Şimdi Ara

Hearts of Iron III (2009) [ANA KONU] (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
442
Cevap
2
Favori
59.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hoi3 te haritayı bile garip çizmişler eventler eksik vs. patchleri bekliyorum oynamak için.
  • bende bir tavsiye vereyim.eğer kaynak/para sıkıntısı çekiyorsanız (ki çoğu ülke çekiyor) supply üretmeye yönelin.Sonrada üretim fazlalarıyla istediğiniz gibi ticaret yapabilirsiniz,eğer iyi stok yaparsanız ilerde blueprint almak için de kullanabilirsiniz.supply güzeldir
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldBullet

hoi3 kötü olmuş çok karışık geldi bana.bir tek parti olayı taktikler güzel.hoi2 oynamaya devam

+1 OLMAMIŞ BEYLER. 100Tane neden sayabilirim bir kaçını yazıyım,zaman harcamama deymez...

vs 1.1c

1.O kadar çoook şehir olmuş bunun neyine seviniyorsunuz anlamadım:S sizin köyümü görüyorsunuz:S Kontrol imkansız,yapay zekaya versen ki hiç beceremez,700mb lık oyunda ne yapay zekası:d sırf zeka motoru ztn 1gb fln olmalıydı yoksa...neyse gereksiz çok şehir var,mesela adamları dizdik,düşman bir açık bulur direk başkenti alır.Tutunulamaz vs....

2. Buna dikkatinizi çekerim: İşlenmemiş petrol ile benzin aynı fiyatta 3 sene uğraş mantığa bak.Unla ekmek aynı fiyat:S
    Biz burdan 20 bilen kiş toplansak 1senede hoi2 ye bundan çok daha iyi mod yaparız be

3.(ekleme) Evet bende event (olay vs) görmedim Bu nasıl bir acemi hata ben anlamadım:S niye böle oldu aynı takım yapmadımı bu oynu?:S

Böle şlr 1.5 yamayı fln bekleyin,bir umut:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_wallace -- 20 Ağustos 2009; 14:37:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: essmt

@semih_efendi:buldum zaten teşekkürler
    hoi3 te haritayı bile garip çizmişler eventler eksik vs. patchleri bekliyorum oynamak için.

harita avrupa yapbozu olmuş dediğim gibi keşke nüfusa göre bir harita şekillendirmesi yapsalardı. her 1 milyon'a 1 kare açsalar o zamanki dünya nüfusu 2milyar kadar diye biliyorum 2000 kare + adalar yeterli olacaktı ...
  • Yok abi öyle az olurdu.Türkiye için konuşuyorum mesela her ile bir kare,büyük illere (sivas,konya gibi) 2 kare çok rahat olurmuş.Göller+adalar falanda olmalı tabi.

quote:

Orijinalden alıntı: semih_efendi

quote:

harita avrupa yapbozu olmuş dediğim gibi keşke nüfusa göre bir harita şekillendirmesi yapsalardı. her 1 milyon'a 1 kare açsalar o zamanki dünya nüfusu 2milyar kadar diye biliyorum 2000 kare + adalar yeterli olacaktı ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: otobar

Yok abi öyle az olurdu.Türkiye için konuşuyorum mesela her ile bir kare,büyük illere (sivas,konya gibi) 2 kare çok rahat olurmuş.Göller+adalar falanda olmalı tabi.

quote:

Orijinalden alıntı: semih_efendi

quote:

türkiyenin o zaman nüfusu 30 milyon kadar türkiyeye 15 alan vereceksin tabi avrupa yakasında 2 kare olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: w_wallace

quote:

hoi3 kötü olmuş çok karışık geldi bana.bir tek parti olayı taktikler güzel.hoi2 oynamaya devam

+1 OLMAMIŞ BEYLER. 100Tane neden sayabilirim bir kaçını yazıyım,zaman harcamama deymez...

vs 1.1c

1.O kadar çoook şehir olmuş bunun neyine seviniyorsunuz anlamadım:S sizin köyümü görüyorsunuz:S Kontrol imkansız,yapay zekaya versen ki hiç beceremez,700mb lık oyunda ne yapay zekası:d sırf zeka motoru ztn 1gb fln olmalıydı yoksa...neyse gereksiz çok şehir var,mesela adamları dizdik,düşman bir açık bulur direk başkenti alır.Tutunulamaz vs....

2. Buna dikkatinizi çekerim: İşlenmemiş petrol ile benzin aynı fiyatta 3 sene uğraş mantığa bak.Unla ekmek aynı fiyat:S
    Biz burdan 20 bilen kiş toplansak 1senede hoi2 ye bundan çok daha iyi mod yaparız be

3.(ekleme) Evet bende event (olay vs) görmedim Bu nasıl bir acemi hata ben anlamadım:S niye böle oldu aynı takım yapmadımı bu oynu?:S

• quote:

Orijinalden alıntı: Codest

quote:

Orijinalden alıntı: w_wallace

quote:

vs 1.1c

Hocam ne oldu yanlış mıyım? Yapay zeka için ayrıca milyonlarca kod ve çalışma gerekir;şöyle olursa böyle olur böyle olursa böyle yapılmalı vs...ne kadar çok olasılık esnekliğinde,duruma uygun ve akıllıca karşılık verirse Aİ,yapay zeka okadar iyi olur

• @w_wallace

yapay zeka tuhaf bi konu

ama 1 gb gerekir mi tartışılır,haklısın milyonlarca ihtimal var,ama yapay zeka yapılırken benim bildiğim olaylar kategorize edilir ve öncelikler belirlenir,yapay zeka da belirlenmiş önceliklere göre karar verir. yani her muhtemel olaya kesin bi tepki planlanmaz.

mesela almanyasın,fransayla savaştasın,güneyi açık bırakıp belçika üzerinden fransaya girmeyi birkaç kere dene.

bazılarında,fransa yapay zekası, sen parise yaklaştıkça aşağıdaki kuvvetleri yukarıya kaydırmaya ve güneydoğudaki ilerleyişini durdurmaya başlıyo,bazense parisi sallamayıp pata küte münichdi berlindi ilerliyo.
    artık nasıl kodladılarsa,hem de 1 cd lik oyunda,yapay zekada güzel bi çeşitlilik vardı hoi 2 de..

mesela yıllar önce capcom un muscle bomber duo adlı güreş oyunu.2ye 2 yapılıyo,amerikan güreşinin oyun hali,ve senin ortağının yapay zekası bazen mükemmel ötesi olabiliyo,oyunu oynaman lazım ve oyun sadece 24 mb.

• Yapay zeka belki öyle işliyor olabilir ama tam olarak o mantıkla işlemiyor... Ayrıca oyunun 1gb sırf yapay zeka dosyaları olsa oyunu oynamayız feci derecede kasar, 1gblik dosya içersinde bunu hızlı bulmak ve ekrana akıcı bir şekilde read etmek çok zordur corei7 serisi ve 8gb ramle oynuyorsanız bu başka.
    şu anki oyun bile çoğu kişide kasıyor.
    siz düşünün.

bu arada oyunu TÜRKÇELEŞTİRMEye başladım ama diğer çeviriden farkı olarak TÜRKÇE KARAKTERLER bizde çalışıyor o çeviride çalışmıyordu ayrıca hali hazırda %12lik bir çeviri yaptık oyundaki tüm temel şeyler çevrildi geriye events, teknoloji ve bazı siyasal ve askeri terimler kaldı.
    oyun sırasında bunlar haricinde gördüğünüz her şey türkçe
    IC'den Tank isimlerine kadar ki artık IC değil SH dicez

• beyler oyundaki takilma ve kasmalarin sebebi zaten yapay zekadan. 1 gb yapayzeka olmaz 100mbit bile olmaz bildigimden deyilde modlardaki yapay zekalar en fazla 1-2mbit falandi bildigin kadariyla kodlar cok az yer tutar kac milyon olursa olsun....
  • arkadaşlar oyundayı yapay zeka ai eventlerinden oluşuyor hoi2'de db'yi açın bakın bi ai event'lere ...
  • IC industrial capacity dimi?
    SH nolcak,sanayi h..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SadeceEmrehan

IC industrial capacity dimi?
    SH nolcak,sanayi h..?

sanayi hacmi ?
  • ya arkadaslar bu oyundan daha yenı haberım oldu bu turu ılk defa deneyecegım 3. oyunu ındırdım ama okudugum kadarıyla 3 ıı dıılmıs . hangısını tavsıye edersınız cevaplarınız ıcın sımdıden tskler
  • birde hoi2'de eksik kalan konu bence savaşa katılmayan ülkelerin sanayisidi ... türkiye , isveç , isviçre , irlanda gibi ülkelerin ic'si en azından ispanyanın olduğu seviyelere çekilmeli... yani bir yunanistan bulgaristan eğer 20'ise türkiye , finlandiya , isviçre gibi ülkeler 30 ispanya , isveç gibi ülkeler 40 civarında ic sahibi olmalıydı.ayrıca oyunda manpower daha önemli noktalara getirilmeliydi, örnek vermek gerekirse almanya ve japonyanın asker sıkıntısı yaşaması gerekiyor ama hiç bir zaman ben yaşamadım çok abanmama rağmen almanya ile 400'lere japonya ile 200lere düşebildim hele sovyet rusyayı alırsanız 1000 altına düşmek çok zor 600 birliğe falan yaklaştım 1944'de hala daha manpower 1000 lerde
  • şu organisation'u nasıl yüksek tutabiliriz?birlikleri nasıl ayarlamalıyız,malum türkiyeden pek genaral vs.yok iyi olarak,mesela 1 heavy armor tank 5 infantry oranlı bir birlik kurmak mı daha iyi yoksa,aynı birimleri tek ordudamı toplamak daha iyi olur?(hoi2)
    @mc_95:hoi2 doomsday i indir,istersen üstüne armageddon eklentisini kurarsın.
  • armored car organizasyon bonusu veriyor.küçük birlikler halinde saldırmak daha yararlı diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balparmak -- 25 Ağustos 2009; 3:45:06 >
  • ben aynı birimleri bir yere topluyorum ama verdiğim eklentiler farklı oluyor ...
  • Oyuna baktım da birşey anlayamadım pek
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.