Şimdi Ara

Hazırlıkta korsan kitap almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar herkese öncelikle bu sene ilk defa üniye gideceğim ama kafamı çok karıştırıyor bu olay. Orjinal kitap çok pahalı ve almak istemiyorum, ama üniversitenin sitesinde fotokopi kitaplar almak telif hakları kanunca yasaktır diye yazmışlar. Sizce iş kitabı korsan alırsam ciddiye biner mi ? Maddi durum olarak sıkıntlıyım baya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam herkes öyle der, yazar; mevzuat bu çünkü. Dersler başladı mı, derse hiç gittin mi, yani hocalar bu konuda bir şey söyledi mi size derste? Mesela bizde kimisi umursamıyor (yazarı kendi olmasına rağmen), kimisi kafaya takıyor. Hocasına da bağlı biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suskun9

Hangi kitapları kullanacaksınız, 2.el orjinal kitap satabilirim istersen. 410 liraya almıştım 3 sene önce. kitaplar aynıysa silebildiğim kadar silip verebilirim istersen.

Aldiracaklari kitap daha farklı sanirim hocam ama yinede tesekkur ederim.

@bambamm06

Okula gitmedim daha 23 unde hazırlık sınavım var.

• Hangi okul hocam?

• Ben de korsan kitap kullanmıştım.Bir sorun çıkmıyor.Hocalar zaten sizlere orjinal tavsiye edecektir ama ben ona rağmen korsan almıştım çok şükür bir sorun çıkmamıştı.Zaten hocaların bu konuda sıkıntı yaratacağını sanmıyorum çünkü onlar elimizde materyal olup olmadığına ve derste aktif kullanıp kullanmadığımıza bakıyor çok takacaklarını sanmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UpInTheSky

Hangi okul hocam?

Ankara Üniversitesi

• quote:

Orijinalden alıntı: semender96

Ben de korsan kitap kullanmıştım.Bir sorun çıkmıyor.Hocalar zaten sizlere orjinal tavsiye edecektir ama ben ona rağmen korsan almıştım çok şükür bir sorun çıkmamıştı.Zaten hocaların bu konuda sıkıntı yaratacağını sanmıyorum çünkü onlar elimizde materyal olup olmadığına ve derste aktif kullanıp kullanmadığımıza bakıyor çok takacaklarını sanmam.

Üniversitesine göre değişiyor sanirim ama iki turlu de korsana yönelmek zorundayım. Sadece 1 kitaba 110 lira verecek durumda değilim maalesef.

• bir şey olmaz bizde sınıfın yarısı korsandı kimse bir şey diyemez ha kıl hoca vardır orasını bilmem genelde sorun çıkarmaz kimse.
  • Ankara'daki çoğu üniversite öğrencisi kitaplarını olgunlardan çakma olarak alır, sakın orjinal alma

• quote:

Ankara'daki çoğu üniversite öğrencisi kitaplarını olgunlardan çakma olarak alır, sakın orjinal alma

Üniversiteye hazırlanırken 2. evim Olgunlar'dı zaten oradan alırım kitapları.

• Oyle yazmak zorundalar
    Ben hazirlikta ki kitaplarim orjinal degildi.
    Belki not sisteminde orjinal kitap alanlara ekstra 5 puan falan verilebilir(orjinal kitapta interaktif egitimleri oluyor, onlari yapana)

• korsan kullanabilirsin fakat internet üzerinden ödev yapmakta sıkıntı çekersin çünkü kodun olmaz.ama kodu bulursan onda halledersin
  • Üst sınıflardan 2. el bulmaya çalış, yoksa korsan akar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kantlock

quote:

Hangi okul hocam?

Ankara Üniversitesi

Ankara universitesi hazırlık kitabı olarak national geographic life ı kullanıyor.Toplam 8kitap olması lazım.orjinali 450 den başlıyor ama hiç önermem 1aya kalmaz kitap dagılıyor sayfaları.Onun yerine olgunlarda 80liraya sahtesini kesin bulursun hem orjinalinden daha sağlam oluyor emin ol

• quote:

Orijinalden alıntı: Empty Words.

quote:

Orijinalden alıntı: Kantlock

quote:

Hangi okul hocam?

Ankara Üniversitesi

Ankara universitesi hazırlık kitabı olarak national geographic life ı kullanıyor.Toplam 8kitap olması lazım.orjinali 450 den başlıyor ama hiç önermem 1aya kalmaz kitap dagılıyor sayfaları.Onun yerine olgunlarda 80liraya sahtesini kesin bulursun hem orjinalinden daha sağlam oluyor emin ol

Pioneer diye bir kitabı yazmışlar üniversitenin sayfasından. Fiyatına baktım 110 lira gibi bir şeydi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.