Şimdi Ara

HDD'lerin kullanım değerlerini sıfırlamak mümkün mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler herkese. Toshiba'nın DT01ACA300 modelini n11 aracılığıyla satın aldım. Bildiğim kadarıyla bunlar refurbished, hatta harddiskin bazı yerlerinde kılcal göz ardı edilebilir çizikler gördüm. Sorum şu: Sentinel programından baktığımda disk hiç kullanmadı olarak görünüyor ya, acaba bu değerleri sıfırlamak mümkün mü? Yani diyelim ben 900 saat kullandım bu HDD'yi ancak satmak istediğimde 0 gösterebiliyor muyum? Kendim için sormuyorum, yanlış anlaşılmasın :) Nasıl yapıldığı önemli değil. Firmalar böyle bir şey yapabiliyor mu? Doğru bilgiyi öğrenmemiz için daha iyi bir fikri olan var mı, ben bu kadarını biliyorum çünkü

HDD'lerin kullanım değerlerini sıfırlamak mümkün mü?

• Böyle bir şey mümkün mü merak ediyorum.

• Mümkün

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KEDJUU kullanıcısına yanıt

Peki sağlığını %100 göstermek veya tahmini kalan süre vs diğer değerlerle oynamak mümkün mü hocam?

• Hard disklerdeki S.M.A.R.T. verilerini sıfırlamak mümkün.

Zaten n11, GittiGidiyor vs. gibi sitelerde sıfır diye satılan ancak aslından refurbished olan disklerde bu sıfırlama işlemi yapılıyor.

• TheAnalyzer kullanıcısına yanıt
    Hocam smarti sifirlayinca zaten otomatik %100 oluyor sağlık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplarınız için teşekkür ederim

• Niye sıfırlamışlar ki? Ben de 4 sene önce hitachi aldım çok uygun fiyata refeubished olduğunu bilerek, hdd 1400 tbw gözüküyordu eğer yanlış değilse, hiç durmadan yaz sil işlemi yapmışlar heralde ya da çıkma çip taktılar ama umrumda değil zaten, işimi görüyor mu görüyor yeterli. Yakında bozulur zaten işlem sırasında 63 derece gördüğü oluyor.
    Özet; siz kullanmaya bakın dert etmeyin kendinize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 2 Haziran 2021; 0:24:18 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.