Şimdi Ara

HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
718
Cevap
26
Favori
250.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yorumlarsanız sevinirim 80 gb toshina notebook hd 4200 rpm bir tane kırmızı kare var bu bad sektormu ayrıca bad sektor garanti kapsamında degişirmi başıma sorun açarmı ileride bu?

HD tune programlı ile harddisk testi resimli anlatım

• Abi şimdi Durum nasıl, neresi ne anlama geliyor bana birisi açıklayabilir mi?

• abı ellerıne saglık sayende bad sektorlu olup olmayan hdd lerı anlıycam
  • quote:

Orjinalden alıntı: zzzzz

arkadaşlar yorumlarsanız sevinirim 80 gb toshina notebook hd 4200 rpm bir tane kırmızı kare var bu bad sektormu ayrıca bad sektor garanti kapsamında degişirmi başıma sorun açarmı ileride bu?

Evet kardeş taramada gördüğün kırmızı nokta kesinlikle bad sektör anlamına geliyor. Bad sektörün garanti durumu konusunda tam olarak bende bilgiye sahip değilim. Üretici firmalara bi mail atacağım. Bakalım alacağımız cevap ne olacak

• quote:

Orjinalden alıntı: BİG KİNG

Abi şimdi Durum nasıl, neresi ne anlama geliyor bana birisi açıklayabilir mi?

İkinci resimde görülen hata bad hatası değil ancak tam olarak ne olduğu hakkında bilgi sahibide değilim malesef. Benim sıfır aldığım bir disktede aynı hatayı verdi. Bad sektör olup olmadığını tam olarak anlamamız için error scan sekmesinde tam tarama yapmamız gerekiyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: mendiss

Bad sector yok temiz. Ama bozuk yüzey gösteriyor. Nasıl oluyor anlamadım. Bad sector olsaydı healt sekmesindeki 05-0A numaralı bölümler sarı renkte işaretlenirdi. Diskin bayağı zman götürür seni fazlada kafanı yorma.

dostum benim hdd lerin fotolarına bakarmısın yaws dediğin gibi bende 05-0A numaraları sarı işaretli Bende bad sactor mü war teşekküler
  • ellerinize emeğinize sağlık güzel çalışma olmuş.
    programı indirdim birazdan deneyecem. bu ikinci diskim kısa bir süre önce almıştım ama smart failure uyarısı veriyor açılırken en azından bir test edicem inşallah bozuk değildir diyecem ama sanırım bu da gitti pc ye hdd dayandıramıyom yada bana hdd dayanmıyor...
  • SAMSUNG 160GB 7200 RPM 2 MB BLLEK .. GİGABYTE BX2000 ANAKART.. ATA33 DE ÇALIŞIYO ? AMA ATA 100 Ü DESTEKLİYO .. ATA 33 DE ÇALIŞTIĞI İÇİNMİ DEĞERLER BU KADAR KÖTÜ ?? bide işlemci kullanımına bakIN nasıl fazla.. yarı yarıya nerdeyse ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 5 Ocak 2007; 2:18:09 >

• yorumlarsanız sevinirim. sanırım sonuç pek iç açıcı değil...

• Arkadaşlar birde benimkine bakar mısınız ?
    Bu hız normal mi ?O noktalar ne ?

Burada ATA-100 destekleniyor diyor ama çalışan ATA-33.İkincil IDE kanalında bağlı.Bunun etkisi olabilir mi ?

Bu da SMART bilgileri.Nasıl iyi mi ?

Bu da tarama.Ama hızlı da yaptım.Arada çok fark olur mu ?

Yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ters İntegral -- 5 Ocak 2007; 21:06:40 >

• açılışta smart failure uyarısı alıyorum. hdtune programında çıkan "reallocated sector count" failure ile bir ilgisi olabilirmi? birde smart uyarısını veren bios smart özelliği değil "trend chipawayvirus" adında bişey. bende böyle bir program yüklü değil. bunun anlamı nedir? nasıl kaldırabilirim. en sonunda formatı atıcam zaten pcde yavaşladı. mp3 bile dinleyemiyorum sekme yapıyor...
  • arkadaşlar imzagımdaki hdd ile bu sonuçlar normalmi sizce? bana normal geldi

• quote:

Orjinalden alıntı: r2d2droids

açılışta smart failure uyarısı alıyorum. hdtune programında çıkan "reallocated sector count" failure ile bir ilgisi olabilirmi? birde smart uyarısını veren bios smart özelliği değil "trend chipawayvirus" adında bişey. bende böyle bir program yüklü değil. bunun anlamı nedir? nasıl kaldırabilirim. en sonunda formatı atıcam zaten pcde yavaşladı. mp3 bile dinleyemiyorum sekme yapıyor...

sorumun cevabı:
    *CRITICAL* Count of reallocated sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks this sector as "reallocated" and transfers data to a special reserved area (spare area). This process is also known as remapping and "reallocated" sectors are called remaps. This is why, on modern hard disks, you can not see "bad blocks" while testing the surface — all bad blocks are hidden in reallocated sectors. However, the more sectors that are reallocated, the more read/write speed will decrease.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r2d2droids -- 10 Ocak 2007; 23:31:21 >

• ne güzel programmış..
    emeği geçenlere teşekkürler..
  • arkadaşlar benimki normalmi sizce
  • quote:

Orjinalden alıntı: BlackF!Re

arkadaşlar benimki normalmi sizce

Normal gibi gözüküyor sorun yok. Tarama yaparken hiçbir program açma, çalıştırma.
  • wd raptor 74gb hardiskimden çok memnunun bide ustalar not verirse sevinirim sonuçlar iyimi 10000 rpm ye göre

• @6600gt hdd'n pırıl pırıl hiçbir sorun yok güle güle kullan..

• Arkadaşlar Bu Sonuçlar Nasıl Peki?
    Hdd 80 gb seagate 7200 rpm

• @Peçito bad sector yok. Benchmark iyi ama health'deki "spin retry count" neden işaretlenmiş bilmiyorum malesef @silicon adlı üyedede aynı sorun var biraz yukarı bakarsan bir kaç yorum yapılmış bu sorun üzerine ama ne kadar doğru malesef bilemicem.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.