Şimdi Ara

Hazırlıkta Kalınca Geçiş Yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar hazırlıkta kaldığımız zaman ÖSYM bize galiba aynı bölümü Türkçe eğitim veren bi okula geçme hakkı veriyormuş bunun için de tercih falan yapıyormuşuz. Şimdi eğer ben kalırsam geçebileceğim tek okul benim puanımdan 4 puan fazla bu 4 puan gözardı edilir mi acaba?

• Edilmez daha dusuk puanli bi yere gecersin.

Ben oyle biliyorum en azindan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zagor0167 kullanıcısına yanıt
    peki hazırlıkta devamsızlıktan kalsam da bu haktan yararlanabilir miyim
  • ösym yerleştirmesinde devamsızlıktan kalsanda yararlanabilirsin ayrıyetten

yatay geçişe yönetmeliğine geçen sene eklenen bir madde var(EK-1)bu madde ile ösymnin yabancı dil başarısızlığı için olan yerleştirme sistemine ek olarak birde
    normal yatay geçiş hakkı tanınıyor okuduğun üniversiteye girdiğin seneki puanın ile o sene taban puanı oluşmuş başka bölümlere (başka üniversitelerde de olur)
    geçiş yapabilirsin tabi o seneki puanını oluşan taban puanını aştığı sürece.

internetten "merkezi yerleştirme ile yatay geçiş" diye aratırsan daha net bilgiye ulaşırsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • grejuva6 kullanıcısına yanıt
    hocam o konuda da az çok birşeyler duydum ama merak ettiğim şu sene sonunda merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş başvuruları başladığında tüm okulların tüm bölümleri kontenjan açmak zorunda mı yoksa okulların insiyatifine mi kalacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmt.1907

hocam o konuda da az çok birşeyler duydum ama merak ettiğim şu sene sonunda merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş başvuruları başladığında tüm okulların tüm bölümleri kontenjan açmak zorunda mı yoksa okulların insiyatifine mi kalacak

dönem ortasında kalan yerlere göre açıyorlar ama dönemin başında açması lazım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.