Şimdi Ara

Hayattan Zevk Alamıyorum (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
5
Favori
782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Blackkan

quote:

Orijinalden alıntı: BARIŞ55

quote:

Orijinalden alıntı: go_can

ölmüssün sen , bu dunyadaki misyonunu tamamlamissin :) gercekleri dusunmus gormussun digerleri olmeden once anlar bu dediklerini cunku dusunmeden yasiyorlar . (cogu insan boyle )

Temeldeki sorunumuz da bu işte.

İnsanların kırıldıkları nokta ve emperyalizmin temel güç kaynağı.

Düşünmeden, umarsızca tüketen toplumlar...

Toplum önce geçim sıkıntısına sokuldu ve bu düşünce empoze edildi. Aç ayı oynamaz!

Sen kendini kurtar! Ev al, araba al, çocuk sahibi ol.

Sistem cebimizdeki telefondan tutun da yazılan kitaplara kadar her yerden bize sürekli bunu empoze ediyor.

Daracık ufuklar ve sabah 8 akşam 5 ten ibaret hayatlar.

Bakıyorum insanlara sabah 8 akşam 5 çalış 2 saatte eve gel yemek ye hoop televizyon başına ailecek. Bune lan? Ben her akşam televizyon izlemeye mi geldim bu dünyaya?

Hedefimde benim de Elektronik mühendisliği vardı ancak, bu eğitim sisteminde yıldım artık! Kendi bölümüm olan denizciliği okuyacağım. Daha sonrasında elektronikte kendimi geliştirmeye devam edeceğim. Şu an öğrenci halimle malzemelere zor para yetiştiriyorum.

Senle hemen hemen aynı kafadayız. Böyle insanlarla karşılaşmak bana huzur veriyor. Umut ışığı oluyor bende.

Sana tavsiyem hayallerinin peşinden git ve o kadim dostlarını sakın bırakma.

Para dediğin şey kağıt parçasıdır.

Bak benim bir yakınım 6 senede kazandı üniversiteyi. Düşün, 6 sene! Kim bilir çevresinde ona neler neler diyen olmuştur?

Sonuç mu? Bugün asgari ücretle çalışıyor ama ondaki hayat enerjisi, pozitiflik kimsede yok. Ve inan bana hepimizden daha çok yaşayacak o pozitifliğiyle.

Sakın para uğruna hayallerinden vazgeçme.

Bak benim okuduğum bir blog vardı belki bilirsin, adam memur, maaşından atıyor her ay kenara belli bir para ve gezmediği ülke kalmadı neredeyse.

Bloguna resimler atıyor, gezdiği yerler hakkında bilgilendiriyor.

Düşünebiliyor musun bu adamın ufku ne kada geniş? Ki devlet dairelerindeki rutin adamı öldürecek cinsten.

Adamın söylediği söz şu, ben betona yatırım yapmıyorum, farkım bu. Çözüm bu kadar açık ve net.

Ailenin söylediklerine, baskılarına boyun eğme!

Hayallerin varsa yaşarsın! Hayallerin hayatındır!undefined

Hocam bu işin sonu yok mu ? Nasıl onlar gibi olacağız ?

Onlar gibi olmak derken?

• quote:

quote:

quote:

quote:

ölmüssün sen , bu dunyadaki misyonunu tamamlamissin :) gercekleri dusunmus gormussun digerleri olmeden once anlar bu dediklerini cunku dusunmeden yasiyorlar . (cogu insan boyle )

Toplum önce geçim sıkıntısına sokuldu ve bu düşünce empoze edildi. Aç ayı oynamaz!

Sistem cebimizdeki telefondan tutun da yazılan kitaplara kadar her yerden bize sürekli bunu empoze ediyor.

Bakıyorum insanlara sabah 8 akşam 5 çalış 2 saatte eve gel yemek ye hoop televizyon başına ailecek. Bune lan? Ben her akşam televizyon izlemeye mi geldim bu dünyaya?

Hedefimde benim de Elektronik mühendisliği vardı ancak, bu eğitim sisteminde yıldım artık! Kendi bölümüm olan denizciliği okuyacağım. Daha sonrasında elektronikte kendimi geliştirmeye devam edeceğim. Şu an öğrenci halimle malzemelere zor para yetiştiriyorum.

Senle hemen hemen aynı kafadayız. Böyle insanlarla karşılaşmak bana huzur veriyor. Umut ışığı oluyor bende.

Bak benim bir yakınım 6 senede kazandı üniversiteyi. Düşün, 6 sene! Kim bilir çevresinde ona neler neler diyen olmuştur?

Sonuç mu? Bugün asgari ücretle çalışıyor ama ondaki hayat enerjisi, pozitiflik kimsede yok. Ve inan bana hepimizden daha çok yaşayacak o pozitifliğiyle.

Bak benim okuduğum bir blog vardı belki bilirsin, adam memur, maaşından atıyor her ay kenara belli bir para ve gezmediği ülke kalmadı neredeyse.

Düşünebiliyor musun bu adamın ufku ne kada geniş? Ki devlet dairelerindeki rutin adamı öldürecek cinsten.

Adamın söylediği söz şu, ben betona yatırım yapmıyorum, farkım bu. Çözüm bu kadar açık ve net.

Onlar gibi olmak derken?

Normal bi insan olmak / normal insanlar gibi olmak .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende alamıyorum hayallerim var ama onlarda 2 ay sonra yok olacak o zaman tükenmiş olacagım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yazdıklarını bi solukta okudum güzel kardeşim aynı duyguyu farklı sebeplerden dolayı bende yaşıyorum umarım biran önce eskisi gibi olursun- oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Revv.0

Bende alamıyorum hayallerim var ama onlarda 2 ay sonra yok olacak o zaman tükenmiş olacagım

Hayırdır hocam ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Revv.0

Bende alamıyorum hayallerim var ama onlarda 2 ay sonra yok olacak o zaman tükenmiş olacagım

Hayırdır hocam ?

Hayat acımasız senin istediğini başkaları daha az isteyerek gerçekleştiriyor

• Mutlu olmak icin bilme , cok dusunme

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Onlar gibi olmak derken?

Normal bi insan olmak / normal insanlar gibi olmak .

Normal diye bir şey yoktur.

Sana göre normal farklıdır bana göre farklıdır. Göreceli bir kavram.

Normal olacağım diye kendi kişiliğinle savaşma. Onu kabullen. Sen böylesin.

• Aşağı yukarı aynı şeyleri yaşıyoruz.

Aga bence bu hayata zevk almaya gelmedik ya bunun sebebi bu. sen bakma öbürlerine onları uyutmuşlar. hapse konulan adamın hücresinin büyüklüğüne sevinmesi gibi bi şey bence onlarınki. ben de 17 yaşındayım da işte git gez-toz-eğlen diyolar git keyfine diyolar amma yapamıyorum ki bana saçma daha doğrusu boş geliyo milletin yaptıkları şeyler hoşlanmıyorum işte :( lan düşündüklerimi bile tam aktaramıyorum şuraya durum çok kötü düşünme hastalığına yakalandık biz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tzakhi -- 5 Mayıs 2014; 21:20:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tzakhi

Aşağı yukarı aynı şeyleri yaşıyoruz.

Aga bence bu hayata zevk almaya gelmedik ya bunun sebebi bu. sen bakma öbürlerine onları uyutmuşlar. hapse konulan adamın hücresinin büyüklüğüne sevinmesi gibi bi şey bence onlarınki. ben de 17 yaşındayım da işte git gez-toz-eğlen diyolar git keyfine diyolar amma yapamıyorum ki bana saçma daha doğrusu boş geliyo milletin yaptıkları şeyler hoşlanmıyorum işte :( lan düşündüklerimi bile tam aktaramıyorum şuraya durum çok kötü düşünme hastalığına yakalandık biz.

Hocam gayet iyi anlattınız . Tek çaremiz eğer varsa hayallerimizin peşinden koşmak gibi görünüyor .

• Bende senin ile aynı düşüncedeyim. Bu dünyada 2 tane sorumluluğumuzun olduğunu düşünüyorum. 1.si dünyaya karşı olan sorumluluklarımız 2.si ahirete karşi olan sorumluluklarımız (inanmayan inanmaz amacım din tartışmak değil) ben bazen kendi kendime neden yaratıldım, dünyada her şey para mı git eğlen kafanı dağıt diyorum kendi kendime bazenleri kendimi insanlara karşı, dünyaya karşı soyutluyorum. Köyde tek başına ineklerle yaşa diyorum ama bunlar çözüm değil çok fazla düşünüyoruz. Babam sağ olsun bu konularda bana cok fazla yardımcı oluyor sende sorunlarını 2 arkadaşın ile tartışabilirsin benimde bir tane benim ile aynı düşüncede olan arkadaşım var. Öncelikle kendimize bir hobi edinmeliyiz ve tamamen ileride yapmak istediğim iş, mesleğe odaklanmalı onlar ile ilgili yazılar okuyup kendimizi bu alanda geliştirmeliyiz böylece kendimizi mutlu hissedebiliriz. İleriye yönelik planlarını gerçekleştirmeye bak. Selfieci melfieci ergenleride boşver benden onlardan hiç hoşlanmıyorum hepsi döl israfı gibi geliyor ama söyliyecek son sözüm var bu hayata bir daha gelmeyeceğiz o yüzden her saniyeni iyi değerlendir, yarın ölecekmiş gibi yaşa
    Eyvallah

• quote:

Orijinalden alıntı: adsavc

Bende senin ile aynı düşüncedeyim. Bu dünyada 2 tane sorumluluğumuzun olduğunu düşünüyorum. 1.si dünyaya karşı olan sorumluluklarımız 2.si ahirete karşi olan sorumluluklarımız (inanmayan inanmaz amacım din tartışmak değil) ben bazen kendi kendime neden yaratıldım, dünyada her şey para mı git eğlen kafanı dağıt diyorum kendi kendime bazenleri kendimi insanlara karşı, dünyaya karşı soyutluyorum. Köyde tek başına ineklerle yaşa diyorum ama bunlar çözüm değil çok fazla düşünüyoruz. Babam sağ olsun bu konularda bana cok fazla yardımcı oluyor sende sorunlarını 2 arkadaşın ile tartışabilirsin benimde bir tane benim ile aynı düşüncede olan arkadaşım var. Öncelikle kendimize bir hobi edinmeliyiz ve tamamen ileride yapmak istediğim iş, mesleğe odaklanmalı onlar ile ilgili yazılar okuyup kendimizi bu alanda geliştirmeliyiz böylece kendimizi mutlu hissedebiliriz. İleriye yönelik planlarını gerçekleştirmeye bak. Selfieci melfieci ergenleride boşver benden onlardan hiç hoşlanmıyorum hepsi döl israfı gibi geliyor ama söyliyecek son sözüm var bu hayata bir daha gelmeyeceğiz o yüzden her saniyeni iyi değerlendir, yarın ölecekmiş gibi yaşa
    Eyvallah

Haklısın her konuda kardeşim . Bende bu iki arkadaşımla dediğim gibi yazları 15 tatili ve bayramlarda görüşebiliyorum ancak . Belkide bu yüzden onları çok seviyorum . Yani onları özlemiş oluyorum geldiklerinde . Vaktimizi çok iyi değerlendirmeye çalışıyoruz ama malesef yaşadığımız şehirde pek fazla aktivite yok . Bizde böylece akşamları çıkıp parklarda oturup bu tür meseleleri / 2. Dünyabsavaşını ve suriye iran rusya abd israil gibi ülkeleri tartışıyorduk . Gerçekten şu an bile hüzünleniyorum hatırladıkça . Hele coh ta 3 vs 3 hard a karşı kazandığımız akşamlar ..

• quote:

Hele coh ta 3 vs 3 hard a karşı kazandığımız akşamlar ..

aga şöyle söyleyince ben de hüzünlendim ya. sabaha kadar ps-pc oynadığım zamanları unutamam. god of war'ı bitirdiğim geceyi unutmam sabah ezanı okunduğu an Ares'i (savaş tanrısı) öldürmüştüm. allah'tan başka tanrı yok. allahu ekber :)) böyle deyip yatmıştım hüzünlendim ya :'(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tzakhi -- 5 Mayıs 2014; 22:28:03 >
  • Sen = Ben.. Aynen bende böyleyim, herşeyi çok düşünür, ileride "şu şu işleri yapınca ne olacak ki? sonu aynı" diyen tiplerdenim. Tüm problem bu, bunu çözmek en iyisi, deniyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ilkhan

Sen = Ben.. Aynen bende böyleyim, herşeyi çok düşünür, ileride "şu şu işleri yapınca ne olacak ki? sonu aynı" diyen tiplerdenim. Tüm problem bu, bunu çözmek en iyisi, deniyorum :)

Hocam kurtuluş yolu yokmudu hep böyle mi gidecek bu olay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackkan -- 5 Mayıs 2014; 23:06:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tzakhi

quote:

Hele coh ta 3 vs 3 hard a karşı kazandığımız akşamlar ..

aga şöyle söyleyince ben de hüzünlendim ya. sabaha kadar ps-pc oynadığım zamanları unutamam. god of war'ı bitirdiğim geceyi unutmam sabah ezanı okunduğu an Ares'i (savaş tanrısı) öldürmüştüm. allah'tan başka tanrı yok. allahu ekber :)) böyle deyip yatmıştım hüzünlendim ya :'(

Ama hocam bu öyle böyle değil . Şimdi bi harita var. Bu haritada werchmaht veya panzer elite / ingiliz veya amerikan oluyorsun . biz 3 kisiudik 2 panzer elite + 1 wercmaht ve karşıya 3 hard computer attik 2 inglz bi amerikan . İnan bana yaz 3 ay ise biz 2.5 ayımızı bu hariyaya harcadık ( lanetli map Hill 331 olur kendisi ) . Denemediğimiz strateji kalmadi . Gene o oyununda kaderi aynı oluyordu . 3ümüzde baselerimize kadar sıkışmıştık . Ama en sonunda bişey oldu ve deli gibi saldırmaya başladık . Coh u bilen bilir . Gözlerimden yaş geliyodu kazandığımızda . ( Belki coh u bilmiyorsundir ama sanırım aynı kafadayiz sende anlat bana hikayelerini )

• quote:

Şimdi bazılarınız milliyetçi / vatansever kesilecek ama ; bu ülkede malesef insana değer verilmiyor . Ayrıca bu ülkenin insanlarıda at gözlüğü takıyorlar . Hayatlarını bir hiç uğruna yaşayıp geçiriyorlar . "Evime ekmek girsin , çocuğumun karnı doysun" . Bütün felsefe bundan ibaret onlar için .. Elbette evine ekmek götürmek gayet geçerli ve kutsal bir görev . Fakat bence hepsi bu olmamalı . İnsanların zevkleri için de uğraştığı bir takım uğraşlarda olmalı diye düşünüyorum . Mesela en basitinden satranç oynamak gibi . Ama malesef .. Babama bakıyorum , tek zevki kahveye gitmek ve uyumak ..

Gençler desen .. Gençler "ego"larının kurbanı olmuş . Selfi'ymiş bilmem neymiş , sosyal medyaymış .. Geç bunları .. İçlerinden birini ezerek egolarını tatmin etmeye çalışıyorlar . Biliyorum bu olay dünyanın her yerinde var ve asla değiştirilemeyecek ...

'' Hayatlarını bir hiç uğruna yaşıyorlar ''

Uzunca süredir bu kavramı düşünüp duruyorum o kadar düşünüyorum ki başım çatlayacak o kadar yani.Çevremde en yakın gördüğüm insanlar örneğin ailem bir hiç ugruna yaşıyor demek acımasız olur belki ama öyle.Resmen eziyet iyide olsa kötüde olsa bir zevkimiz olmalı ve onların peşinden sonuna kadar getirisi ne olursa olsun gitmeliyiz.Sürekli gırgır eden , birbirini ezmeye çalışan , egoist yaratıklarız.Malesef boş işlerle ugraşmakta rakip tanımaz bizim gençlerimiz.Amerika neden gelişik bir sebebide gençlerinin bilime büyük derecede destek olmalarıdır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ilkhan

Sen = Ben.. Aynen bende böyleyim, herşeyi çok düşünür, ileride "şu şu işleri yapınca ne olacak ki? sonu aynı" diyen tiplerdenim. Tüm problem bu, bunu çözmek en iyisi, deniyorum :)

Hocam kurtuluş yolu yokmudu hep böyle mi gidecek bu olay

Var hocam var, yavaş yavaş kurtuluyorum sanırım. Çözüm de; uğraşacak, keyif verecek başka şeylere yönelmen. illa büyük birşey olması gerekmez, ufak şeyler de. En basitinde küçük oyunlar(isim veremiyorum çünkü aklımda yok) böyle böyle kafanı değişik yerlere verirsen, sonra bu problemler aklına gelirse kendi kendini "hayır, düşünme" diye motive edersen çözersin diye düşünüyorum. Şu anda böyle yapıyorum, rahat mıyım? sanırım.

• Yaşamın beyhudeliğidir bu İnsanlar yaşamlarını basit bir çember gibi ilerletirler çoğunlukla aynı düşünceyi savunurlar çalışmak,para kazanmak ve bunun getirisi olarak mutluluk,yaşam rahatlığı gibi etkenler vardır.Bu olayın gerçekten böyle olmadığının farkına varanlar ise bir inanca,dine bağlanarak yaşamlarını devam ettirirler(İnsan aciz bir varlıktır dine her zaman ihtiyaç duyar fakat buradaki bağlanış dini gerçekten değersizleştirir).

Sonuçta insanın yaşamının anlamı ne kadar sorgulasakta bulabileceğimiz hiçbir şey olmayacağından dolayı yapabileceğimiz tek şey bir an olsun kendimize anlam kazandırma çabasıdır . Bu çabanın bize verdiği yegane mutluluk dünyayı bir an olsun değiştirdiğimiz sonucuna vardığımızda nüksedecek.

Kısacası yapmamız gereken şey insanların yıllardır muazzam egolarından dolayı diğer insanları ezmelerine; saçma sapan din,gelenek, gibi şeylerden ötürü onlara bir baskı ağı kurmalarına ,kazanacakları paralar için hayvana ,doğaya zarar vermelerine karşı sevgi yoluyla içinizde barındırdığınız tüm hırsla direnin, bu dünyayı değiştirecek yegane şeydir.

İnsanların sizin sevginizi şekillendirip baskı altında tutumalarını izin vermeyin.Mümkünse normal olmayın.Sevginiz için çalışın, çocuğunuzu bu şekilde yetiştirin insanlara bunu anlatın yeri geldiğinde bazılarını farklı olabileceğini bundan korkmamaları gerektiğini anlatın.İşte o zaman bu hayatta da ölümden sonrakinde de mutlak mutluluğunuz garantidir.

• seninle ayni durumdayim sanki bu yazdiklarini ben yazmisim gibi oldum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.