Şimdi Ara

HDD Crystaldiskinfo verileri yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba forumdaşlar, aşağıda paylaşmış olduğum hdd değerlerini bana okuyabilecek var mı aranızda? şimdiden teşekkürler.HDD Crystaldiskinfo verileri yardım

• Bütün değerler normal gibi fakat Reallocated Sectors Count bölümü tamir edilmiş bozuk sektörlerin sayısını gösterir o rakam biraz yüksek olduğundan sarı göstermiş. HD Tune yazılımının error scan bölümünden uzun test yaparsanız bozuk sektörler varsa gösterecektir. Seagate Barracuda/DM serisinin en güvenilmez disklerden biri olduğunu belirteyim.
  • poko001 P kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkür ediyorum, önerilerinizi dikkate alacağım :)
  • disk gidici
  • B-2 Spirit kullanıcısına yanıt
    hayda bi gidici bi normal çözemedim ben bu işi :D
  • diğer değerlerin hepsi normal olsun reallocated sorunu varsa o disk gidicidir, yedek sektör ayrılmaya başlanmış çünkü diskte bozulmalar oluyor. zaman içinde performans kaybı yaşayabilirsin

50 bin saat çalışan diskten bir fayda gelmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 8 Eylül 2019; 16:13:17 >
  • B-2 Spirit kullanıcısına yanıt
    pekala yanıtın için teşekkürler dostum dikkate alıcam uyarını
    dostum dediğini yaptım, sanırım iyi görünüyo bir de ben psu ' yu değiştirdim eskisi çok beter bişeydi onun etkisi olur mu hdd ye?
    HDD Crystaldiskinfo verileri yardım
  • nuttyumut kullanıcısına yanıt
    PSU'nun pek etkisi olmaz ancak stabil voltaj veremeyen PSU disk için zararlıdır. Verilere bakıldığında bu disk için "gidici" yorumunun bir anlamı yoktur. HD Tune taramada bozuk sektör bulamadıysa şimdilik sorun yok demektir.
    Eski psu'm yüzünden ekran kartım bozulmuştu onu çıkardım içini açtım beter bi haldeydi, yerine corsair vs450 aldım taktım, hdd biraz düzeldi gibi, en azından eskiden tık tık diye sesler çıkarıyodu artık ses çıkarmıyor stabil çalışıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.