Şimdi Ara

HDD Güç Girişi Yandı !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

hdd in güç girişi psu güç girişi takılıyken yandı kısa devre yaptı sanırım yanık kokusu ve dumanlar çıktı

şimdi sorum içinde önemli dosyalarım vb. şeyler var , ben bu hdd al tarafındaki güç ve sata girişinin olduğu yeşil alanı çıkarıp tamir edebilirmiyim yada tamiri mümkünmüdür ? Lütfen yardım...

Alta resimleri ekliyorum

HDD Güç Girişi Yandı !!!

HDD Güç Girişi Yandı !!!

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hardiskinin anakartını komple değiştirebilirsin, markasına göre Gittigidiyor, Sahibinden gibi yerlerden araştır.
  • evet şanslı iseniz sadece kart zarar görmüştür ve kartı değiştirerek tekrar kullanabilirsiniz kartı alırken dikkat edin model kodları birbiriyle uyuşsun ,
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

Hardiskinin anakartını komple değiştirebilirsin, markasına göre Gittigidiyor, Sahibinden gibi yerlerden araştır.

Hocam biraz araştırdım kartı bulsam bile her hdd in anakartının kendine özgü bir chip i oluyormuş , o chip lerin kendi hdd kartınla yeni aldığın karttakiyle yerini değiştirmek gerekiyormuş lehimle falan yapmak gerekiyormuş bu konuyu buldum

http://cyberguy.web.tr/hdd-pcb-kart-degisimi/

Hocam birde PSU yanmışmıdır ? Şuan çalıştırmaya korkuyorum diğer parçalara zarar verirse diye ?

• Kartı alırken yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi model kodlarına bakarak alısan sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Böyle bir işlem yapmış değilim sadece Internetten okudum kadarı ile değişiyormuş, bahsettiğin Chip meselesin hiç bilmiyordum verdiğin linkten öğrendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 11 Kasım 2015; 15:03:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

Kartı alırken yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi model kodlarına bakarak alısan sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

anladım hocam peki psu yanmışmıdır ? inanın açmaya korkuyorum ekran kartı , anakart , ram , cpu vs. yanar diye şimdi açsam psu da bozuksa diğer parçalara zarar veriri mi ?
  • Ona cevap vermek zor, ama diğerlerinde bir sorun yoksa belki hardiskin kartı ısındığı için girişler erimiş olabilir, psu'nun voltaj değerlerini ölçmek dışında nasıl kontrol edileceği konusunda pek bir bilgim yok.
  • ben veri kurtarma yapıyorum. sizin diski de kurtarabilirim. Model önemli. bana gönderirseniz bakarım. referanslarıma bakabilirsiniz..

http://forum.donanimhaber.com/memberReferences.asp?memID=94826

ama seagate in yeni modellerinde uyum zorlaştırılmış.

bana üst kapağın resmini atarsanız bakarım. bende varsa yaparım.

psu genelde sorunsuz çalışır.

gene de emin olmak istiyorsanız psu dan anakarta takılan en geniş soketteki yeşil ve yanındaki siyah kabloyu kısa devre yapın..

psu fanı dönüyorsa sıkıntı yoktur yüksek ihtimal.

0505 403 35 80

mikail1313@gmail.com e posta tercih

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikail13 -- 11 Kasım 2015; 16:22:30 >

• hdd modelini yaz buraya psu çıkarıp dışarda kısa devre yaparak çalıştırıp deneyin hdd kartını aynı hdd bulup takarsanız büyük ihtmal sorunsuz çalışacakdır defalarca başıma gelmişti bunun gibi hepsinin kartını değiştirince düzeldi
  • boşuna değişme kart felan o hdd uçtu içindeki verilerin çok önemliyse 1000 $ işin ustası biri sana yardımcı olur @MrKira @MrKira
  • quote:

Orijinalden alıntı: berke_21

hdd modelini yaz buraya psu çıkarıp dışarda kısa devre yaparak çalıştırıp deneyin hdd kartını aynı hdd bulup takarsanız büyük ihtmal sorunsuz çalışacakdır defalarca başıma gelmişti bunun gibi hepsinin kartını değiştirince düzeldi

Hocam peki hdd kartı chip değişimi yaptınızmı sanırım yeni modellerde bu yapılmazsa pc hdd i görmüyormuş

• HDD Seagate Barracuda ST1000DM003

Firmware güncellemesi yapmıştım ama sürümü neydi hatırlamıyorum...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.