Şimdi Ara

Heco Victa 302 + SMSL AD18

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Calisma odam icin guncel,kompakt ve ozellikle bluetooth destekleyen bir stereo amfi arayisindayim.

Cin mali urunlere mesafeli yaklassam da SMSL AD18 modeli gerek boyutlari , sundugu cikis gucu ve coklu kaynak girisi ve cikisi (Bluetooth,USB,optic,SW out vs..) kafama yatti gibi.

Fiyatida amazonda 150 euro civari , cok ucuz sayilmaz..

Victa 302 bookshelflerle uyumlu olur mu ? Ya da uzun vadede ariza ihtimali yuksek midir sizce ?

Almak istedigim urunun linki asagida ..

SMSL AD18

• Biraz arastirdiktan sonra bu SMSL tarzi cin mali mini amfilerden vazgectim , begenen olumlu yorum yapan cok oldugu gibi sorun yasayan da bir hayli insan var , sanirim kalite kontrol isini iyi yapamiyorlar ve bu tarz ucuz urunlerin omru kisa oluyor,ucuz dedim fakat SMSL ad18 icin 150 euro istiyor cok da ucuz sayilmaz ..

Neyse biraz arastirma sonucunda Denon'un ufak stereo amfisini denk getirdim .

Modeli Denon DRA-F109 , 2.el temiz bir tanesini aldim

En buyuk alma nedenim ise optic dijital baglanti girisi olmasi , keza TV baglayacagim icin bu olmazsa olmazdi , kagit uzerinde 2*65 watt gibi bir cikisa sahip , Heco 302 leri cok rahat besleyebildi , sesi yariya kadar acabildim o bile fazlasiyla yetti , sonunda dusuk seste dahi torklu dolu dolu calabilen stereo bir amfiyi cok uygun fiyata aldim..

Bundan once yine Denonun 5.1 AVR si vardi kanal basi 2*75 watt kagit uzerinde fakat bu kucuk amfi kadar doldu dolu calamiyordu , ses cok duz cansiz ve cilizdi..

• Biraz arastirdiktan sonra bu SMSL tarzi cin mali mini amfilerden vazgectim , begenen olumlu yorum yapan cok oldugu gibi sorun yasayan da bir hayli insan var , sanirim kalite kontrol isini iyi yapamiyorlar ve bu tarz ucuz urunlerin omru kisa oluyor,ucuz dedim fakat SMSL ad18 icin 150 euro istiyor cok da ucuz sayilmaz ..

En buyuk alma nedenim ise optic dijital baglanti girisi olmasi , keza TV baglayacagim icin bu olmazsa olmazdi , kagit uzerinde 2*65 watt gibi bir cikisa sahip , Heco 302 leri cok rahat besleyebildi , sesi yariya kadar acabildim o bile fazlasiyla yetti , sonunda dusuk seste dahi torklu dolu dolu calabilen stereo bir amfiyi cok uygun fiyata aldim..

Bundan once yine Denonun 5.1 AVR si vardi kanal basi 2*75 watt kagit uzerinde fakat bu kucuk amfi kadar doldu dolu calamiyordu , ses cok duz cansiz ve cilizdi..

Heco Victa 302 + SMSL AD18 Heco Victa 302 + SMSL AD18

• quote:

Orijinalden alıntı: _DIESEL_

Biraz arastirdiktan sonra bu SMSL tarzi cin mali mini amfilerden vazgectim , begenen olumlu yorum yapan cok oldugu gibi sorun yasayan da bir hayli insan var , sanirim kalite kontrol isini iyi yapamiyorlar ve bu tarz ucuz urunlerin omru kisa oluyor,ucuz dedim fakat SMSL ad18 icin 150 euro istiyor cok da ucuz sayilmaz ..

Digital girdiğiniz de denon un üzerinde ki AD konverterleri kullanıyorsunuz. dinlemek istediğiniz dvb-a broadcast ve yüksek çözünürlüklü sıkıştırılmış müzik, mp3 gibi formatlar için oldukça güzel bence. mantıklı bir seçim olmuş. micro hi-fi güzeldir.güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focusrite -- 13 Şubat 2020; 22:13:30 >

• Tesekkurler

Birkac gundur test etme imkanim oldu , bu kadar kompakt bir aletten bu kadar yuksek guc cikisi sunmasi muazzam..Cok ayrintili calmasa da alt ve ust frekanslari dolu ve renkli,tam olarak populer icerikler icin bicilmis kaftan..

Su ana kadar gozlemledigim tek sorun amfi acik konumda ve bostayken inceden trafo sesi geliyor cizirti gibi , muzik dinlerken belli olmasa da aksam vakti kendini hissettiriyor , sanirim trafo yada kapasitorlerin biri gidici gibi neyse simdilik performansinda en ufak sorun yok boyle kullanacagim gittigi kadar.
  • Merhaba öncelikle hayırlı olsun anfiniz. Bende de sizdeki ses sisteminden var fakat ben aşağıdaki anfiyi kullanıyorum (hatta sağolsun forumdan biri modlamıştı bas ve tiz ayarı yok anfinin fakat ses çok daha güzel olmuştu) Acaba anfiyi satıp sizinki gibi bişeye geçsem çok fazla fark eder mi? Ben hiç anlamıyorum ses sistemlerinden forumdan birinin önerisiyle almıştım bu 302 victa'yı da.

https://login.aliexpress.com/?from=sm&return_url=http://tr.aliexpress.com/item/32768961038.html?src=google

• quote:

Orijinalden alıntı: JMaharaja

Merhaba öncelikle hayırlı olsun anfiniz. Bende de sizdeki ses sisteminden var fakat ben aşağıdaki anfiyi kullanıyorum (hatta sağolsun forumdan biri modlamıştı bas ve tiz ayarı yok anfinin fakat ses çok daha güzel olmuştu) Acaba anfiyi satıp sizinki gibi bişeye geçsem çok fazla fark eder mi? Ben hiç anlamıyorum ses sistemlerinden forumdan birinin önerisiyle almıştım bu 302 victa'yı da.

https://login.aliexpress.com/?from=sm&return_url=http://tr.aliexpress.com/item/32768961038.html?src=google
    Bahsettigin tripath amfiden yillar once almistim 3-4 ay dayanmisti sonra bozuldu.

Yine heves edip SMSL ad-18 niyetlendim fakat yorumlardan korkup Denon tercih ettim..

Denon ile ucuz tripath amfileri Karsilastirmam gerekirse Denon f109 oncelikle daha kuvvetli ses cikisi sagliyor oyle ki ses seviyesi 60 kademe fakat seviye 20.kademe ustune cikamiyorum pek , belki de en onemli farki cin mali bu amfilerde sesi yukseltmek gerekiyor alt frekanslari duymak icin fakat Denon da kisik seste dahi altlar ve ustler dolu ve tatli caliyor...

Bunlarin disinda ucuz aliexpress urunleri genelde sans isi kimisi bir iki yil dayaniyor yada benim ki gibi 3-4 ay sonra saliyor kendini..

Denon,Onkya yada Yamaha gibi firmalarin stereo amfiler giris seviyesi dahi olsa bence cin mali ucuz amfilerden her yonuyle daha basarili , kaliteli ve tercih edilesidir.

• _DIESEL_ kullanıcısına yanıt
    Hm anladım teşekkürler ilginiz için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.