Şimdi Ara

HD 6850 SICAKLIK ((YARDIM))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar powercolor marka hd 6850 ekran kartı kasanın içinde kablo girmesi nedeniyle fanın 2 adet yaprağı kırııdı. biligisayarcı fanı çıkarıp yerine orjinalini bulamadığı için idarelik bişe taktı fan dönüyor ve havada üflüyor bide macunu yenilemiş ama sıcaklık boşta 50 derece yükte 90-95 e kadar çıkıyor anlamadım sorun nerden kaynaklanıyor bi yardımcı olurmusunuz cevaplar için şimdiden teşekkürler

• sorun çok belli değil mi...Sana önerim servise götürmen.Asus'sa oraya götür.Fan parasını alırlar monte ederler.Çizgi elektronikle de bir görüş.
  • güzel bi servise götür o kadar ısınmaması lazım adam gibi bir fan taksınlar
  • sıcaklık bi anda yükseliyor bir anda azalıyor çözemedim açıkcası ben macun yüzündedir galiba normal bi macun sürdü şu iyi olanlarından değil galiba ama söktü kartı garantiden çıkmış olması lazım :(
  • garantiden çıksa bile fazla bi ücret tutacağını sanmıyorum ekran kartının yanmasından iyidir ati 6850 iyi ekran kartıdır pahalıdırda..
  • ben trabzonda yaşıyorum buradan göndermek sıkıntı yaratacak servisin olduğu yerde olsam genede sorun olmaz ama sonuçta fan çalışıyor ayrıca fanın motorunu falan değişmedi sadece aynı çapta yaprak taktı bu kdar sıcaklığı ben macuna bağladım acaba macun bu kadar fark edermi???
  • macundan olabilir ama vidalarını bi kontrol et soğutucu işlemciye tam temas etmiyor olabilir
  • 12 cm fan olur 110cfm,
    12 cm fan olur 30cfm...O kart servise gidecek
  • peki hangi servise göndermem gerekiyor trabzondayım kargoyla yollayacam muhtemelen
  • hocam asusun servisine göndersende parasını senden alıcaktır yokmu trabzonda iyi bi teknik servis oraya götür onlarda yoksa bile parçayı sipariş ederler sana aynı fiyata mal olur hemde istediğin zaman gidip kartın durumunu sorabilirsin
  • malesef burda öle doğru dürüs bi yer yok ancak başka yere profesyonel bir yere göndermem gerekiyor o yüzden bi yer söylerseniz yollarım
  • valla hocam netten bi araştır sana en yakın yere gönder bence
  • sıcaklık bi anda yükseliyor bir anda azalıyor çözemedim açıkcası ben macun yüzündedir galiba normal bi macun sürdü şu iyi olanlarından değil galiba ama söktü kartı garantiden çıkmış olması lazım :(
  • arkadaşlar yardımlar için teşekkür ederim ama en iyi çözüm yeni bir vga soğutucu olduğunu düşünüyorum acaba powercolor hd6850 orjinal soğutucu yada buna uygun başka bir saoğutu önerebilirmisiniz bütce 50-75 arası
  • uzerndekı sogutucu tıtresı yapıp kıpırdıyor olabilir.fan devri dusukken titresim aralıklarla olacagndan kıpırdama daha uzun,fan hızlandıgında daha kısa tıtresımler meydana gelecegınden anı ısınma ve soguma bu sekılde olusuyor olablır...90-95 derece sıkıntılı bır sıcaklık kart ıcın...Daha uygun bır fan yada pert bir karttan fan monte etmeyı denemelısın...
  • bende bu yüzden soğutucuyu değiştirmeye karar verdim önerebileceğiniz bi vga soğutucu varmı
  • konu öldümü yardım edecek kimse yokmu ??
  • Vallahi o kadar kart kullandım tek şu ATİ lerde ısınma sorunuyla karşılaştım. Rivatunerdan hep fan hızını %100 e ayarlıyordum ki anca soğusun. Termal macun sürdükten sonra soğutucunun civatalarını çok iyi sıkmak ve oturtmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoneCracker271 -- 16 Ocak 2012; 18:54:57 >
  • zaten artık ısınmaya karşı tek çare yeni bir soğutucu bende soğutucu tavsiyesi istiyorum 2.el satacak olan yada benim karta uygun biliyorsanız paylaşırsanız sevinirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.