Şimdi Ara

Hdd Raw Oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Taşınabilir Hdd yi, usb to type c aparatıyla telefona bağlayayım dedim, hdd görmedi, sonra çıkarıp bilgisayara bağlayınca, hdd işareti "bilgisayarım" kısmına gelmedi, disk yönetimine girdim üzerinde raw yazıyor, biçimlendirip ntfs dönüştüreyim dedim fakat kaç tane program, kaç tane yol (diskpart falan) denediysem bir türlü olmadı "Biçimlendirme tamamlanamadı" diye hata verip duruyor. Var mı bir çözümünüz benim için?

Hdd Raw Oldu

Hdd Raw Oldu

• list volume yap bir görelim..

• Geçmiş olsun çok sıkıntılı bir işlem. Üst üste format atmayın, eğer değerli bilgileriniz varsa recuva tarzı bir programla kurtarmayı deneyin

Dipnot: Diskte donanımsal bir arıza olmadığını var sayıyorum

• Download | Hiren's BootCD PE (hirensbootcd.org) içerisinde bir sürü hdd için program var.

• @haykoatmaca Cmd, diskpart yazıp resim mi çekeyim? Tam olarak anlamadım.

@robotica Teşekkürler. Yok, o açıdan sıkıntı yok, çünkü önemli olan dosyaları ben 3, 5 hdd diskte barındırıyorum, birisine böyle birşey olursa diye. Şu an için amacım diski tekrar aktif hale getirmek, zannedersem donanımsal bir sıkıntısı yok, kendini korumaya almış gibi sanki. Biçimlendirme kabul etmiyor, bir biçimlendirsem sorun çözülecek gibi.

@potti34 Teşekkürler, bir deneyeyim.

• BeyV B kullanıcısına yanıt

raw disk sorununu disk partition ile cmd üzerinden halledebiliyor olman lazım. yapamıyorsan eğer, cmd'yi admin ile başlatıp dene. olmuyorsa yine, yani ya sen yapamıyorsundur ya da disk ayvayı yemiş olmalı. ayvayı yering şarabı geldi aklıma şu an.

Hdd Raw Oldu 

c:\windows\system32\diskpart

diskpart>listdisk

disk 0 online

disk 1 online

disk 2 online

disk 3 online

diskpart>select disk 3

disk 3 isnow the selected

diskpart>list volume

volume 1 ntfs

volume 2 raw

volume 3 ntfs

diskpart>select volume 2

volume 2 is the selected volume

diskpart>format fs-fT32

100 PERCENT COMPLETED

diskpart> successfully formatted the volume.

bunlar olmuyor diyorsan eğer, bu sefer alayını silmeye çalış çünkü; system dosyaları yani silmeye çalıştığın völüm ya da partition her neyse, diskin diğer bir bölümü ile bir ilişkisi devam ediyor olabilir. bunun için de ilave komutları kullan: list partition, select partition ve delete partition x gibi.

• haykoatmaca kullanıcısına yanıt

Ayvayı yering 😂😂😂😂😂😂😂😂

Perth'te yaşayan bir arkadaş harbiden getirdiydi şişelerini saklarım ehehehe

Neyse konuya donelim, benzeri bir durum laptopa taktığım 2. HDD nin başına geldi, ne yaptıysam olmadı. En son recuva ile verileri kurtarıp gparted ile Ubuntu üzerinden formatladim, hala 2. disk laptopta :)

Konu sahibi kardeş, Ubuntu live ile denesen ya hakikaten gparted uygulaması çözüm olabiliyor

Dipnot: ilk olarak ext4 formatlamaya çalış. Başarılı olursan ne ala, Windows diskini görecektir

Ama orada da olmuyorsa arka arkaya deneme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.