Şimdi Ara

HD kanal sorunlari

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dsmartla alakali hd kanallarla alakali bir süredir problem yasiyorum. Kanallar su sekilde:
    sinegold 2 hd, fx hd, foxcrime hd, hde, 24 kitchen hd, travel channel hd, discivery hd, animal planet hd, trt hd (görüntü var ama ses yok ses cizirtili cok rahatsiz edici), fox sport hd.

Bunlardan ilk bozulan kanal trt hd oldu. görüntü var ama ses cok cizirtili ve inanilmaz rahatsiz ediyor. daha sonra sirasiyla dizi kanallari, travel hd, kitchen hd, fox sport ve sinegold 2 hd gitti. sinyal 0 diyor. Fakat sinegold hd de herhangibor sorun yok.
    Sinegold HD'nin sinyal ayarina bakinca Güc:%74 Sinyal:%100 BER:0.0E-7
    Sinegold 2HD'de ise güc:0 sinyal:0 BER 10000000.0E-7

Bu yukarida yazdigim kanallarda görüntü yok. sinegold 2 hd dün gitmis düne kadar hic sorun yoktu. discovery hd ve animal planet hd de 5 gün falan oluyor. digerlerinde sorun bayadir var. ne yapmam gerek ????

• 5 aydir hdsmart maxi paket üyesiyim son 2 aydir bu sorunu yasiyorum neden olmus olabilir. bahsettigim kanallarin hepsi paket dahilinde zaten paket dahilinde olmayan diger kanallara gelince uyari cikiyo ama bu kanallarin bozulmasini anlamiyorum. hatta su an bile ara ara trt 1 hd de kesintiler yasiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadline

dsmartla alakali hd kanallarla alakali bir süredir problem yasiyorum. Kanallar su sekilde:
    sinegold 2 hd, fx hd, foxcrime hd, hde, 24 kitchen hd, travel channel hd, discivery hd, animal planet hd, trt hd (görüntü var ama ses yok ses cizirtili cok rahatsiz edici), fox sport hd.

Bunlardan ilk bozulan kanal trt hd oldu. görüntü var ama ses cok cizirtili ve inanilmaz rahatsiz ediyor. daha sonra sirasiyla dizi kanallari, travel hd, kitchen hd, fox sport ve sinegold 2 hd gitti. sinyal 0 diyor. Fakat sinegold hd de herhangibor sorun yok.
    Sinegold HD'nin sinyal ayarina bakinca Güc:%74 Sinyal:%100 BER:0.0E-7
    Sinegold 2HD'de ise güc:0 sinyal:0 BER 10000000.0E-7

Bu yukarida yazdigim kanallarda görüntü yok. sinegold 2 hd dün gitmis düne kadar hic sorun yoktu. discovery hd ve animal planet hd de 5 gün falan oluyor. digerlerinde sorun bayadir var. ne yapmam gerek ????

O bahsettiğiniz dizi kanallarının falan frekans değiştirdiğinden haberiniz vardır umarım. Trt HD VE trt 1 HD nin D-Smartla alakası yok ama onları daha net ve sorunsuz izlemek için çanak sisteminize ince ayar yaptırın sinyal seviyesi yüksek olmalıdır.

• En azından sorunun sizin uydu alıcınız veya çanak sisteminden kaynaklandığı belli, bunlar üzerinde oynamalar yaparsanız düzelir, çekmeme problemi heralde çanaktandır,belki esneme yapmıştır rüzgarda hareket edip titriyor olabilir, bence imkanınız varsa uydu alıcısını değiştirerek bir deneme yapın ona göre yenisini alırsınız veya garantiye verirsiniz.
  • görüntü netliği sorunu var normalde hd yayın yapan kanallar hd görüntü kalitesinde olması gerekirken kanalların görüntüsü sd görüntü gibi kalitesi, sizce neden olabilir, iki ayrı tv var birisi vestel 127 ekran 4k diğeri samsung 55 inç 4k tv ve bu iki tv ye de hem dsmart kutu hem de dijitürk kutu bağlayıp denediğimizde hd kanalların görüntüleri sd kalitesinde her iki tv de de kutuları ve kabloları değiştirdik yeni kaliteli hdm kablo aldık fakat görüntü netliği sd gibi hd kalitesinden baya uzak neden olabilir sizce

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.