Şimdi Ara

Hdmi Arc çıkışını Earc çıkışa çevirmek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
3.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kullandığım TV Samsung 55Q60R ARC çıkışı var fakat aldığım soundbar Sony HT G700 Earc çıkışlı yani tam performans alamıyorum TV de bulunan Arc çıkışını Earc ye çeviren bir çare varmıdır

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Tam performanstan kastınız ne bilmiyorum ama TV setiniz halihazırda ARC üzerinden Dolby Digital+ ve Atmos desteği veriyor. Hatta sizin TV serisinin bazı modellerinde eARC desteği olduğu bile söylenmiş Samsung tarafından.

Performans meselesini açmanız gerek. Baslar mı yetersiz, t,zler mi yetersiz, başka bir şey mi söz konusu olan?

Öte yandan ARC bir protokol ve haliyle basit bir dönüştürücü ile hallolacak bir mesele değil. Sonuçta kaynak tarafından kullanılmayan bir codec dönüştürücü tarafından oluşturulamaz. TV'niz ne gönderiyorsa onunla yetineceksiniz. Ancak sorun kullandığınız kabloda olabilir. EARC desteği veren HDMI 2.1 uyumlu bir High Speed ethernetli kablo kullanmanız belki sorununuzu (her ne ise) çözer.

• İlginiz için teşekkür ederim tam performanstan kastım şudur HT G700 modeli 7.1.2 sanal surround destekli bir model ben ise 5.1 dinleyebiliyorum netflix açtığımda atmos logosu görünüyor fakat seste bir değişiklik hissedemiyorsunuz soundbarda DD+ çıkıyor. Dolby atmos yazması gerekiyor diye biliyorum. Son sorum şudur. TV Hdmi çıkışı 2.0 ARC, alacağım hdmi kablo 2.0 olması yeterlimi kalitesi birşey değiştirirmi örneğin paugge marka 2.0b premium şu anda kullandığım hdmi ise şok marketten aldığım asonic marka hdmi 2.0 kablo

• Fark ettirir, şöyle ki, Şok marketten aldığınız kablo gerçek 2.0 kablo bile olmayabilir. Gerçek 2.0 high speed bir kablo işinizi görür, ethernetli 2.1 hi-speed kablo almanıza gerek yok bu durumda. Üzerinde HDMI Certified yazılı olan bir markayı almaya gayret edin.

Öte yandan sanal 7.2 deneyimi yanıltıcı olabilir ya da izlediğiniz kaynak DD+ ses içermeyebilir, bilemiyorum.

• Teşekkür ederim

• Matrix1978 M kullanıcısına yanıt

Yalnız bir de şöyle bir durum daha var. Dolby Atmos sadece bir metadata'dır. Dolby TrueHD ve Dolby Digital Plus üstüne konabilir. Makbul olanı Dolby TrueHD üstünde olandır çünkü Dolby TrueHD kayıpsız bir formattır. Buna karşılık Dolby Digital Plus kayıplı bir formattır. Dolby TrueHD yüksek bant genişliği gerektirdiğinden Bluray gibi medyalarda barındırılabilirken Dolby Digital Plus Netflix gibi medya sunucularında kullanılır. Bundan dolayı sounbarınızda Dolby Digital çıkması normal. Methedilen Atmos TrueHD üstünde olandır.

• Hdmi Arc çıkışını Earc çıkışa çevirmek
    Bu cihaz tvdeki hdmi çıkışını earc yaparmış bilgisi olan varmı acaba

• ?

Resim görünmüyor
    Link var mı
  • https://m.tr.aliexpress.com/wholesale/earc-adapter.html

Link için teşekkürler

Bu cihaz tv’nin normal arc desteğini eARC yapmıyor

Bu adaptör, eARC destekli bir tv’niz var ama ses sisteminiz eARC yada 4K ve destekli değilse kullanılacak bir ürün. Tv’den eARC ile alabileceğiniz HD formattaki sesleri 2.çıkıştan verebiliyor.

Bu sayede ps5 ve gibi 4K 60 hz çalışabilen kaynakları doğrudan tv’ye bağlayıp, sesi de Avr yada soundbar vs gibi ses sistemine HD olarak aktarmanıza yarıyor.
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim TV Arc çıkışını en uygun fiyata Earc ye nasıl yükseltebilirim bilginiz varmı

Açıkçası öyle bir şeyin olabileceğini düşünmüyorum

Ama kullandığınız cihazları yazarsanız en ideal kullanım nasıl olur yada ne yapılabilir yardımcı olmaya çalışırım
    Tv Samsung 55Q60R
    Soundbar Sony HT-G700

Şimdiden yardımcı olduğunuz için tekrar teşekkür ederim

TV'nin ARC'sini hiçbir şekilde eARC'ye çeviremezsiniz. Ancak ve ancak TV'niz donanımsal olarak uygunsa ve üreticisi bunu yazılımla yapabiliyorsa yapacaktır. Siz de o güncellemeyi kurduğunuzda artık eARC'yi kullanabileceksinizdir. Onun dışında sizin yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

eARC için HDMI sürümünüzün HDMI 2.1 olması gerekiyor.

Hdmi Arc çıkışını Earc çıkışa çevirmek
  • Kursun_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgi için ama bunun bir çaresi olmalı TV Arc Soundbar Earc yani Ferrariyi Doğan gibi kullanıyorum

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.