Şimdi Ara

HDMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konuyu dogru yere mi açıyorum bilmiyorum ama monitörle ilgili oldugu için burayı seçtim ... Monitörlerde HDMI özelligi ne işe yarıyo forumda bakıyorum ps3 kullancaksan önemli diyo başka bi halta yaramıyo mu ve ekran kartlarında da hdmi çıkışı var diye biliyorum bu iki çıkış mı kabloyla baglanıyo birbirine genel olarak bi açıklama yapabilcek olan var mı

• hdmi ile dvi arasında görüntü olarak bir fark yok. ikisi de dijital bağlantı tipinde. aradaki tek fark hdmi ın ses paketlerini de veri olarak aktarabilmesi. dolayısıyla monitör üzerinde dahili hoparlör ya da kulaklık çıkış jack ı bulunmakta. ps3 ü hdmi sız bir monitöre bağlayacaksan ayrıca bir de ses sistemi almak zorundasın. ondan söylemişlerdir ps3 için kullanacaksan önemli diye..
  • HDMI in başka bi özelligi yok yani dvi dan + olarak mesela p2250in lg w2261 den hdmi dışında bi farkı yok hdmi da sadece ek donanım baglamak için sanırsam öyle degil mi
  • up yok mu baska yorum
  • aşağı yukarı öyle denilebilir
    aslında hdmi kablonun çok yüksek kapasite veri aktarabilme özelliği var, bu sayede sesi de aktarabiliyor. fakat dvi kablolar da günümüz görüntü teknolojisi için son derece yeterli. fullhd denilen 1920*1080 çözünürlükte dahi son derece verimli olarak iş görebilmekte..

bu arada ben de lg w2261 kullanıyorum, son derece memnunum. yeni monitör alma düşüncesindeysen bu modeli tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: manivela

aşağı yukarı öyle denilebilir
    aslında hdmi kablonun çok yüksek kapasite veri aktarabilme özelliği var, bu sayede sesi de aktarabiliyor. fakat dvi kablolar da günümüz görüntü teknolojisi için son derece yeterli. fullhd denilen 1920*1080 çözünürlükte dahi son derece verimli olarak iş görebilmekte..

bu arada ben de lg w2261 kullanıyorum, son derece memnunum. yeni monitör alma düşüncesindeysen bu modeli tavsiye ederim

p2250 ile arasında kaldım p2250nin tasarımı çok hoş al beni al beni diyo ama sadece hdmi özellikleri farklı... bişi daha sorucam ekran kartlarında da hdmi çıkışı oluyo monitörle o çıkış birbirine mi baglanıyo

• tararım beğenisi göreceli tabi ama bence lg nin görünümü daha güzel. lg de piano-black kasaya sahip ve ön panelde dokunmatik açma-kapama tuşu dışında ( o da görünmüyor) bir tuş yok. ayrıca samsung a göre oval hatlara sahip ki o da görünümünü güzelleştiriyor bence. samsung un tasarım ödüllü bw serisiyle aynı tasarıma sahip bu monitör..

evet ekran kartındaki hdmi ile bağlantı yapılıyor, fakat monitörle beraber hdmi kablo vermiyorlar. kaliteli bir hdmi kablo da 50 lira civarında. bence gerek de yok.. ben dvi soketlerinden bağlantı yaptım

:: samsung un ayağı daha güzel görünüyor sadece.. bir de samsung yazısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manivela -- 8 Eylül 2009; 13:27:57 >
  • tamam teşekkürler yardım için

edit: bişiyi daha sormayı unuttum hdmi kablosu alırken neye bakıcam hangi özelligine göre alınıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mR.760 -- 8 Eylül 2009; 13:41:43 >
  • aktarımda minimum veri kaybı olması için özellikle kablo uçlarının altın kaplama olması gerekir (24 ayar kaplamaysa iyidir)
    bir de marka önemli tabi.. bence dvi işini görür ama illa alacam diyorsan sony ve xtreme mac markalarından birini tercih etmelisin. fiyatlar dediğim gibi 50 lira civarı..
  • quote:

aktarımda minimum veri kaybı olması için özellikle kablo uçlarının altın kaplama olması gerekir (24 ayar kaplamaysa iyidir)
    bir de marka önemli tabi.. bence dvi işini görür ama illa alacam diyorsan sony ve xtreme mac markalarından birini tercih etmelisin. fiyatlar dediğim gibi 50 lira civarı..

ya ilerde olur da alırım diye çünkü araştırdım baya bi fark oluyomuş ... marka önemli mi

http://www.ranteks.com.tr/index.php?cmd=urun_goster&urun=702

mesela bu marka degil ama güzel bişi gibi kablonun metresi arttıkca fiyatı da artıyo ne kadar uzunlukta olmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: mR.760

quote:

aktarımda minimum veri kaybı olması için özellikle kablo uçlarının altın kaplama olması gerekir (24 ayar kaplamaysa iyidir)

ya ilerde olur da alırım diye çünkü araştırdım baya bi fark oluyomuş ... marka önemli mi

http://www.ranteks.com.tr/index.php?cmd=urun_goster&urun=702

mesela bu marka degil ama güzel bişi gibi kablonun metresi arttıkca fiyatı da artıyo ne kadar uzunlukta olmalı

marka önemli aslında ama bunda da ce onaylı diyor, fena değil gibi. alınabilir bence...
    verdiğin linkteki kablo 5 m imiş. ihtiyacından fazla uzunlukta alma bence. monitörden kasana ne kadar geliyorsa işte o kadar iyiidr. 1 - 1.5 m ideal gibi..

• peki lcd üzerinde hoparlör var ise zaten hdmi çıkışlı olması gerekmiyormu ,lcd üzerinde ayrıca hoparlör çıkışımı var
  • Arkadaşlar Hdmi veya Dvi çıkışlı ekran kartı ile HDMİ girişli bir Monitörde Oyun veya Film izlerken fark olmaz mı;?

Sonuçta FullHD Tv yerine Full HD monitöre bağlıyoruz Kasayı

Ben sadece Ps3 için gerekli olduğunu düşünmüyorum

Hd serisi bir ekran kartınız varsa ve Pc'den çok film izleyen veya Oyun oynayan biriyseniz tavsiye ederim

Örneğin ben Tul HD4850 Ekran kartı ve LG W2261VP-PF monitör almayı düşünüyorum
  • HDMI dvi dan farklı olarak ses paketleri taşır ayrıca geniş bantlı olması nedeniyle (1.4 ver. Deep color ve 7680*4320p ) daha fazla veri taşıyabilir. Bunun dışında dvi veya hdmi bağlı bir monitörde kalite farkı göremezsiniz. yani dvi=hdmi
    Ayrıca hdmi kablonun iyisi kötüsü olmaz aktarılan veri dijital olduğu için kayıp yoktur yani veri karşı tarafa ya ulaşır yada ulaşmaz.. ya 0 yada 1 dir. 2tl ye Carrefour dan da alabilirsiniz 150tl ye yurtdışında Oxsis bilmemne marka da alabilirsiniz. dvi>hdmi kablo ile mevcut dvi girişli monitörünüzü de ps3 e bağlayabilirsiniz . LG W2261VP-PF modelinde kolon olmadığı için ps3 ü hdmi dan bağlasanız da sesi ayrı olarak ses sistemine vermeniz gerekli. yani 3.ncü bir çıkış sağlamaktan başka bir artısı yok o monitörde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukman

Ayrıca hdmi kablonun iyisi kötüsü olmaz aktarılan veri dijital olduğu için kayıp yoktur yani veri karşı tarafa ya ulaşır yada ulaşmaz.. ya 0 yada 1 dir.

zaten ulaşmama ihtimaline karşın kaliteli kablo tercih ediliyor..

ayrıca w2261 modelinde dahili kulaklık çıkış jack ı bulunmakta. ps üzerinde yoksa, hdmi bağlantı ile monitör üzerinden kullanmak tercih edilebilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.