Şimdi Ara

hd 6850 cyclone fan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamlar arkadaşlar, ilk kez böyle bir durumla karşılaştığım için buraya danışmak istedim.

sorunum şu; bugün kasayı kompresörle temizlettim fakat işlem sırasında ekran kartı fanındaki bir yaprak kırılmış gitmiş, gece kurulumu yapınca farkettim.

şimdi ekran kartımın fanını değiştirmek istiyorum fakat hiç bir yerde bulamadım veya ben doğru düzgün arayamadım, buradan bilenlere sormak istiyorum, ekran kartımın modeli hd 6850 cyclone , sitesinde 9cm PWM Fan kullandığı yazıyor, bunu nasıl tedarik edebilirim ?

http://tr.msi.com/product/vga/R6850_Cyclone_1GD5_Power_EditionOC.html#hero-overview

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JusticeMedley -- 12 Ocak 2015; 3:21:22 >

• o karttan bende var cok cok zor aynisindan bulman ki sen zaten komple sogutucudan ziyade ortasindaki fan duzenegini ariyorsun?anca isi bitmis bir kart bulursan sogutucusunu komple kullanabilirsin.92mm kasa fanlari vardi bir ara onlardan bulsan da gobegini cikarip karta taksan ama o da cok zor.kasanizi kompresorle temizletmeyin iyi bir sey degil.yaprak kirik olunca cok ses mi yapiyor sogutmada sorun var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

o karttan bende var cok cok zor aynisindan bulman ki sen zaten komple sogutucudan ziyade ortasindaki fan duzenegini ariyorsun?anca isi bitmis bir kart bulursan sogutucusunu komple kullanabilirsin.92mm kasa fanlari vardi bir ara onlardan bulsan da gobegini cikarip karta taksan ama o da cok zor.kasanizi kompresorle temizletmeyin iyi bir sey degil.yaprak kirik olunca cok ses mi yapiyor sogutmada sorun var mi?

sadece ortasındaki pervanede sorun var, çünkü yük altında bile ne sıcaklığında ne performansında sorun olmuyor ama inanılmaz gürültü yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JusticeMedley -- 12 Ocak 2015; 12:43:55 >
  • Forumun 2.el kısmına bi bak. Yada bozuk kartlardan birinden bulabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • harici olarak bi yerden bulamaz mıyım bunu, çünkü hurda olacak bir kart lazım dediğiniz olayı gerçekleştirmek için. 1 fan için 2. el karta para vermek saçma.
  • o fandan bulamazsın dışardan normal bi aynı büyüklükte kasa fanı al daha sonra o fanın çerçeversini kırıp sadece göbek kısmından karta yapıştır

sorun çözülücektir
  • aynen, sanırım en uygulanabilir çözüm dediğiniz gibi.
  • ufak bir sorum olacak, ekran kartı fanlarının güç aldığı noktaların 4lü veya 2li olması çalışma hızına etki eden bir durum mu ?

benim şu an kullandığım 4 küçük girişli fana sahip, eski ekran kartımda şimdiki fanımdan küçük bile olsa idareten kullanabileceğim bir fan var fakat 4lü değil 2li, bunu kullanmam nasıl bir sorun çıkarır?
  • Dostum bulman çok zor. İlacını soyluyorum sana. Öncelikle soğutucu bloğu fandan ayır. Fanın kırılan yaprağını dibinden tamamen kır. Ve zımpara ile dümdüz olacak şekile getir. Ses sorunun ortadan kalkacaktır. Elinden gelmiyorsa böyle işler eli yatkın birine yaptırabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • denerim eğer işe yararsa, zaten neredeyse tamamen kırılmış gibi gözüküyor. hafif bir çıkıntı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JusticeMedley

selamlar arkadaşlar, ilk kez böyle bir durumla karşılaştığım için buraya danışmak istedim.

sorunum şu; bugün kasayı kompresörle temizlettim fakat işlem sırasında ekran kartı fanındaki bir yaprak kırılmış gitmiş, gece kurulumu yapınca farkettim.

şimdi ekran kartımın fanını değiştirmek istiyorum fakat hiç bir yerde bulamadım veya ben doğru düzgün arayamadım, buradan bilenlere sormak istiyorum, ekran kartımın modeli hd 6850 cyclone , sitesinde 9cm PWM Fan kullandığı yazıyor, bunu nasıl tedarik edebilirim ?

http://tr.msi.com/product/vga/R6850_Cyclone_1GD5_Power_EditionOC.html#hero-overview

Merhaba dostum aynı olay bugün benim başıma geldi.Helikopter gibi ses çıkarıyor öyle böyle değil.Şimdilik speedfan programın dan gpu hızını 1360 dan 1020 e indirdim de biraz kullanılabilir oldu.Sen sorununu halle de bildin mi.Benim ekran kartı da powercolor hd 6850.

• bu cyclone serisi de ne sorunluymuş kaçıncı görüşüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: coMMann

bu cyclone serisi de ne sorunluymuş kaçıncı görüşüm

ayni basligi goruyorsun.bende de var tas gibi duruyor niye cunku kompressor tutmadim hic temizlemedim kendi dusen aglamaz.
  • ağlamak nedir, ne ağlaması. anlamını bilmediğiniz deyimleri veya kelimeleri olur olmaz kullanıp seviyesizleşmeyin bence.

başka bir fan ile sorunu çözdüm, orjinal parçasını türkiye'de herhangi bir sitede bulamadım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.