Şimdi Ara

HDD Low Level Format kullanan varmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
21.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

HDD Low Level Format programı başlattığımda bu uyarıyı alıyorum nedeni nedir ?

HDD Low Level Format Tool 4.25;http://hddguru.com
    Low level format: [0] ST3160815AS 4.AAB [160,04 GB]
    Device capacity: 312,579,695 sectors
    Locking device...
    Unable to lock device. Make sure you do not have open files on this device and try again.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silent34 -- 26 Haziran 2012; 0:39:04 >

• Low level format attığında sıkıntı olur. Eski setup'larda böyle bir ayar vardı ve low level format atılan 80gb lık bir diskin sonrasında 12gb olarak gördüğünü bilio muydun? Disk garantiye yollanmıştı. Öyle garip bi durum. Hem low level format neden?
  • Hocam önceki sürümü ile defalarca attım bir sıkıntı olmadı bu sürümde atamıyorum uyarı veriyor. low level format atmak niye sorusuna disk kendine geliyor hız konusun da hissedilir bir artış oluyor.
  • Bilgisayarı güvenli modda açıp programı yönetici olarak çalıştır. İçinde windows yok değil mi bu hdd'nin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FilozofTR

Bilgisayarı güvenli modda açıp programı yönetici olarak çalıştır. İçinde windows yok değil mi bu hdd'nin?

Windows yok derken ? normal win 7 kurulu kullanıyorum
  • Windows kurulu diske windows üzerinden mi LLF atmaya çalışıyorsun?
  • quote:

Windows kurulu diske windows üzerinden mi LLF atmaya çalışıyorsun?

Evet daha önceki LLF sürümünde öle yaptım formatladı bu son sürümde uyarı veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: silent34

quote:

Evet daha önceki LLF sürümünde öle yaptım formatladı bu son sürümde uyarı veriyor.

Hocam mümkün değil ki eğer dediğin gibi Windows kurulu HDD'ye windows üzerinden format atman. Bunun için boot edilebilir cd yazman lazım. Hirens boot cd'de olması lazım gerekli araçlar.
  • quote:

quote:

quote:

Hocam mümkün değil ki eğer dediğin gibi Windows kurulu HDD'ye windows üzerinden format atman. Bunun için boot edilebilir cd yazman lazım. Hirens boot cd'de olması lazım gerekli araçlar.

Bununla dene hocam mümkün olduğunu göreceksin. ( HDD herşey siliniyor DİKKAT )

http://download.chip.eu/tr/HDD-Low-Level-Format-Tool-2.36.1181_879892.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silent34 -- 4 Temmuz 2012; 14:06:52 >

• Benim eski diske atayım 250 GB 7200, kaç saat sürer.
  • quote:

Benim eski diske atayım 250 GB 7200, kaç saat sürer.

İşlemci iyi ise fazla sürmüyor 20 dk.
  • quote:

quote:

Bu low level format tüm HDD'yi 0 ile doldurmuyor mu? Sanki daha uzun sürmesi lazımdı.
  • quote:

quote:

quote:

Bu low level format tüm HDD'yi 0 ile doldurmuyor mu? Sanki daha uzun sürmesi lazımdı.

Hocam dene bu 2. ci sürüm böyle ben cok attım oluyor. son sürüm 12 saat alıyor diyorlar
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam dene bu 2. ci sürüm böyle ben cok attım oluyor. son sürüm 12 saat alıyor diyorlar

Tamam hocam indirdim, bu hafta içinde atarım.

• mrb arkadaslar Hard Disk Low Level Format Tool Setup ben bu programın ne işe yaradıgını bılmeden kurmaya kalkıstım ama yarıda kestim şimdi hard diskk pc de görün müyor ne yapmam lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: alikalkanoglu

mrb arkadaslar Hard Disk Low Level Format Tool Setup ben bu programın ne işe yaradıgını bılmeden kurmaya kalkıstım ama yarıda kestim şimdi hard diskk pc de görün müyor ne yapmam lazım

Low level formati yarida kesmek hardiskine ölümüne neden olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alikalkanoglu A kullanıcısına yanıt
    tekrardan low level format at, harddisk ölmediyse bitmeden de kapatma formatlama işlemini, DOS ortamında atman gerekiyor galiba formatı.
  • Hard Diskiniz için Fiziki Biçimlendirme Aracı (Fabrika Formatı)

HDD Low Level Format Tool,

Sabit disklere düşük seviye format atmak için kullanılır. Dikkatli kullanılmalıdır. Bu formattan sonra veri kurtarmak imkansız olabilir.

Programla sabitdisklere düşük seviye format (low level format) atılıyor. Windows'daki format gerçek format olmadığından yardımcı programlarla hemen geri alınabilir. Bu program vb. programlarla attığınız formatı geri almanız imkansız olabilir. Desteklediği üreticiler: Maxtor, Hitachi, Seagate, Samsung, Toshiba, Fujitsu, IBM, Quantum, Western Digital

Sabitdiskte hatalarla karşılaşıyorsanız kullanabilirsiniz.Şahsen ben hard disk im eskidiğinden ve yavaşladığından dolayı yeni bir hadr disk alacaktım.tek sorunum performans düşüşüydü yer konusunda sıkıntım yoktu hard diskim 300 gb ve o kadar önemli şeylerimi yükledim ve yine de toplam 50 gb yer kaldı ama performans kalmamıştı. sonra bu programı gördüm ve indirdim sonra bi denemek için dosyalrımı yedekledim ve ayrıca ne kadar yararlı olduğunu görmek içinde formattan önce test yazılımını çalıştırdım yaptığım testen sonra okuma hızı: 86 mb\n yazma hızı: 104 mb\sn idi. format attıktan sonra tekrar test ettim ve okuma hızının 109mb\sn yazma hızının da 133mb\sn olarak çıktı ve bende hard diske para vermekten kurtuldum

hard diskinizdeki bilgileri fiziksel olarak silen, geri dönüşümüne imkan vermeyen Low Level Format olarak tanımlanan bir şekilde formatlamanızı sağlayan ücretsiz bir programdır. Bu şekilde disk üzerindeki mantıksal bad sector hatalarını da düzeltmeniz mümkün olabilir.

• Ben önce xp yukleyip kurulurken hızlı format değilde normal format seciyorum,sonra wın 7 kurup xp dosyalarını yani Windows.old klasorunu siliyorum sonra diğer disklerede normal format atıyorum 2-3 saat surebiliyor bu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.