Şimdi Ara

Hayvancılık işi hala cazip mi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar babamla birlikte bi iş kurmak istiyoruz zaten hali hazırda bi işyerimiz var sanayi ile ilgili şimdi extra iş gibi daha doğrusu bu iş bana kalıcak bi iş diyelim elimizdeki bütçe 1.5-2 milyon arası hayvancılık işinde devletin desteği ülkede hayvancılık-tarım açığının olması bu işe sevk ettiriyor fakat yinede danışmak istedim sizce bu sektör hala cazip mi yada önerebilceğiniz başka sektörler varmı ?

• dostum kendim veteriner hekimlik okuyorum

tarlanız var mı? 3-5 dönümden bahsetmiyorum daha büyük ölcekli.ne için dersen hayvancılıkta bir işletmenin harcamaların %70 i yemdir.sen bana tarlama ekerim yonca-bugday-mısır vs vs yıllık yemimim üretip hayvanların önüne koyarım dersen hayvancılıkta para kazanırsın hayır üretemem yemci işletmenin önüne yemleri yığsınn dersen meslektaşımla giitğim yerde hayvan sahibinin birisi ilk önce veteriner hekimin parasını değil yemcinin parasını vermeliyiz der bu duruma düşersin net.bu iş hakkında hiç bilginm yoksa hemen girme sonra batan işletme çok duyuyoruz iyi bir araştırma yapman lazım.ancak şunu unutma hayvancılığın gece gündüzü yoktur 365 gün 7-24 başında olman lazım başkalarına emanet ederim dersen olmaz
  • bir sabah açarsın gazeteyi, bilmemkaç ton hayvan ithal edildi haberini görürsün. önce girip ahırı ateşe verirsin. sonra dayarsın namluyu ağzına işi bitirirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgo_cr7

bir sabah açarsın gazeteyi, bilmemkaç ton hayvan ithal edildi haberini görürsün. önce girip ahırı ateşe verirsin. sonra dayarsın namluyu ağzına işi bitirirsin.

evet şu an ithal et olayının çıkması benide biraz üzdü açıkçası. Ama sadece dana eti besiciliği değil

Mesela yumurta tavukçuluğu
    süt çiftliği

bide şu romanov koyunları varmış hem sütü hem yünü hem eti değerlendiriliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vril

quote:

bir sabah açarsın gazeteyi, bilmemkaç ton hayvan ithal edildi haberini görürsün. önce girip ahırı ateşe verirsin. sonra dayarsın namluyu ağzına işi bitirirsin.

evet şu an ithal et olayının çıkması benide biraz üzdü açıkçası. Ama sadece dana eti besiciliği değil

süt çiftliği

yarın gazeteyi açtığında yumurta veya romanov koyunu ithal ediliyor haberi görmeyeceğinin garantisi yok.
    sorun da bu zaten.
    mevcut duruma türkiye içinde hiç bir şekilde ticarete para yatırılmaz. hiç bir sektörün yarını belli değil.
    al sat işi yap, faize yatır, döviz al sat yap. ama yarın öbür gün kriz patlarsa elinde nakit bulunsun. 1-2 milyon iyi para.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgo_cr7 -- 21 Kasım 2017; 23:39:44 >

• quote:

quote:

quote:

süt çiftliği

yarın gazeteyi açtığında yumurta veya romanov koyunu ithal ediliyor haberi görmeyeceğinin garantisi yok.
    sorun da bu zaten.
    mevcut duruma türkiye içinde hiç bir şekilde ticarete para yatırılmaz. hiç bir sektörün yarını belli değil.
    al sat işi yap, faize yatır, döviz al sat yap. ama yarın öbür gün kriz patlarsa elinde nakit bulunsun. 1-2 milyon iyi para.

açıkçası bana kalsa faize yatırırım aylık 10-12 bin arası parayı yerim ama babam bu konuda asla onay vermez bu yüzden paranın bi işte değerlendirilmesi lazım.

Rent a car işide kafama yatıyor ama riski çok fazla

• Bilmediğin bir işe girme parana yazık edersin.Bildiğin en iyi iş nedir? Öncelikle bunu bir sorgula ben bu işte iyiyim ben bu işi yapıyorum dediğin ne varsa onu öğren.Ardından git 6 ay 1 sene o işle ilgili birisinin yanında çalış.İşi iyice kavra.İşin püf noktalarını,sistemini ve işleyişini iyice kanıksa.Ardından maddi sıkıntın da yok belli ki kendi işletmeni kur başarılı olma şansın çok daha yüksek.

Hayvancılık getirisinin güzel olduğu ama getirisi kadar götürüsününde çok olabileceği bir meslek.Can ile uğraşacaksın en nihayetinde senin sermayen bir canlı olacak.O canlının başına herhangi bir durum gelmesi halinde en büyük yarayı sen alacaksın.

Allah yolunu açık etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EuroAsia

Bilmediğin bir işe girme parana yazık edersin.Bildiğin en iyi iş nedir? Öncelikle bunu bir sorgula ben bu işte iyiyim ben bu işi yapıyorum dediğin ne varsa onu öğren.Ardından git 6 ay 1 sene o işle ilgili birisinin yanında çalış.İşi iyice kavra.İşin püf noktalarını,sistemini ve işleyişini iyice kanıksa.Ardından maddi sıkıntın da yok belli ki kendi işletmeni kur başarılı olma şansın çok daha yüksek.

Hayvancılık getirisinin güzel olduğu ama getirisi kadar götürüsününde çok olabileceği bir meslek.Can ile uğraşacaksın en nihayetinde senin sermayen bir canlı olacak.O canlının başına herhangi bir durum gelmesi halinde en büyük yarayı sen alacaksın.

Allah yolunu açık etsin.

hocam teşekkür ederim :) burdan ifşa olmamak için yazmıyorum bir iş konusunda iyiyim fakat ailem o işle zaten uğraşıyolar farklı bir iş olmasını istiyoruz benim üniversiteden mezun olmama 2 yıl var babam zaten köyde yetişmiş hayvancılıktan iyi anlar tüm gençliği çobanlık yaparak geçmiş bir adam başka sektörlerdede bilgimiz yok dediğiniz tabiki doğru önce bir işe girip bi süre çalışıp öğrenmek önemli ama hayvancılık işini kurarsak bir süre işi babam yöneticek zaten bende onun yanında öğrenicem tek tereddütümüz yukardaki bir arkadaşın dediği gibi ithal hayvan ithal et vb. olaylar

• Vril kullanıcısına yanıt
    şu an bu ülkede iş yapmak çok riskli. hayvancılık sistematik olarak öldürülüyor ithal hayvan, ithal yem vs ile. araç kiralama da ise mafyalaşma var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraglises

şu an bu ülkede iş yapmak çok riskli. hayvancılık sistematik olarak öldürülüyor ithal hayvan, ithal yem vs ile. araç kiralama da ise mafyalaşma var.

evet ithal hayvan vs olayı korkutuyor peki biz direk ithal hayvan besiciliği yapsak mesela romanov koyunu gibi.

Rent a carda mafyalaşma derken nasıl hocam anlamadım
    kurumsal olmayan yerlerin alayı mafya tipli arada sırada haberlere bile çıkıyorlar.
  • Dominos pizza ya da burger king franchise alın. Hayvancilikta babanizin klasik, çoban tecrubesi para etmez; hayvancilik dusunuyorsaniz avrupadan son model teknoloji ve yuksek verimli hayvanlar getirtip onlarla calistiktan sonra ayrica satış icin de pazarlama yöntemini kurmak lazım.. Hayvancilikta 1. Klasik yöntem kullanmayacaksin. 2. Urettiğin urunu kendin markalaşıp satacaksin. Yoksa eninde sonunda batarsın..
  • Dışarıdan görüldüğü gibi basit değil, tecrübe ve arazi olmazsa batarsın detaylı bilgi istiyorsan pm at
  • O kadar parayı gömme. Ufaktan başla, 3-5 hayvanla. Çünkü işi bilmiyorsun. O hayvanlar sayesinde işi öğrenirsin. Büyüttükçe hayvanları sağmak için makine ihtiyacın olacak. Geri kalan parayla ufak ufak büyütürsün. Yer ihtiyacın, ahır ihtiyacın olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

Dominos pizza ya da burger king franchise alın. Hayvancilikta babanizin klasik, çoban tecrubesi para etmez; hayvancilik dusunuyorsaniz avrupadan son model teknoloji ve yuksek verimli hayvanlar getirtip onlarla calistiktan sonra ayrica satış icin de pazarlama yöntemini kurmak lazım.. Hayvancilikta 1. Klasik yöntem kullanmayacaksin. 2. Urettiğin urunu kendin markalaşıp satacaksin. Yoksa eninde sonunda batarsın..

burger king vs onu da düşündük ama onların franchising ücreti ne kadar bi bilginiz varmı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

Dominos pizza ya da burger king franchise alın. Hayvancilikta babanizin klasik, çoban tecrubesi para etmez; hayvancilik dusunuyorsaniz avrupadan son model teknoloji ve yuksek verimli hayvanlar getirtip onlarla calistiktan sonra ayrica satış icin de pazarlama yöntemini kurmak lazım.. Hayvancilikta 1. Klasik yöntem kullanmayacaksin. 2. Urettiğin urunu kendin markalaşıp satacaksin. Yoksa eninde sonunda batarsın..

burger king vs onu da düşündük ama onların franchising ücreti ne kadar bi bilginiz varmı

Malesef hocam ama 1.5 2 milyondan fazla olmaz
  • dostum kendim veteriner hekimlik okuyorum

tarlanız var mı? 3-5 dönümden bahsetmiyorum daha büyük ölcekli.ne için dersen hayvancılıkta bir işletmenin harcamaların %70 i yemdir.sen bana tarlama ekerim yonca-bugday-mısır vs vs yıllık yemimim üretip hayvanların önüne koyarım dersen hayvancılıkta para kazanırsın hayır üretemem yemci işletmenin önüne yemleri yığsınn dersen meslektaşımla giitğim yerde hayvan sahibinin birisi ilk önce veteriner hekimin parasını değil yemcinin parasını vermeliyiz der bu duruma düşersin net.bu iş hakkında hiç bilginm yoksa hemen girme sonra batan işletme çok duyuyoruz iyi bir araştırma yapman lazım.ancak şunu unutma hayvancılığın gece gündüzü yoktur 365 gün 7-24 başında olman lazım başkalarına emanet ederim dersen olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

dostum kendim veteriner hekimlik okuyorum

tarlamız 12 dönüm hatta 16 dönüm bile olabilir yem ekmek için yeterli alanmı bilmiyorum ama yeterli olur galiba.İşin başında sürekli duramayız ama her gün belli saatler durururz çünkü tarla bize ççok uzak değil bilmiyorum bu iş çok zor bi işe benziyor ama bi düzeni oturtuncada çok para kazandırcak gibi geliyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

dostum kendim veteriner hekimlik okuyorum

tarlamız 12 dönüm hatta 16 dönüm bile olabilir yem ekmek için yeterli alanmı bilmiyorum ama yeterli olur galiba.İşin başında sürekli duramayız ama her gün belli saatler durururz çünkü tarla bize ççok uzak değil bilmiyorum bu iş çok zor bi işe benziyor ama bi düzeni oturtuncada çok para kazandırcak gibi geliyor

1.5 2 milyon liralık yatırım yapılacak ve sadece 16 dönüm arazi mi var ? kardeşim 50 tane hayvanı beslemek için en az 200 dönüm arazi şart sen 16'dan bahsediyorsun,bizim ahırımız var, masraflar çok ağır kesinlikle tecrübeniz yoksa bulaşmayın, ayrıca babanızın bilmesiyle falanda olmaz o iş çünkü 20 tane hayvanı yetiştirmek için en az 2 kişinin 7/24 başında durması gerekir.

• aynen hocam arkadas hafife aliyor isi yapmasınlar daha iyi hayvanlarun basinda 7-24 durmak sart
    yok hocam bu yazdiklarinizla olmaz yapamazsiniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.