Şimdi Ara

Hdd deki gizli doluluk problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

P9X79 Pro asus anakart
    i7 işlemci
    32 gb ram
    corsair neutron gtx120 gb ssd

Sdd full formatlıyorum. Sistem yüklüyorum. 12 gb windows 7 kapladığı alan fakat diskimde gözüken doluluk 45 gb.

Birkaç kez formatı denedim uefi modudur legacy modudur formatladım sonuç aynı.

Ekstra bir bölüm yok disk tek parça.

Yalnız şu var free comander prgramı ile diskin içine baktığımda recovery vs vs isimli dosyalar görüyorum ama silemiyorum.

Ssd başka bilgisayarda format attım böyle bir sıkıntı yok.

Benim sistemimde o dosyarın diske kopyalanma sebebi ne olabilir ?

• SSD yi kullanmayi bilmediginiz belli... sanal bellek dosyasini eklemeyi unutuyorsunuz. 12+32 =44 gb gayet normal tutuyor. SSD ayarlarinizi yapip sanal bellek dosyanizi 0 hale getirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

SSD yi kullanmayi bilmediginiz belli... sanal bellek dosyasini eklemeyi unutuyorsunuz. 12+32 =44 gb gayet normal tutuyor. SSD ayarlarinizi yapip sanal bellek dosyanizi 0 hale getirin.

hocam eywallah sorunumu çözdü. pek bilgili gördüm sizi.affınıza sığınarak 2 sorum daha olacak size bu konu ile ilgili.

1- 0 a çekme durumumuz performansta ödün verir mi ?
    2- Ssd ile ilgili başka yapmam gereken ayar var mı ?

Teşekkürler.
  • ssd de bir cok ayar var. windows ssd ayarlari diye arayin bulabilirsiniz.
    0 a cekme durumu 32gb ram i doldururum diyorsaniz sıkıntı dolmaz diyorsaniz problem olmaz( ben daha 16 yi dolduramadim)
  • Dolmaz maximum ihtiyacı 12 gb oda online oyun çoklu client sebebi ile. Kapatmakta yarar var ssd alanı zaten az. Normal disklerde de aslında bu durum böyleymiş ama

onlarda boyut büyük olduğu için herhalde 3 ün 5in hesabını yapmıyordum bu sebepten fark etmemiştim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.