Şimdi Ara

HDD sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde bi hdd var 320 gb 2.5" 8 mb önbellek 5400 rpm.Bu hdd i pc ye takınca bilgisayar donuyor.Hiçbir şekilde açılmıyor.Tekrar sökünce sistem normale dönüyor.Low level format atmayı düşünüyorum belki işe yarar diye.Seagate diskim için Seagate disc wizardı kullanıyordum ama bu disk fujitsu.Ne önerirsiniz (windows içi program önermeyin çünkü hiçbir şekilde görmüyor hdd i)Ayrıca diskten farklı bi seste gelmiyor.Bağlayınca sürekli hdd ışığı yanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hükümran -- 11 Ağustos 2012; 17:45:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hükümran

Arkadaşlar elimde bi hdd var 320 gb 2.5" 8 mb önbellek 5400 rpm.Bu hdd i pc ye takınca bilgisayar donuyor.Hiçbir şekilde açılmıyor.Tekrar sökünce sistem normale dönüyor.Low level format atmayı düşünüyorum belki işe yarar diye.Seagate diskim için Seagate disc wizardı kullanıyordum ama bu disk fujitsu.Ne önerirsiniz (windows içi program önermeyin çünkü hiçbir şekilde görmüyor hdd i)Ayrıca diskten farklı bi seste gelmiyor.Bağlayınca sürekli hdd ışığı yanıyor.

Diski görüyor mu ?
  • quote:

Arkadaşlar elimde bi hdd var 320 gb 2.5" 8 mb önbellek 5400 rpm.Bu hdd i pc ye takınca bilgisayar donuyor.Hiçbir şekilde açılmıyor.Tekrar sökünce sistem normale dönüyor.Low level format atmayı düşünüyorum belki işe yarar diye.Seagate diskim için Seagate disc wizardı kullanıyordum ama bu disk fujitsu.Ne önerirsiniz (windows içi program önermeyin çünkü hiçbir şekilde görmüyor hdd i)Ayrıca diskten farklı bi seste gelmiyor.Bağlayınca sürekli hdd ışığı yanıyor.
    diskin varlığını sadece biostan gorebiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hükümran -- 11 Ağustos 2012; 17:55:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

diskin varlığını sadece biostan gorebiliyorum

Bu sorunlar ilk olarak virüs ten olabilir Sistemi güvenli modda açarak bir şekilde diski biçimlendirmeyi deneyin..
  • Sistem güvenli modda bile açılmıyor disk takılıyken
  • quote:

Sistem güvenli modda bile açılmıyor disk takılıyken

HDD Bad Sactor kesinlikle olmuştur o zaman donanımsal ise çöpe atarsınız.

HDD aşırı ısınmıyorsa sorun kutuda olabilir.

Linki inceleyin inşallah çözüm olur..
  • Donanımsal olduğunu sanmıyorum.Hdd den farklı bi ses gelmiyor.İnşallah bu linkteki program usb den çalışıyordur çünkü dvd sürücüm yok.
  • quote:

Donanımsal olduğunu sanmıyorum.Hdd den farklı bi ses gelmiyor.İnşallah bu linkteki program usb den çalışıyordur çünkü dvd sürücüm yok.

Başka HDD kutusu denemekte fayda var..

• Hdd harici değil eğer kastettiğiniz harici disklerin dışındaki kutuysa.Hiren boot için usb belleğe yükleme rehberide buldum.Deneyecem akşama kadar
  • quote:

Hdd harici değil eğer kastettiğiniz harici disklerin dışındaki kutuysa.Hiren boot için usb belleğe yükleme rehberide buldum.Deneyecem akşama kadar

Hocam ben harici disk sandım kusura bakmayın verdiğim linkten format atın bakalım inşallah çözüm olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yunus MF

quote:

Hdd harici değil eğer kastettiğiniz harici disklerin dışındaki kutuysa.Hiren boot için usb belleğe yükleme rehberide buldum.Deneyecem akşama kadar

Hocam ben harici disk sandım kusura bakmayın verdiğim linkten format atın bakalım inşallah çözüm olur..

Yok hocam low level format tool bile görmedi hdd i kısaca ölmüş bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun.
  • quote:

Geçmiş olsun.

bu hdd i yeğenim satmak istiyordu eski dizüstü bilgisayarından çıkarmıştı .Bana getirdi içindeki özel verilerini yedekledik USB belleğine sonra bunu bir bilgisayarcıya götürdü bilgisayarcı önce test etmem lazım ona göre fiyat veririm demiş . Ertesi gün gitmiş adam bad sector var maks 20 lira veririm demiş . Yeğenimde kabul etmemiş bana getirdi geri Hdd i adama sağlam verdik bozuk aldık acaba kasıtlı olarak mı bozdular diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Geçmiş olsun.

bu hdd i yeğenim satmak istiyordu eski dizüstü bilgisayarından çıkarmıştı .Bana getirdi içindeki özel verilerini yedekledik USB belleğine sonra bunu bir bilgisayarcıya götürdü bilgisayarcı önce test etmem lazım ona göre fiyat veririm demiş . Ertesi gün gitmiş adam bad sector var maks 20 lira veririm demiş . Yeğenimde kabul etmemiş bana getirdi geri Hdd i adama sağlam verdik bozuk aldık acaba kasıtlı olarak mı bozdular diye düşünüyorum

Sanmıyorum HDD üzerinde Bad Sactor zaten vardır almış olduğu darbe bozulmasına neden olur..

• quote:

Orijinalden alıntı: Infernall

Elinde başka bir hdd kablosu varsa 2 hddni birlikte bağlayıp dene bakalım görecekmi.
    Bu arada bad sector olsaydı açılışta siyah ekran üzerinde boot disc failed hatası alırdın.Bu hatayı alıyorsan bad sector olmuştur hdd gitmiştir yani.
    Ancak dediğim gibi 2 kablo varsa bir dene bakalım ana hddnin yanına onu bağla sistemi ana hdden başlat.

Elimde ekstradan 2 sata kablosu var.2 si ile ayrı ayrı denedim ayrıca başka sata portlarına da takmayı denedim.Benim kullandığım kendi harddiskim bağlıyken bunuda bağlayıp windowsu açmaya çalışıyorum donuyor açılmıyor.Tek bağlıyorum low level format atmak için bu seferde görmüyor.Biostan IDE ve AHCI modlarında ayrı ayrı denedim yinede görmedi.Ahci modunda hot plug diye bi seçenek vardı onu bile hem açık hem kapalı iken denedim işe yaramadı.Sadece bu hdd i takıp windows 7 kurmak istiyorum kurulum ekranına gelmeden donuyor sistem (hdd formatlama seçme ekranını bile göremiyorum) aynı windows 7 açılırken donduğu gibi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.