Şimdi Ara

HDD Boot Sector ve Veri Kurtarma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

başımdan geçen ve yardımlarınıza ihtiyacım olan bi konudan bahsetmek istedim. 2012de beri kullandığım i5 laptop'um günden güne yavaşlamaya başlmıştı.hatta ilk açılışı ve masaüstüne gelip kendini toparlaması beş on dakikalara çıkmaya başladı. uzun yıllar kullandığım için herhalde bi format felan istemeye başlamıştır diye düşünürken, bilgisayarım yanlışlıkla bi iki kere sert darbe aldı, sehpadan düşürdüm vb. tabi düşerken çalışıyordu makine. bu son olaydan sonra iyice yavaşladı. öyle ki en sonunda ve 'Windows onar' 'Windowsu yeniden başlat'vb. seçeneklerin olduğu mavi bi ekran geldi. bilgisayardan anlayan bi arkadaşıma söyledim ve bilgisayar çökmüş format atılması lazım abi dedi. tamam attıralım dedim. götürdük makineyi bi bilgisayarcıya. adam bi iki gün sonra aradı ve 'abi hard disk boot sectör olmuş. format atıcaz ama içindeki bilgiler silinebilir' dedi. çalışırken darbe alırsa HDD zarar görüyormuş. hard diskin içinde yıllardır çekip sakladığım 65GB kadar fotoğrafım da vardı. kurtarabildiği kadarını kurtarmış ama sadece 1-2GB kurtarabilmiş. tabi gerisi maalesef gitti. formattan sonra yeni sistem kurmuş ama iki gün sonra windows yine çöktü. yine götürdüm aynı yere ve çocuk 'abi hard disk ölmüş yeni bi hard disk almak lazım dedi ve yeni alıp taktık. eski hard diski geri istedim, adamdan aldım şu anda bende.
    Acaba eski hard diskteki bilgileri kurtarmanın bir yolu var mı?
    Bunu yapabilecek olan birileri bana yardımcı olabilir mi?
    Yıllardır sakladığım fotoğraflarım gidince çok üzüldüm :(((( inanın yıkıldım desem yeridir. Eğer yardımcı olur bana bi yol gösterirseniz çok sevinirim.
    şimdiden çok teşekkür ediyorum,
    yardımlarını bekliyorum.
    selamlar saygılar.
    isteyene telefon numaramı felan da verebilirim ordan da bağlantıya geçebiliriz...

• Umarım başarırsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.