Şimdi Ara

Hdmi Kablo ile Pc yi tv ye Bağlama Sorun Yardım (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
138
Cevap
5
Favori
499.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu an yanımda teledünya receiver var takıorm arkasına tv den gelen hdmi i görüntü geliyor çıkarıp pc ye takıyorum görüntü yok. pc yi öteki televizyona takıyorum görüntü var çıldırmaya 1 kala....
  • kablonun giriş kısımları önemli mi ? her iki kısımda aynı düz kablo değil.
  • Arkadaşlar ben de aynı sorunla karşılaşmıştım. Dün akşam tekrar masaüstü bilgisayarı, led tvyi ve bağlantıları kontrol ettim.

Ekran kartına giren hdmi kablo ucu kasadan dolayı tam oturmamış, dolayısıyla veri iletemiyor ve sinyal yok uyarısı alıyormuşum. Kasanın içini açıp, ekran kartını biraz aşağıya kaydırıp, tekrar bağlantı yaptım. Kablo ucunun tam olarak içeri girdiğinden emin oldum.( metal kısım komple içeride olmalı) Daha sonrasında tvye çalıştırdığımda direk olarak bağlantı gerçekleşti. Ne bir ayar yaptım ne de başka bişey. Sizdeki sorun da bu olabilir.

Bol şans....
  • arkadaşım start tuşuna baslılı tutarak P tuşuna bastığın zaman projeksiyon ayar penceresi geliyormu gelmiyora eğer ekran kartını güncelle ekran kartından dolayı görüntü alamıyorsun
  • Bir sorum olacak herkeze laptop ı tv ye bagladıgınız da tepki süresinde bı degişiklik oluyor mu oyun oynayabiliyor musunuz acaba ?
  • hdlm kabloyu pc takıp lg 660s marka tv den görüntü alıyordum.şimdi ne yaptıysam olmadı.ararken burayı buldum.

ne yapmak lazım bir fikri olan varmı.10 gün önce lg 660s tv ye pc den bağlanıyordum şimdi sinyal yok diyor.
  • aynı problem bende de var Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim problemim basit gibi ama çözemiyorum. Panasonis 102 ekran plazma tv,epson tw-550 projeksiyonum ve toshiba satellite L655 laptopum var. Bu bilgisayardan ne projeksiyona ne de tv ye hdmi üzerinden görüntü alamıyorum.Başka bilgisayarlardan görüntü alabiliyorum.Ne kabloda ne windows ta ne de tvde problem var. Laptopu bilgisayarcıya götürdüm ve hdmi ın çalıştığını söylediler hatta axen marka bir tv ye bağladılar gözümün önünde ve görüntü aldık hdmi üzerinden.Ne yapmam lazım bi el atın lütfen.Ekran kartı ati mobility radeon hd 5470. Tv laptop uyumsuzluğu olabilir mi?
  • lg tv laptop ve taşan görüntüyü ayarlama
    https://www.youtube.com/watch?v=Fq8hZbRZ6r4
  • hdml kabloyu Xbox 360 a takarak denedim görüntü var.bir türlü pc görüntüsünü lg 660s e veremedim.kablo bozuk olsa Xbox ta çalışmaz.

2 tane başka hdml kablo denedim,bu seferde görüntü çözünürlüğü düşük çıktı tv de.durduk yere pc yi lg 660s 'e bağlayamıyorum.
  • Windows tuşu + P
  • Şükür yaptım beyler. İlerde birine denk gelir belki konu. 2 hdmi girişi var kasada. Ben üsttekine takıyordum olmuyordu. Halbuki ekran kartı altta idi. Alta bakınca orda da hdmi girişi varmış taktım oldu. Şimdi ses sıkıntısıyla boğuşuyorum. İyi günler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • baylar bayanlar küçük bir tiyo vereyim aynısorun bendede var hala sorunum devam ediyor . bilgisayar satışı ve servisi üzerine işyerim olmasına rağmen bu sorunu kabloya bağlıyorum kahrolsun çin....

asıl çözüm kısa yani benm kullandığım 25 cm boyunda tv ile gelen kablo sizde kısa kabloları deneyin pcyi tlye sabitlemek zorunda kaldım ama çalışıyor javascript:void(AddText(''))
  • quote:

Orijinalden alıntı: pr.moriarty

Şükür yaptım beyler. İlerde birine denk gelir belki konu. 2 hdmi girişi var kasada. Ben üsttekine takıyordum olmuyordu. Halbuki ekran kartı altta idi. Alta bakınca orda da hdmi girişi varmış taktım oldu. Şimdi ses sıkıntısıyla boğuşuyorum. İyi günler

Allah razı olsun kardeş, bende de aynı şekildeymiş. Çıldırıyodum vallahi.
  • btuzlakss kullanıcısına yanıt
    Sorma hocam. Yardımcı olduysam ne mutlu bana. İyi günler

• ya arkadaslar philips 42pfp5332/10 tv ve geforce gt 430 ekran kartı ile hdmi baglantısı yapıyordum sorunsuz calısıyordu bazen görüntü gidip gelmeye baslamıstı ve en sonunda gitti sorun şu bilgisayarım tvyi algılıyor ekran cözünürlük ayarlarnda falan görüyor kabloyu taktıgımda falan uyarı sesini veriyor fakat bir türlü tvye görüntü veremedim ekran cözünürlü gelişmiş seceneklerden hz ayarlarınıda oynadım ama naptımsa bi türlü görüntü alamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kantan -- 19 Kasım 2015; 22:15:17 >
  • yokmu yardımcı olabilecek hala sorunum devam ediyor
  • arkadaşlar kasayı hdmi to hdmi olarak tv ye bağladığımda görüntü böyle net olmuyor bi tuhaflık oluyor, kasadaki dvi çıkışından almayı denedim görüntüyü dvi to hdmi dönüştürücü ile bağladığımda görüntü düzeliyor. Çok anlamsız bir durum değilmi hdmi dan hdmi'a bağlantı yaptığımda görüntüde bir sıkıntı var fakat dvi dan aldığımda düzeliyor görüntü ama sonuçta dvi dan alırken görüntüyü onuda dvi to hdmi dönüştürücü ile alıyorum çok ilginç... bu tarz birşey başına gelen varsa yazabilirse sevinirim.
  • Arkadaşlar benim sorunum laptop u tv ye bağlıyorum görüntü aktarımı kesik kesik bi geliyor bi gidiyor tüm bağlantılar normal sanırım benim ekran kartı ile alakalı ama nasıl çözeceğimi bilmiyorum laptop pacerdbell çift ekran kartlı olan modelden bu işden anlayan arkadaşların yardımını bekliyorum tv yi başka bi laptopla denedim sorunsuz görüntü aktarımı oldu

• ulaş2014 kullanıcısına yanıt
    benimde bazen aynı sorun oluyor hdmi girişlerini iyi yerleştirin yuvalarına çözüm olabilir benim pc girişinde el ile hissedilir şekilde tık diye geçiyor yuvasına o zaman sağlıklı görüntü alıyorum hiç sorun yaşamıyorum
  • joeyz77 kullanıcısına yanıt
    hocam aynı tv yi aynı hdmı kablo ile farklı laptop da denediğim de görüntü aktarımı oluyor sorunsuz yani onun alakalı bişey değil
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.