelisin bunlar üçkağitçi demelisin demezsen sen de onlardansın deriz deniyor bu tarz çok da doğru değil. Herkesin aynı fikirde olmak zorunluluğu ortaya çıkar ki buda akla mantığa zıt olduğu malum.. "Turusan" arkadasımız 1100 mesajı olan 2004 den beri forum üyesi birisi.. Firmanın elemanı olarak yakıştırdığınız bir kişi olacağını düşünmüyorum...

• güzel yaklaşım,
    ama aynı yaklaşıma göre 5bin mesajlı birisi,
    kahverengiye lacivert dese doğru mu kabul edilmeli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver1

güzel yaklaşım,

Tabii ki doğru kabul edilmeyecek ama linç etmeden firma elemanidir yakistirmasina girmeden fikrini söylüyor desek yeterlidir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

güzel yaklaşım,

Tabii ki doğru kabul edilmeyecek ama linç etmeden firma elemanidir yakistirmasina girmeden fikrini söylüyor desek yeterlidir...

arkadaşım bu tür insanlar tek doğrunun kendi bildikleri olduğunu düşünürler ne anlatsan boş benim amacım aklı başında birkaç yardıma ihtiyacı olan internet kullanıcısına ulaşmak onuda başarıyorum zaten fazlasını beklemiyorum.
  • ben tek doğru benim bildiğim demiyorum, ama doğru 1 tanedir diyorum,
    yani kahverengi nin lacivert olması kişiye göre bir olgu olamaz
  • quote:

ben tek doğru benim bildiğim demiyorum, ama doğru 1 tanedir diyorum,

doğru bir tane evet . artık kahverengine lacivert demekten vazgeç.bende bu feneri gören gidip sipariş veriyor temin etmeye çalışıyor siz daha feneri görmeden test etmeden karalıyorsunuz bu tamamen mantık dışı.akıl almayacak bir davranış. bu arada en son alan arkadaşın feneri benim fenerden daha az işık veriyor ama benim fenerin açma kapama anahtarı sadece açıp kapıyorken o arkadaşınki az bir basmayla göz kırpma yapıyor bir daha basarsa ışık şiddetini kısıyor. biraz değişmiş fener bence kötü olmuş bana maksimum ışık gücü lazım diğer özellikler işimi görmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turusan -- 15 Haziran 2012; 16:00:10 >
  • quote:

Sorun da bu zaten.. Siz bu durum kahverengi diyorsunuz bunun kahverengi olup olmadıgı tartışılıyor.. Ne yazık ki elimizde bir renk sıkalası yok ki ona bakıp bu kahverengi veya değil diyelim, demeyene yanlış diyorsun diyelim..

• quote:

quote:

Sorun da bu zaten.. Siz bu durum kahverengi diyorsunuz bunun kahverengi olup olmadıgı tartışılıyor.. Ne yazık ki elimizde bir renk sıkalası yok ki ona bakıp bu kahverengi veya değil diyelim, demeyene yanlış diyorsun diyelim..

kahverengiyi anlamak için renk skalasına ihtiyacınız varsa zaten boş yere konuşuyoruz
    hayrını görün ürününüzün,
    para da sizin, zevk de, dilediğinizce saçabilirsiniz
  • konu önemli
  • Buradaki birkaç arkadaş gibi bende bir fener hastasıyım ve uzun yıllardır almadığım marka model kalmadı gibi.
    Reklamdaki sözkonusu fener evde ışıklar kesilince ev işlerinizi görmek için ideal olan bir fenerdir.Bunun dışında kamp vs. gibi işlerde pek işinize yaramaz.
    Şahsen her sene aldığım feneri alıp memlekette dağlarda kamp yaparken(bulgaristan)bol bol test ediyorum.Bir fener en iyi orda test ediliyor.Zira ortamın zifiri karanlık ve engebeli olması bunun için ideal.Doğru düzgün bir fener istiyorsanız;fenix ve led lenser gibi GERÇEK olan markaları tercih edin.
    Böylece hem geceniz aydınlanır hemde düşme ve yağmur gibi derdiniz olmaz.Şuan severek kullandığım model fenix tk41 ve alma niyetinde olduğum canavar da tk 70.Tk41'i şiddetle öneririm.Boyutuna göre 800 lümenlik ışığı gerçekten muhteşem.Pek çok araba farından daha güçlüdür.

• quote:

Orijinalden alıntı: kont_andre

Buradaki birkaç arkadaş gibi bende bir fener hastasıyım ve uzun yıllardır almadığım marka model kalmadı gibi.
    Reklamdaki sözkonusu fener evde ışıklar kesilince ev işlerinizi görmek için ideal olan bir fenerdir.Bunun dışında kamp vs. gibi işlerde pek işinize yaramaz.
    Şahsen her sene aldığım feneri alıp memlekette dağlarda kamp yaparken(bulgaristan)bol bol test ediyorum.Bir fener en iyi orda test ediliyor.Zira ortamın zifiri karanlık ve engebeli olması bunun için ideal.Doğru düzgün bir fener istiyorsanız;fenix ve led lenser gibi GERÇEK olan markaları tercih edin.
    Böylece hem geceniz aydınlanır hemde düşme ve yağmur gibi derdiniz olmaz.Şuan severek kullandığım model fenix tk41 ve alma niyetinde olduğum canavar da tk 70.Tk41'i şiddetle öneririm.Boyutuna göre 800 lümenlik ışığı gerçekten muhteşem.Pek çok araba farından daha güçlüdür.

Katılıyorum.Birde bunu izleyin

http://www.youtube.com/watch?v=jPHZOaAYOzY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shazneci -- 5 Temmuz 2012; 12:19:29 >

• merhaba,
    http://www.merimobiles.com/White_LED_Flashlight_with_Strap_p/meri4668.htm hakkında yorumlarınızı alabilir miyim?
    burada da videosu var:http://www.youtube.com/watch?v=X0Hz4SK1Rc0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheProphet -- 8 Temmuz 2012; 21:56:33 >
  • Merhabalar,

1. Öncelikle el feneri seçerken ne amaçla kullanacaksınız buna karar verin arkadaşlar. Outdoor (100-200 mt) mu, yoksa indoor mu veya tactical mı?

2. Çok fazla lumen olması çok iyi olduğu anlamına asla gelmez. Bu sizi asla yanıltmasın. Mesela profesyonel outdoor(100+ m) bir fener 230 lumende süper işini yaparken, 600 lumen indoor bir el feneri ile max 40 m zor görebilirsiniz. Ayrıca pil süresi el feneri için çok önemlidir. 2-3 saat pil ömrü olan bir fenerle kampa, ava, balığa felan gidilmez.

3. Lamba tipini ve mercek yapısını amaçınıza göre seçin ; Led, Xenon, Halojen.... hepsi aynı lumen değerlerini verebilselerde aralarında çok fark vardır(en başta pil süresi). Av tüfeğin üstüne taktığın tactical bir fenerle asla kitap okuyamazsın mesela... (daylight, icelight, softlight...)

2. Eğer çok para verecem meraklıyım diyorsanız marka tavsiyem;

Maglite : Amerikan malı. Ömür boyu garantisi var diye biliyorum. Amerikan polislerine verilen marka. (yani "police" markasının orjinalı bu) NATO içinde üretim yapar. Kasaları metal ve çok sağlam. 4D-5D gibi serileri hem çok uzun pil ömürlerine hemde savunma amaçlı kullanıldıkları için favoridir. (ABD poliside jop olarak kullanır). Şu sıralar yabancı dizilerde fbi ajanlarının ellerinde yeni XL100 modelini görmek mümkün. Sitesi :http://www.maglite.com/

Fenix : Bir sürü modeli vardır, pahalıdır, kalitelidir, kafa karıştırıcıdır. Kendisi ile rekabet eden firmadır. ürünleri arasında seçim yapmak zordur.http://www.fenixlight.com

• Getirtmiştim ben de, memnundum, pili bitti, nasıl temin edebileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz?
  • Arkadaşlar ışık boşlukta biliyorsunuz ki 300.000 km/sn dir. gerçekte ise 299.793 km/sn yani her ışık boşlukta bu derece hızla gidiyor. 200 mt aydınlatma sadece insanın net görebileceği (aydınlıtma şiddeti) mesafedir. Heider CF1 gelince yorumları okudum açık net detaylar mevcut almayı düşünüyordum ama açıklamarınız neticesinde vazgeçtim. Bilgileriniz için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.