Şimdi Ara

Hearts of Iron IV (2016) [ANA KONU] (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
573
Cevap
23
Favori
41.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de sardım bu aralar. Yeni başladım az az oynamıştım önceden ama şu an baya zorlanıyorum. Liberal şekilde gitmek Türkiye ile büyük hata sanırım.

Yunanistan'ı Selanik'e kadar aldım 1939 yılında ama Bulgaristan, Bulgaristan Axis olunca ve İtalya, Almanya desteği ile bana giriyor. Yunanistan kaybettiği yerleri tekrar alıyor.

Balkanlara asker yığdım ama yok yani 2 kere saveden başladım olmuyor her türlü İstanbul'u bile kaybediyorum. Bana destek olan İngiltere var sadece sanırım ben İngilizlerle iş birliği yapmadan birebir Yunanistan'a girmeliyim. Axis Allies bulaşmamak en güzeli.
  • CANBUYUK06 C kullanıcısına yanıt
    Çok basit. Bir sürü naval bomber yap. Bir süre sonra Japonya'nın gemisi kalmayacak. Sonra kendinde küçük bir filo oluşturup her tarafa çıkartma yap. Tek yere bütün ordunu yığma. Ayrıca çıkartma yapmadan önce mutlaka Air superiority olmasına yetecek kadar uçak üret.

Japonya'yla savaşmak en kolayı aslında. Asıl sıkıntı milyonlarca asker koyan Almanya. Fakat onlara karşı da yapılacak şeyler belli. Bir dünya fighter yapacaksın ve Almanya'nın taarruz etmesini bekleyeceksin. Bir süre sonra Almanya'nın zaten manpowerı kalmayacak.

Yeni ek paket pek iyi değil diyorlar. Ben sanırım indirim gelene kadar bekleyeceğim sonra yine achievementlar peşinde koşarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En kolay seviyede oynarken yenebilmiştim aslında ama normal’e alınca zorlandım nedense. Zaten aşırı iyi bilen biri değilim.Hafta sonu dediklerinizi yaparak tekrardan denerim. Bende bunun dışında 2 dlc var. Orta avrupa ülkelerini ekleyen ve ingiliz vasallarını ekleyen. Onuda hindistan ile oynaması çok zevkli olur diye aldım ama şu agrarian society hayal kırıklığı oldu biraz manpower sınırlaması yüzünden. Diğer dlc ler hakkında hiç bilgim yok.

• Arkadaşlar selam. Bir sorum var. 1.8.1 sürümünde Türkiye ile oynuyorum. Yapmak istediğim şey almanya sovyetlere saldırırken doğu sınırımdan sovyetlere girip 1 senede falan hazar denizine kadar almak. Ama oyunda sovyetlere savaş açınca barış konferansına almanlar ile giriyorum ve gürcistanı dahi almanlar alıyorlar bana ural dağlarının ötesindeki çorak sovyet toprakları kalıyor. Ben sovyet-alman savaş devam ederken o kısmı alıp savaştan çekilmek istiyorum (EU4’teki gibi) ki almanlar da fazla güçlenmesin. Yoksa sovyetler yok oluyor. Bunun bir yolu var mıdır mod veya başka bir şey. Bilgili arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim teşekkürler. Yani bir ülke %100 teslim olmadan savaşı bitirmek mümkün mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: matolimehmet

Arkadaşlar selam. Bir sorum var. 1.8.1 sürümünde Türkiye ile oynuyorum. Yapmak istediğim şey almanya sovyetlere saldırırken doğu sınırımdan sovyetlere girip 1 senede falan hazar denizine kadar almak. Ama oyunda sovyetlere savaş açınca barış konferansına almanlar ile giriyorum ve gürcistanı dahi almanlar alıyorlar bana ural dağlarının ötesindeki çorak sovyet toprakları kalıyor. Ben sovyet-alman savaş devam ederken o kısmı alıp savaştan çekilmek istiyorum (EU4’teki gibi) ki almanlar da fazla güçlenmesin. Yoksa sovyetler yok oluyor. Bunun bir yolu var mıdır mod veya başka bir şey. Bilgili arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim teşekkürler. Yani bir ülke %100 teslim olmadan savaşı bitirmek mümkün mü?
    Player Led Peace Conference modunu kur ama bütün ayarlamaları sen yapıyorsun bu sefer de. Diğer devletlere de sen veriyorsun. Ancak zaten puanın yetse alabilirdin. War Score'un olduğuna emin misin?

Savaştan çekilemezsin bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sahibkıran -- 7 Mart 2020; 19:14:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sahibkıran

Player Led Peace Conference modunu kur ama bütün ayarlamaları sen yapıyorsun bu sefer de. Diğer devletlere de sen veriyorsun. Ancak zaten puanın yetse alabilirdin. War Score'un olduğuna emin misin?

Savaştan çekilemezsin bu arada.

Alıntıları Göster
    Evet, Almanlardan sonra en yüksek savaş puanı bendeydi ancak İtalya ve Romanya savaş puanlarını Almanya’ya devredince bana toprak kalmadı. Ben de alt&f4 yapıp çıktım oysa sadece kafkasya dağlarına kadarki bölgeyi alıp çıkacaktım :(

• quote:

Orijinalden alıntı: matolimehmet

Evet, Almanlardan sonra en yüksek savaş puanı bendeydi ancak İtalya ve Romanya savaş puanlarını Almanya’ya devredince bana toprak kalmadı. Ben de alt&f4 yapıp çıktım oysa sadece kafkasya dağlarına kadarki bölgeyi alıp çıkacaktım :(

Alıntıları Göster
    O zaman dediğim modu kullanarak çözebilirsin bu durumu. Diğer devletlerin topraklarını da ilerledikleri bölgeye ve savaşta yaptıkları katkıya orantılı olarak kendin dağıtarak oyun keyfini bozmadan devam etmiş olursun.

Aslında düz oynamak yerine Road to 56 moduyla oynamanı öneririm ama 1.9 yamasına uymuyor şu an, Nisan ayında güncellenecek. 1.8.2 sürümünde oynayabilirsin, çok keyifli bir mod. Bol bol event, decision ve neredeyse her ülkede Focus Tree var.

• CANBUYUK06 C kullanıcısına yanıt
    Together to victory DLC'sinin en büyük sıkıntısı manpower olayı zaten. Kanada olarak oynarken sıkmıştı beni. Conscription değiştirmek için focus yapmam gerekiyor. Onun içinde world tension artmış olması lazım. Mobilize olmayı çok zorlaştırmışlar. Diğer dlclerde çok şükür bu olay yok.

Son DLC ile her yeri ele geçirmek zorlaşmış. Core olmayan topraklarınızda resistance oluyor ve bunun için manpower+logistic harcamanız gerekiyor. Yani bu sefer Almanya bütün Avrupa'yı ele geçirmiş bile olsa manpowerının ve silahlarının büyük bir kısmı garnizon ordusuna gidecek. Resistance engellemek için en iyi yöntemde kukla devlet oluşturmak. Zaten denilene göre Almanya eskisi kadar başarılı değilmiş. Zaten öyle olması lazım. Sovyetlerin onca land lease'e rağmen nasıl yenildiğini anlamıyordum.

Almayı düşünüyorum son çıkan dlc'yi. Almadan oyunu oynayacağımı sanmıyorum. Oyunda zaten çoğu olay yok. Yaptığımız şeyler logistik desteği ve sürekli çizgiler çizmek. Diplomasi denen şeyin d'si bile yok. Oyuna acilen diplomasi dlc'si gelmesi lazım. Tamamen yok olana kadar uluslarla savaşmaktan bıktım. Soyvetlerin toprağı çok fazla. Ural dağlarına gidene kadar 1-2 saat geçiyor çünkü oyun çok yavaş.

Ayrıca demokrasi ve komünizm daha güçlü olmalı. Oyunda faşizm çok çok güçlü. Çok hızlı mobilize oluyorsun. Evet gerçek hayatta da böyle ama çöp kalıyor komünizm gerçekten. Komünist olarak oynadığım en zevkli 2 devlet var. Birisi Meksika öbürü de Sovyetler zaten. Meksika'daki focuslar çok iyi.

• Arkadaşımla multi oynarken oyunu kurdum oyunu en hızlıya aldıgımda aramızda saat farkı oluşuyor hız 3de sıkıntı olmuyo ama 5 de lag oluyor Benim bilgisayarım iyi arkadaşın kötü
    Benim net kötü arkadaşın neti iyi şimdi odayı hangimiz kursak bu sorunu çözeriz ? Yada bi faydası olmaz mı

• quote:

Orijinalden alıntı: darkus2

Arkadaşımla multi oynarken oyunu kurdum oyunu en hızlıya aldıgımda aramızda saat farkı oluşuyor hız 3de sıkıntı olmuyo ama 5 de lag oluyor Benim bilgisayarım iyi arkadaşın kötü
    Benim net kötü arkadaşın neti iyi şimdi odayı hangimiz kursak bu sorunu çözeriz ? Yada bi faydası olmaz mı
    Büyük ihtimalle olmaz, biraz yavaş oynamayı deneyin.
  • The Mandalorian kullanıcısına yanıt
    Odayı neti iyi arkadaşa kurdurdum düzeldi 5de oynayabiliyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkus2

Odayı neti iyi arkadaşa kurdurdum düzeldi 5de oynayabiliyoruz.
    İyi oyunlar.

• Ya beyler bu oyun nasıl oynanıyor ya ırak i yönetiyorum bu arada.hiç bi ilerleme katedemiyorum oyunun ögreticisinden bisi anlamadim youtube rehberlerinde hem sıkılıyorum hemde hep almanyayi yönetiyorlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nick bulamayan herif N kullanıcısına yanıt
    Geç cevap ama oyuna yeni başladıysan iran ile oynama.Beceremezsin.Oyuna yeni başladıysan almanya sovyet fransa gibi ülkelere yönelebilirsin.Daha rahat olur senin için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Millennium Dawn:Modern Day modunu deneyen oldu mu. Her şey bir o kadar karışık ve oyun çok çok yavaş. Yavaş olmasa devam edecektim aslında. Classic versiyona baktım fakat tatmin olmadım MD'yi görünce.

• Yama var mı bu oyun için acaba?
  • bana bi rehber lazım paradox oyunlarına çok uzağım

ayrıca son çıkan dlc'yi şimdi almasam çok mu şey kayebederim
  • Rehbere gerek yok, bir iki gameplay videosu izleyin aşina olursunuz. Oynadıkça öğrenebileceğiniz bir oyun. Her DLC ile yeni mekanikler ekleniyor ya da var olanlar değişebiliyor. Tam olarak hakim olmanız için tüm DLC'leri almanızı öneririm.
  • Selamlar, Hearts of Iron IV için nasıl kurulur serisi çekiyorum her gün güncel 1 video atıyorum ilgisin çeken arkadaşlar için;

AVUSTURYA - MACARİSTAN

BALTIK BİRLİĞİ

OSMANLI İMPARATORLUĞU

EK OLARAK KANALIMDA REHBER VİDEOLARIDA MEVCUT. İSTEDİĞİNİZ REHBERLERİ YORUMLARDA BELİRTİRSENİZ VİDEOSUNU ÇEKMEYE ÇALIŞIRIM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkLine41 -- 4 Temmuz 2020; 18:23:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkLine41

Selamlar, Hearts of Iron IV için nasıl kurulur serisi çekiyorum her gün güncel 1 video atıyorum ilgisin çeken arkadaşlar için;

AVUSTURYA - MACARİSTAN

BALTIK BİRLİĞİ

OSMANLI İMPARATORLUĞU

EK OLARAK KANALIMDA REHBER VİDEOLARIDA MEVCUT. İSTEDİĞİNİZ REHBERLERİ YORUMLARDA BELİRTİRSENİZ VİDEOSUNU ÇEKMEYE ÇALIŞIRIM.
    Devamı gelsin

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.