Şimdi Ara

HAZİRAN 2014 MODEL BAZINDA OTOMOBİL SATIŞ RAKAMLARI(259 MODEL) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
9.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ST4LK3R

quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

quote:

quote:

Opel Mokka'ya hayret ettim. Araba bitik ama yine de satıyor.
    Xv Kuga'yı geçmiş ilginç.

2 sebebi var 1 kuga deli zamlandi ustune deli yakiyor. Iki almak istersen bile arac yok. O kadar yakiyorki ikinci elde bulunuyor zaten bolca. Xv su anda tam f/p araci.

Hocam tespitlerinize katılıyorum. Ayrıca bir kaç ay önce size Xv en iyi f/p aracı dediğimizde süspansiyounun kazık gibi olduğundan çok ses aldığından bahsetmiştiniz, fikriniz değişmiş sanıyorum veya ben başka bir üyeyele karıştırmış olabilir.
    Kuga ve Vx olayını anladım ama bu Mokka'nın neden bu kadar çoksattığını anlayabilmiş değilim

O konuda görüşlerim değişmedi. Süspansiyon çok sert ve yalıtım berbat. Kullanırken çok zevk aldım ama aileye gelmez. Ama yalıtımı 500 tl'ye hallediyorlarmış araştırdığım kadarı ile. Kuga sağlam indirime girmedikte satmaz. Mokka ise eşine jip alan adam arabası. Kadınlar seviyor tipini. Birde bayaa yüksek olunca diğerlerine göre satıyor işte.

Hocam Xv aile gelmez derken tam olarak ne kastettiğinizi anlamadım. Trafikte XV'nin eline su dökemeyecek milyonu geçkin şahin, doğan, kango, brodaway, doblo, clio, polo ailelere gidiyorken Xv o kadar mı kötü?

Onlarla kıyaslarsak Ohoo. Xv yol sesi ve motor sesi alıyor ve süspansiyon çok sert. C sınıfı yumuşak süspansiyonlu bir araç aile için daha uygun demek istedim. Yoksa şahinle falan kıyaslanmaz.
    Yaşadığınız yerde yollar düzgünse 500 tl yalıtıma verip xv almak fazlası ile mantıklı, ama yollar çok bozuksa her darbe arka koltuktakileri sıçratır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 11 Temmuz 2014; 21:07:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Süspansiyon çok sert diye kestirip atmak bence doğru değil çünkü kimi insan yumuşak süspansiyondan hoşlanır kimi insan ise virajlardaki stabilitesinden. Şahsen denediğim bu aracın; ne kullanalardan aşırı sert olduğuna dair şikayet duydum ne de kendim kullanırken keşke daha yumuşak olsaydı dedim. Sonuçta awd ve ciddi bir yerden yüksekliği olan bir araç, yumuşak bir süspansiyon arazide sıkıntı çıkarabilir bunuda hesaba katmak gerek. Virajlarda hız kesmeye gerek duymadan güvenli bir şekilde yol almak için konfordan ödün verebilirim. Tabi bu benim şahsi görüşüm. Kullanıcının beklentileri, zevkleri, ihtiyacı bu tercihleri etkiler.

Tabi şununda altını çizmem gerekiyorki Xv'nin sizin bu bahsettiğiniz eksikliklerini Subaru'da görmüş olmalı ki 2014'te hem süspansiyon hemde izolason anlamında iyileştirmeler mevcut. Fakat sizin aileye gitmez demeniz sanki aracı kullanaılamaz seviyede berbatmış gibi bir imaj oluşturuyor.

@Nejoz
    quote:

Orijinalden alıntı: Nejoz

Hocam Xv nin performansı düşük olduğundan öyle bir şey yazmış olabilir ??

Hocam süspansiyon ve ses izolasyonu ile ilgili eleştirmişiti. Zaten aracı teknik özellikleri, fiyat baremi, rakiplerinin performası ortada bu segment ve fiyat baremindeki araçların performansı xv'den pek farklı değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

İç mekan konusunda bir iddiası yok, yüzü eskidi (4 sene oldu) ve en önemlisi 1.6 dizel otm versiyonu yok. Bına rağmen 150 rakamı sanırım ay bazında rekor.
    Bu arabayı genellikle 2nci el kaygısı olmayan, keyfine düşkün ve özellikle sıradanlıktan uzak duran kesim tercih ediyor. Biraz da bekarlar yöneliyor ;)

Bu otomobili alanın bekarlıkla ilgisi kalmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Süspansiyon çok sert diye kestirip atmak bence doğru değil çünkü kimi insan yumuşak süspansiyondan hoşlanır kimi insan ise virajlardaki stabilitesinden. Şahsen denediğim bu aracın; ne kullanalardan aşırı sert olduğuna dair şikayet duydum ne de kendim kullanırken keşke daha yumuşak olsaydı dedim. Sonuçta awd ve ciddi bir yerden yüksekliği olan bir araç, yumuşak bir süspansiyon arazide sıkıntı çıkarabilir bunuda hesaba katmak gerek. Virajlarda hız kesmeye gerek duymadan güvenli bir şekilde yol almak için konfordan ödün verebilirim. Tabi bu benim şahsi görüşüm. Kullanıcının beklentileri, zevkleri, ihtiyacı bu tercihleri etkiler.

Tabi şununda altını çizmem gerekiyorki Xv'nin sizin bu bahsettiğiniz eksikliklerini Subaru'da görmüş olmalı ki 2014'te hem süspansiyon hemde izolason anlamında iyileştirmeler mevcut. Fakat sizin aileye gitmez demeniz sanki aracı kullanaılamaz seviyede berbatmış gibi bir imaj oluşturuyor.

@Nejoz
    quote:

Hocam süspansiyon ve ses izolasyonu ile ilgili eleştirmişiti. Zaten aracı teknik özellikleri, fiyat baremi, rakiplerinin performası ortada bu segment ve fiyat baremindeki araçların performansı xv'den pek farklı değil.

Zevkler ve renkler meselesi. Lakin test aracı 2014'dü sanırım ve yol sesi ve süspansiyon konusunda kuga, ix35 ve sportage'nin gerisindeydi. Performans olarak ara hızlanmalarda iki pompalama yaparsanız cvt şanzıman sportage ve ix35'den daha iyi tepki veriyordu 0-100 kağıt üstünde daha kötü olmasına rağmen üstelik. Performansı kabul edilir seviyede, kliması süperdi. Ama şahsen 2. El kuga alacağım gibi görünüyor hayvani yakıt dezavantajına rağmen. Araç aileye gelmez dememin sebebi ise ailem olmasa tercihimin kesinlikle subaru olması. Yoksa çoğu c sınıfı araç kadar gelir, Kullanması en zevkli araçtı bu 3'ü arasında.

• quote:

quote:

@Nejoz
    quote:

Zevkler ve renkler meselesi. Lakin test aracı 2014'dü sanırım ve yol sesi ve süspansiyon konusunda kuga, ix35 ve sportage'nin gerisindeydi. Performans olarak ara hızlanmalarda iki pompalama yaparsanız cvt şanzıman sportage ve ix35'den daha iyi tepki veriyordu 0-100 kağıt üstünde daha kötü olmasına rağmen üstelik. Performansı kabul edilir seviyede, kliması süperdi. Ama şahsen 2. El kuga alacağım gibi görünüyor hayvani yakıt dezavantajına rağmen. Araç aileye gelmez dememin sebebi ise ailem olmasa tercihimin kesinlikle subaru olması. Yoksa çoğu c sınıfı araç kadar gelir, Kullanması en zevkli araçtı bu 3'ü arasında.

Şimdiden hayırlı olsun Hocam , bir sorunuz varsa şimdiden belirtebilirsiniz .

• ah mazda ahh, ulan vallahi uzuluyorum yazik su markaya yaa

• quote:

quote:

Opel Mokka'ya hayret ettim. Araba bitik ama yine de satıyor.
    Xv Kuga'yı geçmiş ilginç.

2 sebebi var 1 kuga deli zamlandi ustune deli yakiyor. Iki almak istersen bile arac yok. O kadar yakiyorki ikinci elde bulunuyor zaten bolca. Xv su anda tam f/p araci.

Kuga 1.6 180ps ecoboost + p.Shift bir de 4wd çok iyi kombinasyon ama şehir içi rahat 12-15 ltdir. allah alanların yardımcısı olsun

• Ford Courier'in maşallahı var. Fiat Fiorino için kötü oldu.
  • Fluence i zaten askeri personel alıyor indirimle ve cazip kredi fırsatlarıyla. Almayanı döverler.
  • Golf'ün filo satışı yok diyenlere kapak fotoğrafı olarak gelsin
    yeni filo değişimi 4 adet golf 6 adet fluence(golfun biri çekim alanı dışında)

HAZİRAN 2014 MODEL BAZINDA OTOMOBİL SATIŞ RAKAMLARI(259 MODEL)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybars_ -- 12 Temmuz 2014; 10:52:33 >
  • quote:

Kuga'yı alacak adam zaten yakıt tüketimini önemsemediği için misal benim gibi keyfine bakar yok 8 litre yakıyormuş yok 6 litre yakıyor benim aracım ,seninki kaç valla gururla 11 12 litre yakıyor diyebiliyorum Hocam çünkü araç yaktığını hakediyor yani ,emsalleri , qashqai, crv,tiguan gibi birçok rakibini performans anlamında 1 2 gömlek üstte , o yüzden "Kugacılar" için bu bir problem değil zaten 110 bin liralık aracı alan insanda ona göre yakıt harcaması veya tüketimini ayarlar diye düşünüyorum saygılar Hocam.

Artık 110 bine x-trail var. Kuga'nın 3'de biri kadar yakıyor üstelik daha şık. Ford Türk halkının jip kompleksini sağlam sömürdü ilk girişten sonra deli kazık attı. Şimdide sıra nissan'da. Yurtdışı fiyatlarına bakarsan 80'e satması gerekiyor 110'a satacak. Kuga ise fiyat düşürmezse iyice düşer, zira sevmesem de x-trail çok daha şık bir araç. Valla böyle giderse rexton alacağım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Kuga'yı alacak adam zaten yakıt tüketimini önemsemediği için misal benim gibi keyfine bakar yok 8 litre yakıyormuş yok 6 litre yakıyor benim aracım ,seninki kaç valla gururla 11 12 litre yakıyor diyebiliyorum Hocam çünkü araç yaktığını hakediyor yani ,emsalleri , qashqai, crv,tiguan gibi birçok rakibini performans anlamında 1 2 gömlek üstte , o yüzden "Kugacılar" için bu bir problem değil zaten 110 bin liralık aracı alan insanda ona göre yakıt harcaması veya tüketimini ayarlar diye düşünüyorum saygılar Hocam.

Artık 110 bine x-trail var. Kuga'nın 3'de biri kadar yakıyor üstelik daha şık. Ford Türk halkının jip kompleksini sağlam sömürdü ilk girişten sonra deli kazık attı. Şimdide sıra nissan'da. Yurtdışı fiyatlarına bakarsan 80'e satması gerekiyor 110'a satacak. Kuga ise fiyat düşürmezse iyice düşer, zira sevmesem de x-trail çok daha şık bir araç. Valla böyle giderse rexton alacağım.

Şimdiden hayırlı olsun,hangi araçla mutlu olacaksaniz onu alın,keyifli sürüşler

• FreudeAmFahren kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle hocam.

• quote:

quote:

quote:

Şimdiden hayırlı olsun,hangi araçla mutlu olacaksaniz onu alın,keyifli sürüşler

Ülkemizde 1.6 litrelik motor fiyatlandırması tam bir efsane. 1.6 ların vergisiz fiyatı 2.0 litrelerden daha pahalı bir çok markada, firmalar halkın düşük vergi dilimine girme isteğini resmen suistimal ediyor.

Kuga'nın 1.6 litrelik motor olayını önümzdeki dönemde yeni 1.5 litrelik benzinli ile çözmesi muhtemel. Ayrıca ile 1.5 dizelde bence Kuga da kullanılacak yakında ortaya çıkar diye bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: baybars_

Golf'ün filo satışı yok diyenlere kapak fotoğrafı olarak gelsin

Nasil olmaz diyebilmisler kralama firmasina tum sirket araclari icin ayda 9-10 bin euro verecem istedigim araci veremeyecek. Operler oyle kiralama firmasini :)

• Dobloya ne olmuş?
  • quote:

hatırlarsanız nisan ayında golf satışları uçmuştu. o zaman da belirtmiştim, sadece abdi ibrahim, 1200 adet midline plus beyaz 1.6 tdi golf aldı. bizzat araç pazarlıklarında kardeşim de bulunduğundan biliyorum ki bu araçalar abdi ibrahim'e 45000 tl gibi komik fiyatlara verildi (vergiler dahil, vergi sonradan düşüldü). daha da ironiği ilk bakımı da ferit şahenk cebinden ödeyecekmiş anlaşmaya göre. golf sahipleri daha 70000-80000 verip premium araç aldım demeye devam etsinler golf artık fluence, linea gibi reprezant arabası.

• quote:

Kapak olmus hakkaten. Hala ahmakca bu araba firmalarini savunan marka fanatikligi yapan insanlar var anlamak guc...

• vw polo şaşırttı beni satışlarda düşüş var ama linea süper satmış
  • Filo satisi olmadigi da dusunulurse astra cogacayip satmis. Sedan da satmis hb de satmis insanlar kasa degisecek dememisler almislar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.