Şimdi Ara

HDD hakkında pratik bilgiler (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
89
Cevap
12
Favori
11.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • tesekkürler dostum bize güzel bilgiler paylaştığın için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquisition

Sanırım o kablolardan birisi SSD'ye, diğeri de DVD-RW'a gidiyor, açık mavi renkleri. SATA kablo mu almam gerekecek?

dwd ye gideni sök hdd ye tak dwd ye sonra alırsın kablo..
  • Takip....
  • Windows SSD'de kurulu, dediğiniz gibi DVD'den çıkarıp HDD'ye taktım SATA kablosunu, fakat Windows şu anda görmüyor harddiski. Sadece bilgisayar açılış ekranında, "Detecting IDE Drivers" yazısı altında, SSD ile birlikte master olarak görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquisition -- 28 Ağustos 2012; 23:41:48 >
  • Merhaba
    Thermaltake MAX 4 Usb 2.0-eSata HDD sogutucu kullaniyorum (Harici kullanim amacli)
    ve bu eSata kutusunun yapisindan dolayi HDD icinde ters duruyor. Yani fani alta almak istemiyorum (Kimse oyle dusunmez sanirim) fan ustte oldugu zaman ise HDD ters donmus oluyor.
    eSata kutusunun yan durabilmesi icin kucuk aparati var ama ben yan kullanmayi kesinlikle istemiyorum.

KISACASI SORU SU:
    HDD'nin uzun sure (hep) ters olarak calismasi uzun veya kisa vadede az veya cok hirpalanmasina sebep oluyor veya olabiliyor mu? (Ne soru cumlesi ama )
  • Güzel konu elinize sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: special77

Merhaba
    Thermaltake MAX 4 Usb 2.0-eSata HDD sogutucu kullaniyorum (Harici kullanim amacli)
    ve bu eSata kutusunun yapisindan dolayi HDD icinde ters duruyor. Yani fani alta almak istemiyorum (Kimse oyle dusunmez sanirim) fan ustte oldugu zaman ise HDD ters donmus oluyor.
    eSata kutusunun yan durabilmesi icin kucuk aparati var ama ben yan kullanmayi kesinlikle istemiyorum.

KISACASI SORU SU:
    HDD'nin uzun sure (hep) ters olarak calismasi uzun veya kisa vadede az veya cok hirpalanmasina sebep oluyor veya olabiliyor mu? (Ne soru cumlesi ama )

Sarsıntı veya herhangi bir darbe etki etmediği sürece ters, düz ya da yan çalışmasının hiçbir zararı olmaz.

• Mesajım bulunsun vaktim olunca okurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Sarsıntı veya herhangi bir darbe etki etmediği sürece ters, düz ya da yan çalışmasının hiçbir zararı olmaz.
    Cevabiniz icin tesekkur ederim ama yine de yan durmasinin yer cekimi ile ilgili zararli olabilecekmis gibi dusunuyorum :-)
    Benimki yere ters ama neyse ki paralel duruyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.