Şimdi Ara

HDD Hard Disk Seçimi LÜTFEN YARDIM!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamun Aleyküm.Ben bilgisayarıma HDD yani Hard Disk almak istiyorum.Bilgisayarım 8 yıllık ve hard diski hiç değiştirmedim son yıllarda artık dosyaları bozuk atmaya başladı ve benimde bu yüzden kafam attı.Artık bundan kurtulmak,yenisini almak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

İsmi Şu:
    Hitachi HDT725050VLA360 ATA DEVICE 500GB

Hangi harddiski alabilirim yani SATA 2 , SATA 3 falan desteklermi benim bilgisayarım ben çok anlamıyorum hard disk ten.Bilgisyarımın özelliklerini başka bir konuda açıklamıştım bakabilirsiniz o da şurada
    https://forum.donanimhaber.com/eski-pc-yi-guclendirme--114344320HDD Hard Disk Seçimi LÜTFEN YARDIM!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KILICARSLAN16 -- 14 Temmuz 2017; 14:17:8 >

• Wd 1 tb blue al hocam

Seagatede iyi ama bir dönem cızırtı sorunu yaşadım geçti belki sizde yasayabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JaReD22 kullanıcısına yanıt
    Hacı cevabın için Allah razı olsun.
    Şunu alsam uyarmı? hani uyumsuzluk sorunu falan olurmu ATA yazıyor ya

WD BLUE 1TB SATA 3.0http://www.hepsiburada.com/wd-blue-1tb-7200rpm-sata-3-0-64mb-3-5-sabit-disk-wd10ezex-p-BD301330?magaza=Cadde%20Teknoloji&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CIq8g-TlhNUCFYIV0wodkJcL7g

HITACHI 2TB SATA ? (Muhtemelen 1.0 falan ,direk sata diye girilmiş)http://www.hepsiburada.com/hitachi-2tb-3-5-7200rpm-sata-64mb-sabit-disk-p-HBV000003OMEM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KILICARSLAN16 -- 13 Temmuz 2017; 1:33:3 >

• KILICARSLAN16 K kullanıcısına yanıt
    Harddisklerde sata kaç olduğu önemli değil, hepsiyle uyumlular. Hız da değişmez sata versiyonları arasında.
  • toshiba p300 serisini önerebilirim. WD blue ile okuma hızı aynı, yazma hızı 10mb/s kadar daha yüksekti yanlış hatırlamıyorsam. Çoğu zaten aynı seviyede ürünler. Hitachinin değerleri pek iyi değildi ama.
    Sıkıntı olmaz herturlu uyar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • toshiba p300 veya wd blue al hocam ikisinden birini tavsiye ederim.P300 almanı bi tık daha öneririm daha yeni bir seri
  • Kardeşim 500 gb öncelikle bana kalırsa düşük, ihtiyacın nedir ne değildir bilemem ama oyunlar falan 50 gb çıkıyor artık, bence almışken minimum 1 tb alman.

öncelikle dönüş hızlarına dikkat et. 7200 rpm olsun,
    3,5 inç boyutu olursa da daha iyi olur.
    Markalar arası performans farkları var elbet ama sektörde WD (western digital) ve Seagate bana kalırsa daha doğru markalar.

Sessiz bir şey istiyorsan WD Blue en mantıklısı, performansı da normal sayılır. GB düşük olduğu için performanslar arası çok fark olmayacaktır markalarda.
    Performansı biraz daha iyi istiyorsan WD Black, (sesi normale göre yüksektir)
    İkisinin arasında bir şey istiyorsan Seagate Barracuda serisinden,

hepsinde 1tb 7200 3,5" olmasına dikkat et tabi ;)

Hepsinden daha performanslı, daha sessiz ve daha iyi bir şey istiyorsan, ki fiyatları yakın olarak Seagate Firecuda açık ara iyi. SSHD Hybrid disk olması normal HDD'ye nazaran fark yaratır ;)
    Link Hepsiburada
    başka yerlerde 100 tl düşüge de bulunabilir aynı ürün ;) tabi bu Sata 3., o yüzden anakartında Sata 3 girişi var mı o önemli, göremedim anakart modelini.

he ama gördüğüm kadarıyla sistem özellikleri zaten düşük, gerek olur mu buna bilinmez. Ama parçaları falan yenilersen de bunu yenilemen gerekmez uzun süre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shinra- -- 13 Temmuz 2017; 15:16:41 >

• Shinra- kullanıcısına yanıt
    BÜTÜN YANITLAYANLARA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM!

TOSHIBA P300 ü beğendim.Almayı düşünüyorum yorumlar oldukça olumlu.
    Anakarta uyumlu olduğunu nasıl anlayacağım benim aygıt yöneticisinde hdd de ATA yazıyor SATA falan takılabileceğini belirtmiş yukarıdan bir arkadaş.Anakart resmini çekip de atsam anlarmısın hacı.İsmini bilmiyorum anakartın ama baya eski Toshiba P300 olursa buna alayım.Yakın sürede tabi anlarsan resmini çekip atayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KILICARSLAN16

BÜTÜN YANITLAYANLARA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM!

TOSHIBA P300 ü beğendim.Almayı düşünüyorum yorumlar oldukça olumlu.
    Anakarta uyumlu olduğunu nasıl anlayacağım benim aygıt yöneticisinde hdd de ATA yazıyor SATA falan takılabileceğini belirtmiş yukarıdan bir arkadaş.Anakart resmini çekip de atsam anlarmısın hacı.İsmini bilmiyorum anakartın ama baya eski Toshiba P300 olursa buna alayım.Yakın sürede tabi anlarsan resmini çekip atayım.

çek at hocam bakarım, yada anakartın sağ alt kenarlarına dikkatlice bak belki görürsün,
    sata 6gb/s yazan yer var mı diye.
  • Shinra- kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğin gibi yaptım çektim ve anakartı gözlemledim.Hard diski buldum ve kablosunun anakarta takılı olduğu yeride buldum hepsini gözlemleyip resimlerini aldım. SATA1 den SATA6 ya kadar 6 tane slot var v
    BAŞ GÖNDERİYE EKLİYORUM RESİMLERİ
  • LÜTFEN YANITLAYIN ELİME PARA GEÇİNCE ALICAM İNŞALLAH
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.