Şimdi Ara

HD 6850, monitörde boşluk kalma problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün yine bir konu açıp ekran kartının sisteme uyumu konusunda tavsiye istemiştim. Gelen mesajlar ve başka kişilerden gelen tavsiyelerle Asus HD 6850 aldım. Sistemim aşağıdaki gibiydi.

Anakart: Asus p5q Lga 775 - resmi sayfa link
    İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400 3.00 - resmi sayfa link
    Ekran Kartı: Sapphire hd 4850 512 mb 256 bit (yerine Asus HD 6850 aldım.)
    Ram: 4 gb (2x2'ydi 1366 mhz idi yanlış hatırlamıyorsam.)
    PSU: Thermaltake Toughpower 475 w
    Monitör: HP 2311 GT - 3d Led monitör 1920x1080p

Önceki sistemimde monitörle görüntü arasında hiç boşluk kalmıyordu. Yeni kartı taktım, önceki kartımda da yüklü olan Ati sürücüsünde güncelleme arattım. Driver'ın güncel dedi. Ancak çözünürlük 1080p olarak gösterse de kenarlarda boşluk kaldı. Bu boşluk sorununu nasıl çözebilirim? Hevesim kursağımda kaldı açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anarkos -- 27 Kasım 2011; 19:12:08 >

• driver sweeper 3.2.0 ile tüm display driverları uçur sonra temiz kurulum yap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anarkos

Bugün yine bir konu açıp ekran kartının sisteme uyumu konusunda tavsiye istemiştim. Gelen mesajlar ve başka kişilerden gelen tavsiyelerle Asus HD 6850 aldım. Sistemim aşağıdaki gibiydi.

Anakart: Asus p5q Lga 775 - resmi sayfa link
    İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400 3.00 - resmi sayfa link
    Ekran Kartı: Sapphire hd 4850 512 mb 256 bit (yerine Asus HD 6850 aldım.)
    Ram: 4 gb (2x2'ydi 1366 mhz idi yanlış hatırlamıyorsam.)
    PSU: Thermaltake Toughpower 475 w
    Monitör: HP 2311 GT - 3d Led monitör 1920x1080p

Önceki sistemimde monitörle görüntü arasında hiç boşluk kalmıyordu. Yeni kartı taktım, önceki kartımda da yüklü olan Ati sürücüsünde güncelleme arattım. Driver'ın güncel dedi. Ancak çözünürlük 1080p olarak gösterse de kenarlarda boşluk kaldı. Bu boşluk sorununu nasıl çözebilirim? Hevesim kursağımda kaldı açıkçası.

Anladığım kadarı ile probleminiz scaling problemi. CCC den My digital flat panels Scaling options a girip overscan kısmına doğru kaydırın imleci ekranınızı kapladığı şekliyle uygulayın.

Eski ekran kartınızı komple kaldırmayı unutmayın her modelin kendine göre driverlarının yüklenmesi gerekir. En temiz kurtulma şekli Arkadaşın dediği gibi driver sweeper.

• Cevaplar için teşekkürler. Evden çıkmak zorunda kaldım, scaling olayını evdekilere hallettirdim. Düzeldi.
    HD 4850 güncellemesini 1 hafta önce yapmıştım. Hiç driver silmeden yüklemeden Ati CCC benim bu ekran kartını da gördü. Güncelleme sordum. "Güncelleme yok." dedi. Yine de bunun sağlıksız olduğunu düşünüp, 2-3 gün sonra araştırayım demiştim eski driverı kaldırma olayını. Şimdiden cevap verdiğiniz için çok teşekkürler. Forum.donanımhaber ve üyeleri olmasa hakikaten hiçbir bilgi edinemeyecektim şu son 2 hafta içinde pc'm ve pc'lere dair.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anarkos -- 27 Kasım 2011; 20:24:05 >
  • quote:

Cevaplar için teşekkürler. Evden çıkmak zorunda kaldım, scaling olayını evdekilere hallettirdim. Düzeldi.
    HD 4850 güncellemesini 1 hafta önce yapmıştım. Hiç driver silmeden yüklemeden Ati CCC benim bu ekran kartını da gördü. Güncelleme sordum. "Güncelleme yok." dedi. Yine de bunun sağlıksız olduğunu düşünüp, 2-3 gün sonra araştırayım demiştim eski driverı kaldırma olayını. Şimdiden cevap verdiğiniz için çok teşekkürler. Forum.donanımhaber ve üyeleri olmasa hakikaten hiçbir bilgi edinemeyecektim şu son 2 hafta içinde pc'm ve pc'lere dair.

Donanım Haber

• quote:

Orijinalden alıntı: SCCR

quote:

Cevaplar için teşekkürler. Evden çıkmak zorunda kaldım, scaling olayını evdekilere hallettirdim. Düzeldi.

Donanım Haber

Hocam öyle böyle değil. 2008 yazında 1200 tl nakite aldığım sisteme burdan haberdar olduğum 1 ekran (HP 2311 gt 3d led tv), burdan hakkında bilgi edindiğim 1 grafik kartı (Asus HD 6850) ekledim. Toplam 850 tlye 2 hafta önce aldığım görüntünün 3-4 katı görüntü ve performans alıyorum. Bir yerden elime para geçerse bana yardımcı olan insanların adreslerine hediye göndereceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anarkos -- 27 Kasım 2011; 20:37:38 >

• quote:

quote:

quote:

Donanım Haber

Hocam öyle böyle değil. 2008 yazında 1200 tl nakite aldığım sisteme burdan haberdar olduğum 1 ekran (HP 2311 gt 3d led tv), burdan hakkında bilgi edindiğim 1 grafik kartı (Asus HD 6850) ekledim. Toplam 850 tlye 2 hafta önce aldığım görüntünün 3-4 katı görüntü ve performans alıyorum. Bir yerden elime para geçerse bana yardımcı olan insanların adreslerine hediye göndereceğim

İşin güzelliğide buya çıkar gözetmeksizin bilgi sahibi olduğunuz şey hakkında paylaşımda bulunup yardımcı olmak.

• quote:

quote:

quote:

Donanım Haber

3d led tv'nin performansı nasıl acaba? Gerçekten 3 boyut hissi veriyor mu kaptıracak şekilde?

• quote:

Orijinalden alıntı: Adoniss

3d led tv'nin performansı nasıl acaba? Gerçekten 3 boyut hissi veriyor mu kaptıracak şekilde?

Bu arada tv demişim ama monitör. Ps3 vesaire de bağlayan olduğu için el alışkanlığıyla tv yazdım.

Hocam 3d oyun işi ekran kartı olduğu kadar işlemci meselesi de. Benim işlemci e8400. Oyunlarda epey haz alacak kadar 3d ile oynadım. Ama tam verimli kullanamadım diye düşünüyorum. Ekranımı bir ara i7 işlemci, 8 gb ramli 256 bit 2 gb ekran kartlı arkadaşıma götürüp denemeyi düşünüyorum tam performansını anlamak için. Hp 2311 gt'nin forumda konusu var. Konuyu favorilere ekleyip takip ederseniz, orada denedikten sonra bilgilerimi paylaşacağım. Şimdiden paylaşanlar da var hatta.
    Film konusunda ise hiçbir laf edemem hp2311 gt'ye. 510 liraya aldım geçen hafta. Sırf film izlemek için 510 tl verilir ki bir de bunda gerçekten çok iyi oyun performansı var.

Almayı düşünüyorsanız, alın kaçırmayın. Vatan'da kampanya 2 haftadır sürüyor.http://www.vatanbilgisayar.com/hp-qj684aa-23--3d-led-monitor---2311gt/productdetails.aspx?I_ID=57448

Dediğim gibi forumdaki konuya gelirseniz, daha çok bilgi edinirsiniz. Bu da link:http://forum.donanimhaber.com/m_54548063/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anarkos -- 27 Kasım 2011; 21:54:33 >

• Anladım,valla 19 inç lcd var idare ediyor iyi kötü sadece kasa için kastım içindekilere yani. Bundan sonra alırsam zaten niyetim eve 102 ve üstü led tv almak o zaman sanırım oyunların tadı gayet şukela olur. Cevaplar için teşekkürler ;) monitörün de sayfasına bakayım ama oradaki deneyimleri merak ediyorum.
  • quote:

Anladım,valla 19 inç lcd var idare ediyor iyi kötü sadece kasa için kastım içindekilere yani. Bundan sonra alırsam zaten niyetim eve 102 ve üstü led tv almak o zaman sanırım oyunların tadı gayet şukela olur. Cevaplar için teşekkürler ;) monitörün de sayfasına bakayım ama oradaki deneyimleri merak ediyorum.

Hocam led tv'leri pc için kullanıp kötü görüntü alan arkadaşlar da var. Dediğiniz gibi kullanıcı yorumlarını iyi araştırmak lazım. Ayrıca ekran kartları ne kadar hünerli olsa da son raddede ekran çok önem taşıyor. Arkadaşımda Vestel 23 inç led tv var. Yukarıda bahsettiğim kasa onun kasası. i7'li falan. Ama Vestel 23 inç olunca her ne kadar 1080p de olsa görüntü kalitesini tam olarak veremiyor. Hele ben bu 6850 ve Hp monitörle onun hayvani kasa+vestel'inden daha iyi görüntü alıyorum. Monitör işi önemli
    Umarım gönlüne göre bir monitörle tadını çıkartabilirsin oyunların.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anarkos -- 27 Kasım 2011; 22:25:49 >

• inşallah inşallah :) 2007'e kadar hep tüplüde kaldık gözlere de zarar ettik.Lcd'ye bir geçtim oh be dünya varmış dedik.
  • quote:

inşallah inşallah :) 2007'e kadar hep tüplüde kaldık gözlere de zarar ettik.Lcd'ye bir geçtim oh be dünya varmış dedik.

Ya hocam sen ne diyorsun ben bu monitörden önce vestel millenium serisi 20 inç lcd kullanıyordum. 1024x768 max. çözünürlük. Film performansı idare ederdi ama oyunda beterdi. Full hd oyun oynamaya 2 hafta önce başladım. Ne yapalım ancak ancak çalışmaya başladık
  • ama şimdi kötülemek gibi olmasın ama açıkçası lcd panel ve led ürünlerde Türk Malına güvenmiyorum biraz daha geriden geliyoruz. Ar-Ge dışarıdakilere göre başarılı değil he hiç mi faydalı şeyler yok var ama biraz geriden gidiyoruz. Vestel'i de performanslı bulmuyorum. He ama bazı standartlar da yakalanmış HD görüntü vs... umarım ben de 102 ekran alabilirim. Açıkça söylemek gerekirse nereden baksam 4-5 seneden beri adam gibi oyun oynamıyorum şimdiki oyunları ve atmosferlerini görünce ve eski pc'de emekli sinyalleri vermeye başlayınca hemen elleri ovuşturmaya başladım :D
  • Arkadaşlar bende de CCC den ayar yapınca ekran yanlarında boşluklar kalıyor ve HD görüntü almaya çalışırken yazılar bulanık görünüyor ekran kartım hd6950 monitör LG flatron M227WDP tavsiyelerizi bekliyorum ....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.