Şimdi Ara

HDD'den gelen ses ve durma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Harddisk'te genelde oyunlarda ve genelde de oyunların başladığım anında tüm sistem duruyor. Adeta HDD en baştan her şeyi okumaya başlayıp kaldığı yere gelene kadar hem de. Diskten ara sıra " klik " sesi geliyor. Genel olarak sessiz çalışıyor aslında. Gerek var mı bilmiyorum ama Seagate 1TB ... HD Tune ile kontrol ettim, error scan tamamen yeşil ( normal tarama hızında çalıştı ) ama sağlık kısmındaki veriler gözümü korkuttu. Yeni bir hdd almaya karar verdim ilk fırsatta ama gerekli midir diye sizlerin de fikrini almak istedim.

İlgi gösteren tüm arkadaşlara teşekkür ederim şimdiden.

• verilerinizi acil olarak yedekleyiniz.ve garantisi varsa yollayın yoksa yeni bir disk alın ve seagate denen markadan 1km uzak durunuz
  • Güç seçeneklerinden disklerin bir süre kullanılmayınca durdurulması için süre mi verdin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elesshar

Merhaba arkadaşlar. Harddisk'te genelde oyunlarda ve genelde de oyunların başladığım anında tüm sistem duruyor. Adeta HDD en baştan her şeyi okumaya başlayıp kaldığı yere gelene kadar hem de. Diskten ara sıra " klik " sesi geliyor. Genel olarak sessiz çalışıyor aslında. Gerek var mı bilmiyorum ama Seagate 1TB ... HD Tune ile kontrol ettim, error scan tamamen yeşil ( normal tarama hızında çalıştı ) ama sağlık kısmındaki veriler gözümü korkuttu. Yeni bir hdd almaya karar verdim ilk fırsatta ama gerekli midir diye sizlerin de fikrini almak istedim.

İlgi gösteren tüm arkadaşlara teşekkür ederim şimdiden.

Sistemini ve güç kaynağını yazar mısın ayrıca kaç harddisk takılı sistemde?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• elesshar E kullanıcısına yanıt
    ufak tefek sesler gelir zaten HDD ' den SSD değil bunlar ama durma da varsa sorun var demektir.
  • Elbette. Sistemim şu şekilde arkadaşım

i5-2320 3300 MHZ
    Gigabyte GA Z77M-D3H
    Corsair 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram
    AMD Radeon HD 7850 2 GB
    Samsung 500 GB Sata 2
    Seagate 1 TB Sata 3

Aerocool 750 Watt Power
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Sistemi toplayalı iki seneyi geçti. Harddiskte normal çalışması sırasında hala tık yok, gayet sessiz çalışıyor. Bu konuda gerçekten memnunum. Sanırım elektronik şansı yanında sisteme de elimden geldiğince iyi baktım. Ancak dediğim gibi bilhassa oyunlarda ( onlarda daha çok zorlanıyor ya da hızlanıyor sanıyorum ) oyun başında genelde oluyor, donuyor tamamen sistem. Belki 10 belki 20 saniye boyunca duruyor. Hatta online oynadığım bir oyunsa mesela heroes of the storm, oyundan düşüyorum. Durup tekrar çalışıyor sanırım bu yüzden tüm sistem kilitleniyor. Yeni bir HDD alma vaktim geldi sanırım. 2 TB düşünüyordum ama maddiyat malum. Şimdilik 1 TB hdd almakla yetinmek durumundayım sanırım.
  • elesshar E kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam şans gerçekten.

1 tb wd blue alabilirsiniz.

• quote:

Elbette. Sistemim şu şekilde arkadaşım

i5-2320 3300 MHZ
    Gigabyte GA Z77M-D3H
    Corsair 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram
    AMD Radeon HD 7850 2 GB
    Samsung 500 GB Sata 2
    Seagate 1 TB Sata 3

Aerocool 750 Watt Power

Güç yetmez dicektim ama 750w yeter fazlasiyla
    Donma falan var mı nasıl sesler geliyor

• Seagate'e bir şeyler oldu son zamanlarda. Geçen haftada benim 1tb barracuda bozuldu. İlk başta seninkisi gibi stabilize sorunları ve sonrasında tamamen gitti hardisk. Hollandaya mı ne yollanıyomuş daha araştırmadım gerçi ama türkiyede ne servisi var ne bişeyi var uzak durmakta fayda var seagete'den. Çok bozdu çok
  • Normalde bir sıkıntı yapmıyor rolantide çalışırken. Fakat yarım saat önce media player ve chrome ( 2 sekme ) açıkken steam e gireyim dedim pc dondu ! 10-15 sn sonra geri geldi kaldığı yerden. Disk gidici bu kesin, yenileyeceğim ama fiyatlar zorluyor şuan açıkçası. Ben oyun oynarken ya da çizim yaparken ( hdd etkisi ne kadar bilemiyorum ama ) kötü etkisi olmasın istiyorum. Fiyatlar ve mali durumum belimi büküyor şuan açıkçası. Hadi 30 gün daha tamamen çökmeden gideceğini bilsem sorun değil, önümüzdeki ay toparlarım kendimi ama o da garanti değil. 2 TB WD black almayı düşünüyordum fakat önce 1 TB a düşürme kararı aldım sonra da Seagate mi alsam tekrar yoksa WD black ya da blue modellerinden birini mi alsam kararsızlığına düştüm.
    Bana tavsiyede bulunursanız sevinirim bugün halletmek istiyorum bu işi çünkü.

Kardeşim de pc toplayacak, yaptığı araştırmalarda sanırım seagate in son yıllarda çok bozulduğunu öğrenmiş. Seagate kullanıp da çok memnunum diyenlere bak genelde uzuun bir süredir duruyordur HDD si diyor. Biraz da öyle bir gözlem yaptım hani yapmadım da değil ama neyse yardımcı olan/olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim.

• quote:

Normalde bir sıkıntı yapmıyor rolantide çalışırken. Fakat yarım saat önce media player ve chrome ( 2 sekme ) açıkken steam e gireyim dedim pc dondu ! 10-15 sn sonra geri geldi kaldığı yerden. Disk gidici bu kesin, yenileyeceğim ama fiyatlar zorluyor şuan açıkçası. Ben oyun oynarken ya da çizim yaparken ( hdd etkisi ne kadar bilemiyorum ama ) kötü etkisi olmasın istiyorum. Fiyatlar ve mali durumum belimi büküyor şuan açıkçası. Hadi 30 gün daha tamamen çökmeden gideceğini bilsem sorun değil, önümüzdeki ay toparlarım kendimi ama o da garanti değil. 2 TB WD black almayı düşünüyordum fakat önce 1 TB a düşürme kararı aldım sonra da Seagate mi alsam tekrar yoksa WD black ya da blue modellerinden birini mi alsam kararsızlığına düştüm.
    Bana tavsiyede bulunursanız sevinirim bugün halletmek istiyorum bu işi çünkü.

Kardeşim de pc toplayacak, yaptığı araştırmalarda sanırım seagate in son yıllarda çok bozulduğunu öğrenmiş. Seagate kullanıp da çok memnunum diyenlere bak genelde uzuun bir süredir duruyordur HDD si diyor. Biraz da öyle bir gözlem yaptım hani yapmadım da değil ama neyse yardımcı olan/olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim.

Wd blue alabilirsiniz isinizi görür black daha pahali

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.