Şimdi Ara

Hayvancılık işi hala cazip mi ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

Orijinalden alıntı: Vril

quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

dostum kendim veteriner hekimlik okuyorum

tarlanız var mı? 3-5 dönümden bahsetmiyorum daha büyük ölcekli.ne için dersen hayvancılıkta bir işletmenin harcamaların %70 i yemdir.sen bana tarlama ekerim yonca-bugday-mısır vs vs yıllık yemimim üretip hayvanların önüne koyarım dersen hayvancılıkta para kazanırsın hayır üretemem yemci işletmenin önüne yemleri yığsınn dersen meslektaşımla giitğim yerde hayvan sahibinin birisi ilk önce veteriner hekimin parasını değil yemcinin parasını vermeliyiz der bu duruma düşersin net.bu iş hakkında hiç bilginm yoksa hemen girme sonra batan işletme çok duyuyoruz iyi bir araştırma yapman lazım.ancak şunu unutma hayvancılığın gece gündüzü yoktur 365 gün 7-24 başında olman lazım başkalarına emanet ederim dersen olmaz

tarlamız 12 dönüm hatta 16 dönüm bile olabilir yem ekmek için yeterli alanmı bilmiyorum ama yeterli olur galiba.İşin başında sürekli duramayız ama her gün belli saatler durururz çünkü tarla bize ççok uzak değil bilmiyorum bu iş çok zor bi işe benziyor ama bi düzeni oturtuncada çok para kazandırcak gibi geliyor

1.5 2 milyon liralık yatırım yapılacak ve sadece 16 dönüm arazi mi var ? kardeşim 50 tane hayvanı beslemek için en az 200 dönüm arazi şart sen 16'dan bahsediyorsun,bizim ahırımız var, masraflar çok ağır kesinlikle tecrübeniz yoksa bulaşmayın, ayrıca babanızın bilmesiyle falanda olmaz o iş çünkü 20 tane hayvanı yetiştirmek için en az 2 kişinin 7/24 başında durması gerekir.

peki başka tavsiye edebilceğiniz bi iş varmı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

dostum kendim veteriner hekimlik okuyorum

tarlanız var mı? 3-5 dönümden bahsetmiyorum daha büyük ölcekli.ne için dersen hayvancılıkta bir işletmenin harcamaların %70 i yemdir.sen bana tarlama ekerim yonca-bugday-mısır vs vs yıllık yemimim üretip hayvanların önüne koyarım dersen hayvancılıkta para kazanırsın hayır üretemem yemci işletmenin önüne yemleri yığsınn dersen meslektaşımla giitğim yerde hayvan sahibinin birisi ilk önce veteriner hekimin parasını değil yemcinin parasını vermeliyiz der bu duruma düşersin net.bu iş hakkında hiç bilginm yoksa hemen girme sonra batan işletme çok duyuyoruz iyi bir araştırma yapman lazım.ancak şunu unutma hayvancılığın gece gündüzü yoktur 365 gün 7-24 başında olman lazım başkalarına emanet ederim dersen olmaz

tarlamız 12 dönüm hatta 16 dönüm bile olabilir yem ekmek için yeterli alanmı bilmiyorum ama yeterli olur galiba.İşin başında sürekli duramayız ama her gün belli saatler durururz çünkü tarla bize ççok uzak değil bilmiyorum bu iş çok zor bi işe benziyor ama bi düzeni oturtuncada çok para kazandırcak gibi geliyor

1.5 2 milyon liralık yatırım yapılacak ve sadece 16 dönüm arazi mi var ? kardeşim 50 tane hayvanı beslemek için en az 200 dönüm arazi şart sen 16'dan bahsediyorsun,bizim ahırımız var, masraflar çok ağır kesinlikle tecrübeniz yoksa bulaşmayın, ayrıca babanızın bilmesiyle falanda olmaz o iş çünkü 20 tane hayvanı yetiştirmek için en az 2 kişinin 7/24 başında durması gerekir.

peki başka tavsiye edebilceğiniz bi iş varmı

kardeşim hiçbir iş basit değil her iş tecrübe ve profosyonellik istiyor ve piyasanın en iyisi olacaksın para kazanayım dersen, benim sana tavsiyem öncelikle okulu bitir özel sektörde çalış hangi işi yapabileceğine inanıyorsan ilerde o işi kurarsın. Mesela babanın işini büyütebilirsin temeli var ve bildiğiniz iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihat_, -- 29 Kasım 2017; 15:30:52 >

• Bu işe girseniz yemi dışarıdan alacaksın bu işte zaten sıkıntı yem! yani kar edemeyeceksiniz üzücü olacak. Bence kendi şuanki mevcut işinizi nasıl büyütebileceğinizi veya başka hangi sektöre yönelebileceğinizi veya ne biliyim x firmasına ait ürünün lisansını alıp biz üretelim tarzı konulara yoğunlaşmanız çok mantıklı. Bir müteahit nasıl doktor olmazsa sizinkide biraz öyle.
  • Kardeşim kusura bakma ama senin işin DH ye kaldıysa yaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kralorti70 -- 29 Kasım 2017; 17:57:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle romanov koyunu diye ikide bir sayıklıyorsun. Hayvanı hangi amaçla beslicen önce onu kafanda bir netleştir. Eti için mi sütü için mi yünü için mi? Yoksa multi olanlar var etlik yünlük, stlük yünlük vs gibi. Amacına uygun safkan yasa melez hayvanı alman gerekir. Sürekli ilgilenemem belirli saatler arası durabilirim başında demişsin öyle de olmaz. Hayvana ot lazım bunları ekip biçmek için de arazi ve araç gereçler gerekli. 16 dönüm tarla alacağın hayvana göre yetmeyebilir. Bir de bu tarlanın toprağı önemli ekeceğin toprağa uygun mu sulak yer mi bu asıl sorun. Ben de baharda küçükbaş hayvan işine girmeyi düşünüyorum. Bunların hepsini oturup baştan aşağı yazıp çizmen gerek. İki tane hayvan ismi bilmek ile hayvancılık yapmak zor. Sana bol bol araştırma yapmanı ve bu işi yapanlardan bilgi almanı tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi veteriner hekimi öğrencisi olarak aile tipi işletme kurup+ekip-biçip yem üretebilirim diyorsan olur ama bunlardan birisi olmaz dersen hiç yapma sonra çook pişman olursun sonra batanların akıbetleri okulda dolaşıyor
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.