Şimdi Ara

HD7850'den geçiş yapılacak kart önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

5 senedir Sapphire HD 7850 2gb kullanmaktayım ve 6 ay önce ekranımda renkli çizgiler/renkler çıkmaya başladı. Çözüm olarak fırına verme gibi işlemler uyguladım ama ortalama 15-20 günde bir tekrar görüntü bozuluyor ve yine fırına veriyorum. Fırına verme işleminin bir sonu olmadığını ve yakın vakitte kartın elimde kalacanının farkındayım. Bu yüzden yeni bir kart almak istiyorum.

5 yıllık makinem bu:

Intel i5 3570k
    8gb ddr3 ram
    500W psu %80 bronz

Öyle güncel popüler oyunları oynadığım yok Gta V, BF1 ve Assassin Creed gibi şeylerden uzağım

Fallout 4 ve Dungeon Siege arasını sorunsuz açacak birşey lazım (Dungeon Siege patates ile de çalışır biliyorum )

1080p Monitörüm var ve ille ULTRA ayarlar olacak gibi takıntılarım yok.

AMD kart kullanmak istemiyorum, şimdiye kadar hep amd gpu kullandım severim ama sorun çıkartmayanına denk gelmedim.
    (7850 ile bios sorunları yaşadım, dual bios'u olmasaydı uğraştırırdı, öncekiler de 2.senesini görmeden bozuluyordu)

Aklımda MSI 1050ti 4gb var 750~TL civarı. sessiz ve az yakıyor.

7850'den 1050Ti'a geçmek büyük bir yükseltme değil diyeceksiniz ama kartım ölmek üzere yani amacım yükseltme yapmak değil hayata devam ettirmek

Daha iyi bir kart varsa önerilerinize açığım, F/P ürünler tercihimdir.
    Bütçe max 800TL
    teşekkürler.

--
    Galax 1060 6gb exoc aldım
    1300TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi negromancer -- 13 Şubat 2019; 17:21:57 >

• O bütçeye sıfır olarak 1050 ti dışımda başka bir alternatif yok
  • Ekran kartı fiyatlarının uçtuğu bu günlerde maalesef GTX1050Ti dışı bir alternatif kalmıyor o fiyatlara. AMD ekran kartları mining yüzünden hem sıfır hem de ikinci el fiyatları uçuk. Bekleme olasılığınız yoksa GTX1050Ti hayırlı olsun.
  • Saab9000 kullanıcısına yanıt
    Fiyatlarda düşüş olacaksa tahmini ne kadar beklemem gerekir? Elimdeki kart henüz ölmedi bekleyebilirim.
  • negromancer kullanıcısına yanıt
    Hocam şuan özellikle Amd ekran kartları stok sorunu yüzünden fiyatları uçuyor. Hiçbir yerde bulunamıyor. Bulunabilen yerlerde de fiyatlar uçuk. Birkaç gün içinde gelişme sağlanması çok zor. 1-2 aya piyasanın toparlanabileceği öngörülüyor. Bu süre içerisinde AMD yeni ekran kartlarını da piyasaya sürecek. 1-2 dişinizi sıkarsanız daha iyi olabilir. Fakat bu durumda da dolarda anlık değişim olursa fiyatların yeniden uçma olasılığı var. Maalesef kötü döneme denk gelmiş durumunuz. Kampanyalı GTX1050Ti kovalayın birkaç hafta. Ucuza bulursanız affetmeyin. GTX1060'lara da göz atabilirsiniz. Fakat GTX1060'ın 3GB ve 6GB olmak üzere iki farklı versiyonu var ve bunlarda performans farkı hissedilir düzeyde. Bulabilirseniz 6GB alabilirsiniz. Olmuyorsa da dediğim gibi GTX1050Ti bakabilirsiniz. Daha da aşağısına düşmemekte fayda var.
  • Saab9000 kullanıcısına yanıt
    Durum buysa cidden kötü bir döneme denk gelmişim. 2-3 ay bekleyip AMD kart almama kararımdan vaz geçerek yeni seri kartları da düşünebilirim. Hem bütcemi de arttırmış olurum. Eğer iyi fiyata 1050ti bulamazsam tavsiyeniz üzerine beklemeye karar verdim.

1060 benim için fazla bir kart, daha üst modelleri ise düşünmüyorum.

piyasayı kurutup Bitcoin ve türevlerini kazan şahıslara buradan selam gönderiyoum o/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi negromancer -- 3 Temmuz 2017; 13:50:26 >
  • Strix 1050 ti önereceğim ama piyasada yok. zaten şu an ekran kartı piyasası mining çılgınlığından kafayı yemiş durumda beklemekte fayda var.
  • 7850'den 1050Tİ'a geçilmez. Paranız cebinizde kalsın. Bekleyin biraz piyasa durulsun bir.
  • negromancer kullanıcısına yanıt
    En iyisi beklemek hocam. Yakın zamanda şuan miningde kullanılan kartlar ikinci el ilanlarını dolduracak. Sakın bulaşmayın. Suyu çıkmış durumda olacak. İkinci ele bulaşmayın şu sıralar. Sıfır kart alırsınız. Ama en iyisi yeni seri Amd Vega kartları beklemek...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.