Şimdi Ara

Xbox360 diskime ne oldu?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Xbox360'da bu oyunu bir süredir oynamaktaydım ve yepyeni aldığım oyunun diski oynadığımdan bu yana (1 ay boyunca) bu hale geldi. Ben daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadım ve muhtemelen sizin de öyle olduğu kanısındayım veya değilim ki aslında desteğe bu yüzden ihtiyacım var. Görüldüğü üzere disk kenarının belli yerlerinde dıştan içe doğru giden bir renk deformasyonu meydana geldi ve bunun ilerdeki oyunlarımı da etkileceği endişesindeyim. Aranızda bu konu hakkında bir uzmanlığı olan varsa bana bunun neden olduğu konusunda bir yardımda bulunabilir mi?

Teşekkürler.

Xbox360 diskime ne oldu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozer928 -- 1 Nisan 2017; 20:9:52 >

• Aşırı sıcak ve/veya nemli ortamda bırakmadıysanız ya da kenarlardan eğip bükmediyseniz fabrikasyon hatası. Diskin veri taşıyan metalimsi kısmı, koruma amaçlı iki plastik kısmın arasında bulunur. Sizin diskte, kenarlardan bu plastik kısımlar hava almaya başlamış ve nem içeri doğru yürüyor.
  • themanwithoutshadow kullanıcısına yanıt
    Evet, aslında diski kutusu iyi yapılmadığı için zorlukla çıkarıyordum, çıkarırken de büküyordum sonrasında da disk bu yüzden okunamaz hale geldi. Bu sefer oyunu konsola yüklemeyi denedim diski daha az kullanır diye, inşallah sorun tekrar etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozer928

Evet, aslında diski kutusu iyi yapılmadığı için zorlukla çıkarıyordum, çıkarırken de büküyordum sonrasında da disk bu yüzden okunamaz hale geldi. Bu sefer oyunu konsola yüklemeyi denedim diski daha az kullanır diye, inşallah sorun tekrar etmez.

Oyunun kutusundaki ortadaki küçük yeşil yuvarlak yere basarsan oyun DVD'si kolayca kutusundan çıkar. Tuş gibidir orası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 13 Nisan 2017; 18:4:22 >
  • venomstr kullanıcısına yanıt
    Sana önce şöyle özet geçeyim, diski amele gibi çıkarmış olabilirim belki ama benim kutu biraz farklı yani ortasına basılarak çıkarılan cinsten değil. Diski oraya ben sokuyorum sıkışıyor oraya, diskin kenarlardan tutup ya çevirerek, ya da altına girerek çıkartmam lazımdı ve dolayısıyla da öyle bükülüyordu sık sık. PS3 kullanıcısıyım, Xbox ile aram sıcak değil pek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.