Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

hdd gerçek boyutunu göstermiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
9
Cevap
0
Favori
892
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> hdd gerçek boyutunu göstermiyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    31 Mesaj
    80 gb samsung hdd mi samsungun kendi manager disketiyle yapilandirdim ama şimdi hdd m kendini 32 gb görüyor . ne yaptiysam eski boyutuna getiremedim . baska pc lerdede test ettim ama sonuc aynı :(

|
    |
  • Yüzbaşı
    465 Mesaj
    jumper aayarlarını değiştir.. sorunun çözülcektir...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    713 Mesaj
    kesinlikle Jumper ayarlarındandır
    |
    |
  • Yüzbaşı
    278 Mesaj
    bana söz söylemeye gerek kalmadı sorun jumper
    |
    |
  • Onbaşı
    31 Mesaj
    sorun jumper diil arkadaslar bilemediniz :) sorun bende ve samsungun ise yaramaz disk managerinde ... gerci sorunu yine kendi disk managerinden hallettim ama hala fdisk ile bölümleme yapamiyorum :((
    |
    |
  • Binbaşı
    1697 Mesaj
    bende fdisk ile ilgili bir sorundur diyecektim. uzatılmıs bölümü yapmamıs veya etkilenstirmemissindir...
    |
    |
  • Onbaşı
    31 Mesaj
    bu işlerin daha kolay yolları var . ama her farklı modelin kendi disk yapılandırma boot biski var ve farklı markalarda çalışmıyo, maxtorun ve seagat in kiler çok güsel hem çok kısa zamanda ve kolayca diski bölümlendirebiliyor ve formatlayıp kullanıma hazır hala getiriyo . samsung unki bölümleme yapmıyor :( ... tüm modeller için kullanılan bi bootable hdd yapilandirma programi bilen varmı ? . ama demo olmasın :) super fdisk gibi .
    |
    |
  • Yüzbaşı
    517 Mesaj
    jumper kısmında diski özellikle 32gb göstermeye yarayan bir kısım var.amaç nedir bilinmez ama o jumperi diski 32 gb yapıor.o jumperi çıkar ve master veya slave ayarları sana kalmış.problemin giderilecektir.bendede samsung var ve aynı durum bendede var....

ERMAN KOÇ / ADANA / SAYGILAR...
    |
    |
  • Yarbay
    2440 Mesaj
    selamlar öncelikle hdd ni fdiskte boyutunu % dilimle bölersen sorunun düzelir ayrıca 32 gb sınırlamanın mantığı eski anakartlarda aldığın hdd çalışmazsa sende 32 gb çalıştırırsın IeVeN
    |
    |
  • Teğmen
    216 Mesaj
    samsung un boot diskinde zero fill aracı varsa llanabilirsin hdd fabrika çıkışı olur tüm veriler geri alınamayacak şekilde gider ama biraz uzun iş 10 saat filan beklemen gerekebilir. tabii fdiske de kavuşabilirsin :) harddiskin boyutu da düzelir 32GB görmez artık.
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
son dakika
Mobilya Takımları
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.