Şimdi Ara

Hdd cızz edior !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mesela bir oyunda iken hdd den gelen bir ses var cızz die o ses gelince kasıor napıyım yada ne yapmalıyım cöpe falanmıo atıyım hdd yi bide samsung 80 gb bnmki

LUTFEN YARDIM

• Önce bunu bir dene diycem ama sonucunu bilemem. Aşağdakileri bir oku olmazsa BU KONUYA BİR BAK.

KOLAY GELSİN..

Aşağıdaki konular çeşitli forumlardan alıntıdır.. Kolay gelsin

1- 80 GB'lık Seagate harddiskim benzer bir şekilde arızalandı. Yerine yeni bir harddisk aldım ama yine de Seagate'ten vazgeçemediğim için HDD Regenerator ile tamir etmeye çalıştım ve düzeltebildim. Şimdi sistemimde yine o var, 1 haftadır sorunsuz çalışıyor. Gerçi yine de güvenemiyorum :)

Tamir işlemleri sırasında aşağıdaki programlardan faydalanmıştım.
    - Seagate SeaTools Harddisk tamir yazılımı.
    - HDD Regenerator
    - Spinrite 6.0 (bad sector'ler işaretleyip okunmamasını sağlıyor)
    - VoptXP (disk birleştirme yapıyor)

2- HDD'e bir format at. Ama formati Active@KillDisk diye bir programvar önce hdd'yi komple siler. Sonra sistemi baştan kurarsın

KillDisk Ucretsiz;
    http://www.killdisk.com/downloadfree.htm

Iso versiyonunu indirip bir CD yaz sonra CD den bilgisayari baslat. Tabiki bunu yapmadan once saklamak istedigin seyleri sakla cunku HDD komple sifirlanicak.

3- systerac xp tools diye bir program var.içinde harddisk için program var.bad sector düzeltme hata düzeltme falan.ayrıca windows için birçok program daha var.tavsiye ederim.

Umarım işe yarar bişiler vardır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.